Gerti paprastą, ar mineralinį vandenį: ar jis gali pakenkti žmogaus organizmui

(2)

Daugeliui žmonių reikėtų atsisakyti mineralinio vandens ir pereiti prie paprasto vandens, sako endokrinologė Zura Pavlova.

"Mineraliniame vandenyje yra tam tikras kiekis mikro - ir makroelementų, kurie dideliais kiekiais gali neigiamai paveikti organizmą (gali net pakeisti kraujo PH ir šlapimo sudėtį).

Jei norite dažnai gerti mineralinį vandenį, jums reikia gydytojo konsultacijos ir kraujo tyrimų, kad rastumėte jums "tinkamą" mineralinį vandenį", - savo "Telegram" kanale rašė Zuhra Pavlova.

Specialistė taip pat pridūrė, kad mineralinį vandenį galima gerti tik paskyrus gydytojui.

Tačiau gyva ir kita nuomonė.

Nors kol kas nebuvo atlikta daug tyrimų apie gazuoto vandens žalą ar naudą, kai kurie tyrimai parodė, kad jis taip pat gerai aprūpina organizmą vandeniu, kaip ir paprastas vanduo.

Su tuo sutinka ir mitybos specialistai. Ir tai – nenuostabu. Juk gazuotas vanduo yra tas pats paprastas vanduo, tik prisotintas anglies dvideginiu.



Jeigu pažiūrėsite į gazuoto vandens sudėtį, aprašytą buteliuko etiketėje, pamatysite, kad jame paprastai nebūna nieko, dėl ko turėtume jo atsisakyti: jokių kalorijų, jokio cukraus, jokių pridėtinių ingredientų.

Pasak interneto svetainės „LiveScience“, nėra visiškai jokių įrodymų, kad gazuotas vanduo turi poveikio kalcio kiekiui organizme.

Mitas, kad vanduo išplauna kalcį, pasklido po 2006 metais atlikto tyrimo, parodžiusio, kad kasdien gėrusios saldžiuosius gazuotus gėrimus vyresnės moterys turėjo mažesnį kaulų mineralų tankį už tas, kurios jų nevartojo.

Tačiau moterų, kurios gėrė paprastą, nesaldintą gazuotą vandenį, organizme nepastebėta jokio tankio sumažėjimo.

Kita vertus, yra šiokios tokios tiesos teiginiuose, kad gazuotas vanduo gali pažeisti dantų emalį.

Taip nutinka dėl angliarūgštės – šalutinio vandens ir anglies dujų produkto – kuri gazuotam vandeniui suteikia sodrų, aštroką skonį.

Tyrimai parodė, kad angliarūgštė ilgainiui gali šiek tiek suardyti dantų emalį. Be to, gazuoti gėrimai, pagardinti citrusiniais vaisiais, pavyzdžiui, citrina, žaliąja citrina ar greipfrutu, turi ir nedidelį kiekį citrinos rūgšties, kuri dar šiek tiek labiau kenkia dantims.

Vėlgi – nesaldintų gazuotų gėrimų rūgštys veikia labai silpnai. Saldieji vaisvandeniai apie 100 kartų labiau kenkia dantims, nei paprastas gazuotas vanduo.

Taigi, gazuotas vanduo be priedų yra geriausia alternatyva paprastam vandeniui. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai labai rekomenduoja verčiau gerti tokį vandenį, nei saldintus gėrimus.

Tik siekdami gazuoto vandens buteliuko būkite tikri, kad jame nėra nieko, išskyrus vandenį.

Nes pridėtinis cukrus, druska ir kiti ingredientai yra visų galimų problemų šaltinis. SUŽINOKITE DAUGIAU 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder