Nepriklausomai nuo formos, veislės ir spalvos, visose kriaušėse gausu maistingųjų medžiagų.
Tai nuostabus vaisius, padedantis kovoti su įvairiomis ligomis ir naudingas virškinimui bei žarnyno sveikatai, rašo "Real Simple".
"Kriaušės yra puikus maistinių skaidulų, antioksidantų, mineralų ir naudingų augalų junginių šaltinis.
Šios kriaušėse esančios maistinės medžiagos prisideda prie naudos sveikatai, pavyzdžiui, mažina tam tikrų ligų riziką.
Kriaušės ypač naudingos žarnyno ir širdies sveikatai", - sakė dietologė Julie Pace, mitybos specialistė ir "Core Nutrition Health" savininkė.
Štai septyni "privalumai", kuriuos gausite valgydami kriaušes:
Jame yra daug skaidulinių medžiagų
Nors kriaušė nėra labai populiarus vaisius, joje yra daug ląstelienos.
Mitybos specialistai teigia, kad gauti daug skaidulinių medžiagų svarbu sveikam virškinimui.
Amerikos mitybos draugijos duomenimis, mažiau nei 10 % suaugusiųjų kasdien suvartoja rekomenduojamą skaidulinių medžiagų kiekį.
Jei ir jūs priklausote šiai grupei, kriaušės gali jums padėti.
"Kriaušėse yra abiejų rūšių skaidulų - tirpių ir netirpių. Jos gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą", - pažymėjo mitybos specialistė Hana Džouns (Hannah Jones).
Palaiko širdies sveikatą
Minėtos kriaušėse esančios skaidulos ne tik padeda žarnynui, bet ir yra naudingos širdžiai.
Remiantis vienu Nacionalinės medicinos bibliotekos 2022 m. tyrimu, kuo daugiau skaidulinių medžiagų valgote, tuo mažesnė gali būti širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip širdies priepuolis ir insultas, rizika.
Be ląstelienos, kriaušėse gausu antioksidantų, kurie taip pat labai naudingi širdžiai.
Džulija Pačėsa atskleidė, kad jos gali pagerinti kraujo žymenis, susijusius su širdies sveikata.
"Jei atidžiau pažvelgtume į kvercetiną, flavonoidą, esantį kriaušių žievelėse, jis gerokai sumažina bendrąjį cholesterolio kiekį.
Sumažėjus blogojo cholesterolio kiekiui, sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika", - pridūrė ji.
Padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje
Specialistai pasakoja, kad kriaušės turi mažą glikemijos indeksą ir didelį kiekį antioksidanto antocianino, kuris gali užkirsti kelią cukraus kiekio kraujyje šuoliams ir sumažinti riziką susirgti 2 tipo diabetu.
"Kaip tai veikia. Maistinės skaidulos padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, nes sulėtina angliavandenių ir cukraus pasisavinimo iš organizmo greitį, - aiškina Jonesas.
Sudėtyje yra antioksidantų lobynas
Mitybos specialistai pabrėžia, kad kriaušėse yra antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, vitaminas K, kvercetinas, antocianinas ir kt.
Be to, kriaušėse esanti ląsteliena veikia kaip antioksidantas, sako Jones. Kartu didelis antioksidantų kiekis kriaušėse ir likusioje jūsų mityboje gali padėti sumažinti daugelio ligų riziką, priduria ji.
Pavyzdžiui, kitas Nacionalinės medicinos bibliotekos tyrimas įrodo, kad dieta, kurioje gausu antioksidantų turinčių augalinių maisto produktų, įskaitant kriaušes, gali sumažinti lėtinių ligų ir mirtingumo nuo visų priežasčių riziką.
Turi priešuždegiminių savybių
Uždegimas yra natūralus organizmo atsakas į tai, ką jis laiko grėsme, tačiau kai nėra aktyvios grėsmės, jis gali kauptis ir sukelti lėtinį uždegimą, o tai nėra gerai, aiškina ekspertai.
Pasak Klivlendo klinikos, priešuždegimines kriaušių savybes daugiausia lemia didelis antioksidantų kiekis jose.
Tiksliau, prie priešuždegiminių savybių prisideda kriaušėse esantys flavonoidai, kurie ramina uždegimą ir mažina uždegimines būkles.
Gerina virškinimą ir žarnyno veiklą
Julie Pace atkreipė dėmesį, kad kriaušėse yra nemažai prebiotikų, kurie skatina sveiką žarnyno mikrobiomą. Pasak jos, tai labai svarbu virškinimui ir bendrai sveikatai.
Taip pat vienu tyrimu nustatyta, kad kriaušėse esančios prebiotiškos skaidulos stimuliuoja šias "gerąsias" bakterijas, skatindamos sveiką žarnyno mikrobiotą.
Rašyti komentarą