Dažnai norisi užsiimti mylima veikla po daug streso sukėlusios veiklos.
Jūsų hobis gali būti bet kas, svarbu, jog tai jums suteiktų laimės, o juo užsiimtumėte su dideliu entuziazmu. Hobis gali pagerinti mūsų fizinę ir psichologinę sveikatą.
Tačiau šiuolaikinė visuomenė, garbindama profesionalų ir sunkų darbą, gali atrodyti, jog dažnai neleidžia užsiimti tokia veikla, kurią dievinate.
Kas yra hobis?
Hobis yra veikla, kuria dažnai užsiimame tam, jog atsipalaiduotume. Tai gali būti kūrybinė, atletinė ar intelektualinė veikla.
Žmonės pasirenka tokį hobį, kuris labiausiai tinka jiems - šokimą, dainavimą, čiuožimą ar sodininkystę. Kiti mėgsta kitokias hobių formas - meditaciją, pasivaikščiojimus, buvimą gamtoje.
Nauda sveikatai
Tyrimai rodo, jog užsiimdami hobiu galime pagerinti savo psichologinę sveikatą. Kokybiškas laikas su savimi taip pat gerina pasirodymą profesiniame gyvenime, problemų sprendimo įgūdžius, didina empatiškumą.
Naujas tyrimas, atliktas Naujojoje Zelandijoje parodė, jog hobis mažina depresijos išsivystymo riziką, sukelia laimės ir ramybės jausmą.
Sumažina stresą
Hobis puikiai mažina streso lygį. Tyrimai parodė, jog suaugusieji, kurie užsiima sau patinkančia veikla, jaučiasi ramesni, nori gerinti savo hobio įgūdžius. Taip pat pastebėta, jog šių žmonių kraujyje buvo žymiai mažesnis streso hormono (kortizolio) kiekis.
Gerina smegenų veiklą
Hobis gali pagerinti jūsų protinius įgūdžius. Jei hobis susijęs su fizine veikla, jis gali sumažinti stresą, kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį. Hobis taip pat gali pagerinti nuotaiką, produktyvumą ir koncentraciją.
Gerina santykius
Užsiimkite patinkančia veikla su tais žmonėmis, kuriems ji taip pat itin patinka. Tyrimai rodo, jog tai gali pagerinti komunikacijos įgūdžius bei gebėjimą sukurti tvirtus santykius.
Kaip atrasti laiko hobiui?
Dažnas žmogus sako, jog neranda laiko hobiui, nes visą laiką užima jo profesinis gyvenimas. Kaip atrasti laiko hobiui daug dirbant?
- Vietoj to, jog atlaisvintumėte laiko dienoje savo hobiui, geriau ieškokite jau dienoje esančio laisvo laiko, kurio metu nieko neveikiate. Net jei negalite to padaryti kasdien, atraskite laiko sau bent kelis kartus savaitėje.
- Dirbdami darykite pertraukas, kurių metu užsiimsite mėgstama veikla. Paskaitykite knygą, paklausykite mėgstamos audio knygos pertraukėlių metu.
- Daug laiko praleidžiame žiūrėdami televiziją bei naršydami socialiniuose tinkluose. Supraskite, jog šis laikas nėra naudingas ir išnaudokite jį užsiimti mylima veikla.
Rašyti komentarą