Jūros šventė sveikatos specialistams kelia didžiulį nerimą (5)

Jau ateinantį savaitgalį Klaipėdą sudrebins daugiausiai šalies žmonių suburianti Jūros šventė. Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai tikina, jog Klaipėdoje naujų COVID-19 ligos atvejų sparčiai daugėja, tad jei būtų jų valia, šventė nevyktų.

Pirmadienį įvyko jau bene paskutinis pasitarimas dėl Jūros šventės organizavimo, o Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas tikino, jog šiuo metu didžiausias organizatorių ir specialistų rūpestis - kaip padaryti, kad šventėje būtų užtikrintas maksimalus saugumas ir reikalavimų įgyvendinimas.

„Praktiškai visos institucijos pasakė, kad su jomis viskas yra suderinta ir didesnių pastabų neturi, gal tik šiek tiek daugiau diskusijų buvo su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, tačiau į visus klausimus buvo atsakyta, o organizatoriams dar reikia padaryti baigiamuosius darbus“, - dėstė V. Grubliauskas.

NVSC Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas priminė, jog sergamumo situacija uostamiestyje kelia nerimą ir pagal sergamumą Klaipėda jau rikiuojasi šalies savivaldybių sąrašo viršuje.

„Daug mutacijų, turime delta atvejų, viruso išplitimas yra visai kitas. Jis agresyvesnis, greičiau plinta ir tokie masinio susibūrimo renginiai, jei būtų mūsų valia, jie nevyktų. Kviečiame visus žmones, kad pagalvotų, ar verta važiuoti, ar gerai jaučiasi, neturi peršalimo ligų simptomų, nes tokiu atveju būtų gerai susilaikyti nuo masinio susibūrimo renginių“, - sakė R. Grigaliūnas.

Jis įvardijo ir pagrindinę riziką, jog šventės metu žmonės ilgą laiką praleis stovėdami šalia vienas kito.

"Žmonės bus susispaudę ir koncertas juk nevyks 15 minučių, o tikrai ilgiau, tad čia yra didelė rizika. Žmonės eidami gatvėje, pro prekybos vietas, kad ir prasilenks, tai čia nėra tokios didelės rizikos, nes yra trumpas laikas, o koncertai jau visai kas kita.

Žmonės, kurie dalyvaus renginiuose, tegul nesigėdija ir nesikuklina dėvėti kaukių, tokiu atveju yra didesnė tikimybė būti apsaugotiems.

Galbūt šalia atsistos žmogus, kuris nejaučia, jog yra viruso nešiotojas", - apie apsisaugojimo priemones pasakojo R. Grigaliūnas.

Jūros šventės organizatoriai, pasak V. Grubliausko, užtikrino, kad šventės metu bus imtasi visų atsargumo priemonių, viena jų - žmonių srautų reguliavimas.

„Priemonių, kurios turi užtikrinti saugumą, tikrai buvo įvardinta daug, o viena iš jų, kad pasukamasis tiltelis piko metu nebus naudojamas. Jis bus pasuktas vien tam, kad žmonių srautai būtų nukreipti į kitas erdves“, - dėstė V. Grubliauskas.

Tai gal tiems specialistams reik raminamuju isgert
alb, 2021-07-21 11:22
Pagrindiniu šventės akcentu padarykite skiepų autobusiuką ir galėsite ramiai ilsėtis, o aš įsitikinęs, kad po šventės bus pasekmės sveikatai - keletas pergėrusių ir keletas suviduriavusių.
Patarimas, 2021-07-20 08:19
1. Naujų susirgimų proveržius ir naujų mutacijų atsiradimą skatina skiepijimas pandemijos metu, ypač skirtingomis vakcinomis. 2. Pagrindiniai naujų viruso formų platintojai yra paskiepytieji asmenys, kurie atsipalaidavę nebesilaiko judėjimo ribojimų ir (dažnai) elgesio pandemijos metu reikalavimų. Tai įrodo chronologine tvarka sudėlioti maksimaliai nepriklausomų šaltinių statistiniai duomenys ir kiti objektyvūs pastebėjimai per 2019-2021metų periodą. Dienraštyje „Vakarų ekspresas“ rašinio „Pirmadienį ir antradienį skiepų autobusiukas lauks prie LIDL“ mokslininkų argumentus rasite komentaruose arba paieškos sistemų laukelyje įrašę: XXI amžiuje mes sulaukėme savo "skiepų buldozerio"
E., 2021-07-20 07:15
Sidebar placeholder