Klaipėdos mokyklos prieš virusą dar atsilaiko

Po kontakto su sergančiaisiais koronavirusu Klaipėdoje kas dvi dienas testuojami keli tūkstančiai mokinių. Vis dėlto skelbti nuotolinio ugdymo uostamiesčio įstaigose kol kas neprireikė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė teigė, kad kol kas dėl koronaviruso uostamiestyje neprireikė uždaryti nė vienos ugdymo įstaigos.

„Į izoliaciją išsiunčiami pavieniai vaikai, mokytojai - yra tų atvejų. Bet kad visą įstaigą reikėtų uždaryti, tokių atvejų tikrai nėra“, - sakė V. Bubliauskienė.

Moksleivių sergamumą fiksuoja Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras. Vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Rasa Baliutavičiūtė „Vakarų ekspresui“ komentavo, kad, trečiadienio duomenimis, Klaipėdoje yra 147 klasės, kurių mokiniai po kontakto su sergančiuoju testuojami kas 2 dienas. Tai sudaro apie 2 000 moksleivių. Taip pat serga 60 mokytojų.

Praėjusią savaitę buvo testuojama 191 klasė (3 682 mokiniai), sirgo 322 mokiniai ir 65 pedagogai.

Per praėjusią savaitę Klaipėdos mokyklose buvo atlikta beveik 14 tūkstančių greitųjų testų.

„Vaikų sergamumas yra tikrai nemažas. Per dieną gauname informaciją vidutiniškai apie 100 susirgusių vaikų, testuojama daug klasių. Panašus sergamumas yra visą šį mėnesį“, - sakė R. Baliutavičiūtė.

Darželinukai po kontakto su sergančiaisiais nėra izoliuojami, tad visi ugdomi kontaktiniu būdu. Praėjusios savaitės duomenimis, Klaipėdos darželiuose sirgo 26 vaikai, 19 pedagogų ir 20 kitų darbuotojų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) trečiadienį pranešė, kad nuo šiol darželiai ir mokyklos patys galės nuspręsti ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu.

Įstaigos vadovas galės skelbti nekontaktinį ugdymą, jei bus atitinkami tam tikri kriterijai. Pavyzdžiui, visos įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu nekontaktinis ugdymas būtų skelbiamas, kai daugiau kaip 20 proc. mokinių įstaigoje arba sraute yra teigiami greitieji testai, patvirtinama COVID-19 liga, gripas, pasireiškė karščiavimas, kosulys ir pan., o tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių ar grupių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute.

Klasėje (grupėje) nekontaktinis ugdymas skelbiamas, kai bent trečdaliui klasės ar grupės mokinių greitieji testai yra teigiami arba patvirtinama koronaviruso infekcija, gripas ar pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai.

Nekontaktinis ugdymas gali būti skelbiamas ne trumpesniam kaip 7 dienų ir ne ilgesniam kaip 14 dienų laikotarpiui. Vaiko iki 8 metų amžiaus tėvai, globėjai ar seneliai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą šiam laikotarpiui vaikui prižiūrėti.

Sidebar placeholder