Jaučiate, kad turėtumėte gerti mažiau? Pradėkite nuo šių patarimų

Kai ekspertai kalba apie nesaikingo alkoholio vartojimo pavojų, dažnai manome, kad šie įspėjimai dažniausiai taikomi žmonėms, turintiems alkoholio vartojimo sutrikimų, sveikatos problemų, kartais vadinamų alkoholizmu.

Tačiau žmonės, kurie neatitinka formalių šio sutrikimo kriterijų, vis tiek gali patirti toksinį poveikį ir patirti kitokią rimtą alkoholio žalą, sako daktaras Johnas F. Kelly, Harvardo medicinos mokyklos priklausomybės medicinos psichiatrijos profesorius. Tyrimams atrandant naujų įrodymų apie alkoholį, daugelis žmonių svarsto mažiau gerti, net jei nėra pasirengę visiškai nustoti gerti.

Kaip alkoholis veikia organizmą?

Tai priklauso nuo to, kiek išgeriate. Jei vartojate daugiau nei vidutinį alkoholio kiekį (apibrėžiama kaip vienas gėrimas per dieną moterims ir du vyrams) padidina riziką susirgti:

kepenų liga

kelių rūšių vėžys, įskaitant krūties, kepenų ir storosios žarnos vėžį

širdies ir kraujagyslių sistemos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis ir prieširdžių virpėjimas.

Ką daryti, jei negeriate kasdien? „Net žmonės, kurie geria tik savaitgaliais, gali patirti rimtų nelaimingų atsitikimų, jei tampa apsvaigę, pavyzdžiui, krisdami ar vairuodami neblaivūs“, – sako daktaras Kelly.

Be to, vis daugiau įrodymų rodo, kad net nedideli alkoholio kiekiai gali pakenkti jūsų sveikatai.

Kaip jums padėti alkoholio vartojimo mažinimas?

Jei nesate pasirengęs visiškai mesti gėrimą, sumažinus gėrimo kiekį, gali sumažėti visos šios žalos tikimybė. Pavyzdžiui, Amerikos vėžio tyrimų asociacijos ataskaitoje teigiama, kad alkoholio vartojimo mažinimas arba visiškas nutraukimas yra susijęs su mažesne vėžio rizika.

Taip pat galite pastebėti kai kuriuos tiesioginius privalumus, pvz., ramesnį miegą, pagerėjusią atmintį ir apskritai jaustis protiškai aštresniu. Ir kadangi suvartosite mažiau kalorijų, taip pat galite numesti svorio.

Pasiruošę pabandyti sumažinti alkoholio vartojimą? Pradėkite čia

Šie penki pasiūlymai yra puikus būdas pradėti mažinti.

Laikykite gėrimo dienoraštį

Stebėdami, kiek ir kada išgeriate alkoholio, galite nukreipti pastangas gerti mažiau. Taip pat pravartu raštu išdėstyti priežastis, kodėl sumažinate savo suvartojamą skaičių: pavyzdžiui, „Norėčiau geriau išsimiegoti“, „Jaučiuosi geriau“, „Man svarbu geresnė širdies sveikata“. Tokia praktika gali sustiprinti jūsų pasiryžimą įgyvendinti savo planą.

Išbandykite dienas be alkoholio – ar net mėnesį negerkite

Pertrauka nuo alkoholio gali būti geras būdas pradėti, leidžiantis smegenims ir kūnui iš naujo susikalibruoti. Nuspręskite negerti vieną ar dvi savaites. Galbūt norėsite susilaikyti savaitę ar mėnesį, kad pamatytumėte, kaip jaučiatės fiziškai ir emociškai be alkoholio. Apsvarstykite galimybę atlikti „Sober October“ – „Sausojo spalio“ variantą.

Gerkite lėtai ir su maistu

Gurkšnokite gėrimą. Pakeiskite alkoholinius gėrimus su nealkoholiniais, pavyzdžiui, gazuotu vandeniu, soda ar sultimis, kombucha. Negerkite tuščiu skrandžiu, nes greičiau pasijusite apsvaigę. Tai gali palaužti jūsų pasiryžimą laikytis mažesnio alkoholio kiekio, sako dr. Kelly. Geriant valgio metu sulėtėja alkoholio absorbcija ir, atrodo, sumažėja vaisto pavojus sveikatai.

Išbandykite mažai alkoholio turinčius arba nulinio alkoholio pakaitalus

Nealkoholinis alus, vynas ir panašūs produktai pastaraisiais metais tapo plačiau prieinami. Tai alkoholio pramonės atsako išlikti pelningiems rezultatas, nes pasitvirtino nedidelių alkoholio kiekių žala sveikatai, o blaivių smalsuolių judėjimas įgauna pagreitį.

Sumažinkite pagundą

Dar du patarimai gali padėti pasiekti sėkmės keičiant gėrimo įpročius.

Nelaikykite alkoholio savo namuose. Padarę savo namus zoną be alkoholio, išvengsite tiesioginės pagundos rizikos.

Venkite pagundų. Venkite žmonių ir vietų, dėl kurių norisi išgerti. Jei gėrimą siejate su tam tikrais įvykiais, pavyzdžiui, atostogomis ar išvyka, iš anksto susiplanuokite šias situacijas. Patikrinkite savo jausmus.

Kai esate susirūpinęs, vienišas ar piktas, jums gali kilti pagunda ištiesti ranką išgerti. „Pagalvokite apie kitus būdus, kaip palengvinti tuos jausmus, pavyzdžiui, eiti pasivaikščioti ar paskambinti draugui“, – siūlo gydytoja Kelly.

Šaltinis: www.health.harvard.edu

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder