Koronaviruso sekoskaitos tyrimus planuojama pradėti spalį

Sekoskaitos tyrimus, padedančius nustatyti koronaviruso atmainas, planuojama pradėti spalį, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Sekoskaitos tyrimai dėl koronaviruso bus pradėti vykdyti Lietuvoje nuo spalio 10 dienos“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovas Tomas Bagdonas.

Anot jo, tyrimai apims atrinktas gydymo įstaigas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Marijampolės miestuose bei Vilniaus, Kauno, Vilkaviškio ir Ukmergės rajonuose.

„Šios lokacijos ir gydymo įstaigos pasirinktos siekiant užtikrinti stebėsenos tolygumą“, – kalbėjo atstovas.

T. Bagdono teigimu, stebėseną organizuos ir vykdys Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Ėminiai bus imami iš asmenų, kuriems pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai, ir kuriems atliekamas greitasis SARS-CoV-2 antigeno testas“, – aiškino jis.

Gautus duomenis planuojama naudoti, nustatant COVID-19 atmainų paplitimą Lietuvoje, jais taip pat bus dalinamasi ir tarptautiniu lygiu.

Nuo praėjusių metų vasario NVSPL buvo paskirta koordinuoti bei vystyti koronaviruso ligos sekoskaitos tyrimų sistemą.

Tačiau nuo gegužės šalyje atšaukus ekstremalią situaciją dėl COVID-19, nustojo galioti ir sveikatos apsaugos ministro įsakymai, leidžiantys naudoti pacientų mėginius sekoskaitos tyrimams bei apmokėti už juos.

Sekoskaitos tyrimai parodo, kokia COVID-19 atmaina vyrauja šalyje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder