Gydytojų teigimu, kiaulpienės turi netikėtai nuostabių odos priežiūros privalumų

Gydytojų teigimu, kiaulpienės turi netikėtai nuostabių odos priežiūros privalumų

Kiaulpienės ne tik gražios - jos turi daugybę naudos Kiaulpienių ekstraktas gaunamas iš kiaulpienių žiedų ir naudojamas kaip kai kurių odos priežiūros priemonių sudedamoji dalis. Ekstraktas gali būti ruošiamas iš kiaulpienių lapų, žiedų arba šaknų.

 

Sertifikuota dermatologė Marisa Garshick sako, kad pastaruoju metu šis ingredientas sparčiai populiarėja.

Didėjant dėmesiui natūraliems ingredientams ir augaliniams ekstraktams, kiaulpienės vis dažniau įtraukiamos į odos priežiūros produktus, kad būtų išgauta tam tikra odos priežiūros nauda. Jos gali būti įtraukiamos į odos priežiūros priemones dėl antioksidacinio, priešuždegiminio ir antibakterinio savo poveikio.

Kas yra kiaulpienė?

Kiaulpienė, dar žinoma kaip Taraxacum Officinale, yra įprasta gėlė, kurią dėl jos gydomųjų ir raminamųjų savybių galima įtraukti į odos priežiūros priemones. Kiaulpienės pasižymi antibakterinėmis savybėmis, jose taip pat gausu vitaminų A, C, E ir K bei antioksidantų, saugančių odą nuo laisvųjų radikalų žalos.

Kiaulpienių nauda odai

Kiaulpienių ekstraktai vertinami dėl priešuždegiminių, antioksidacinių ir antikancerogeninių savybių ir jau šimtmečius naudojami medicinoje tokioms ligoms, kaip vėžys, hepatitas ir virškinimo sistemos ligos, gydyti.

Kiaulpienės veikia kaip antioksidantas

Ji gali apsaugoti odą nuo oksidacinio streso, taip užkirsdama kelią senėjimo požymiams. Ji gali veikti prieš senėjimą, nes apsaugo nuo laisvųjų radikalų žalos ir gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą.

Tai priešuždegiminis ir antibakterinis preparatas

Todėl, pasak daktaro Garshicko, jis gali padėti tiems, kurių oda linkusi į aknę.

Apsaugo nuo UVB spindulių žalos

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kiaulpienių lapų ir žiedų ekstraktas padeda apsaugoti žmogaus odos fibroblastus nuo UVB spindulių žalos ir ląstelių senėjimo.

Šį poveikį lemia reaktyvių deguonies formų susidarymo slopinimas ir matrikso metaloproteinazių (kurios, būdamos aktyvios, prisideda prie odos senėjimo ir vėžio) aktyvumo mažinimas.

Dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių ji gali gerai derėti su kitais odai naudojamais ingredientais.

Ji taip pat gali padėti drėkinti odą, nes joje gausu įvairių mineralų ir vitaminų, kurie maitina odą.

Šalutinis kiaulpienių poveikis

Kai kuriuos žmones kiaulpienės gali erzinti, o kitiems gali pasireikšti odos alergija kiaulpienėms, todėl gali atsirasti raudonų, pleiskanojančių ar niežtinčių dėmių. Be to, alerginės reakcijos gali pasireikšti tiems, kurie taip pat yra alergiški ambrozijai, chrizantemoms, medetkoms ar saulėgrąžoms.

Vis dėlto, jei esate alergiški kiaulpienėms, geriausia elgtis atsargiai ir vengti šio ingrediento odos priežiūros priemonėse, nes jis gali sukelti reakciją. Turintieji jautrią odą turėtų išbandyti kiaulpienių turinčius produktus ant rankos prieš tepdami juos ant viso veido.

Kaip naudoti?

Kiaulpienių ekstrakto galima dėti į serumus, kremus, losjonus ar bet kokias odos priežiūros priemones, kuriomis siekiama apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų ir uždegimų.

Jis dažnai derinamas su kitais antioksidantais, nes puikiai su jais dera tokiuose produktuose kaip drėkikliai ir apsauginiai kremai nuo saulės.

Kiaulpienę saugu naudoti kasdien, o geriausias jos naudojimo būdas priklauso nuo produkto tipo. Tai priklauso nuo to, kokio tipo odos priežiūros produkte yra šis ingredientas.

Jei tai serumas, tepkite po valymo. Jei tai kremas, jį galima naudoti vėliau atliekant odos priežiūros procedūrą. Apskritai produktus reikėtų tepti nuo lengviausio iki sunkiausio arba nuo aktyviausio iki mažiau aktyvaus, jei tekstūros panašios.

Šaltinis: https://www.byrdie.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder