Mėnuo arba tik kelios dienos iki svarbios šventės – ką galite padaryti dėl savo odos?

Vestuvės, gimtadieniai ar kitos svarbios šventės – laikas, kai norisi atrodyti nepriekaištingai, todėl artėjant svarbiai dienai, vilioja visos priemonės, kurios atrodo galėtų padėti atkurti ir pabrėžti grožį.

Vis dėlto specialistai įspėja, kad yra priemonių, kurias pradėti naudoti prieš šventes – ne laikas. Klinikos ir interneto parduotuvės „Nauja oda" gydytoja pataria, ką galima padaryti dėl grožio likus mėnesiui ar tik kelioms dienoms iki šventės, ir pabrėžia, kuriuos eksperimentus verčiau palikti ateičiai.

Gydytoja Joana Marinskienė sako, kad artėjant svarbiai dienai prisiminkite pagrindinę taisyklę – jokių drastiškų pokyčių ir eksperimentų.

Neretai pradėjus naudoti kai kurias aktyvias medžiagas, ryškiems pokyčiams pamatyti reikia laiko, todėl prieš vestuves ar kitą svarbią dieną pasitelkę tokias kosmetikos priemones galite nesuspėti pamatyti džiuginančių rezultatų ar net priešingai – nusivilti.

„Pavyzdžiui, retinoliui suveikti gali reikėti 8–12 savaičių, kol oda adaptuosis gali atsirasti pleiskanojimas, lengvas lupimasis, panašiai oda reaguoja ir naudojant stipresnes rūgščių kombinacijas namuose", – įspėja klinikos ir internetinės kosmetikos parduotuvės „Nauja oda" gydytoja J. Marinskienė. 

Ji atkreipia dėmesį, kad apie svarbias šventes visada reikėtų informuoti ir grožio specialistus, pas kuriuos lankotės, tai padės išvengti nesusipratimų ir kartu pasiekti džiuginančių rezultatų.

Artėjant šventei gydytoja nepataria atlikti ir ekstremalaus veido kontūravimo ar injekcijų, ypač, jeigu šių procedūrų nesate daręsi anksčiau. Ryžęsi joms prieš svarbias šventes rizikuojate, kad rezultatai gali prasilenkti su lūkesčiais, o gijimas gali būti ilgesnis nei numatomas.

Liko vienas mėnuo

Nors ryžtis eksperimentams ir nerekomenduojama, vis dėlto savo įprastą grožio rutiną tam tikromis priemonėmis papildyti verta. Kaip paaiškina J. Marinskienė, įprastai oda atsinaujina per 28 dienas, todėl tiek teoriškai, tiek praktiškai likus mėnesiui iki svarbios šventės galima pagerinti odos būklę.

Gydytoja rekomenduoja išnaudoti naktį ir pasitelkti specialias, vis labiau populiarėjančias, naktines kaukes. „Tai tingiausias, nes nereikia nei laiko, nei pastangų, ir veiksmingas būdas sudrėkinti odą, padėti jai atsigauti ir paskatinti dirbti – atsinaujinti", – paaiškina J. Marinskienė. 

Taip pat peržiūrėkite savo įprastą grožio rutiną ir jeigu dar nenaudojate, įtraukite į ją veido toniką. Tai – neretai nuvertinama priemonė, kuri atstato odos pH balansą, beveik dvigubai pagerina kitų priemonių įsisavinimą.

Klinikos „Nauja oda" gydytoja primena ne tik prieš svarbias šventes, bet ir kiekvieną dieną nepamiršti naudoti SPF apsaugos nuo saulės, kuri yra svarbi senėjimo prevencijos priemonė.

Jeigu prieš ypatingą dieną norite pasitelkti profesionalų atliekamas procedūras, anot gydytojos, gali būti naudingos mezoterapinės procedūros, kurios neformuoja veido bruožų, tačiau gerina odos tonusą, suteikia švytėjimo, drėgmės.

Artėjant svarbiai šventei reikėtų skirti dėmesio ir savo kasdieniams įpročiams. Gydytoja primena, kad odos būklei įtakos turi stresas ir psichologinė būsena, todėl labai svarbu stengtis ramiai laukti ypatingos dienos.

Taip pat nepamirškite vartoti pakankamai skysčių, rinktis sveiką ir subalansuotą maistą, pasirūpinti, kad organizmui netrūktų naudingų vitaminų ir mineralų.

„Oda – didžiausias mūsų organas, kuris susijęs su bendra organizmo veikla, todėl normalu, kad vidinė savijauta atsispindi ir išvaizdoje", – apibendrina gydytoja.

3, 2, 1... šventė!

Kuo arčiau šventinė diena – tuo labiau turėtume atsipalaiduoti ir mažiau eksperimentuoti – toks pagrindinis gydytojos patarimas. Artėjant šventės dienai belieka tik tęsti įprastą rutiną ir pasirūpinti, kad odai netrūktų drėgmės.

Likus kelioms dienoms gydytoja J. Marinskienė pataria palepinti odą lakštinėmis kaukėmis, ypač naudinga rinktis tas, kurių sudėtyje yra esencijos su sraigių mucinu, maitinančiu, drėkinančiu ir jauninančiu odą.

Prieššventinis jaudulys gali tapti ir stresinių bėrimų priežastimi, todėl savo kosmetinėje tokiomis akimirkomis gydytoja rekomenduoja turėti hidrokoloidinių pleistrų, kurių sudėtyje būtų arbatmedžio arba salicilo.

„Šią priemonę galite rasti korėjietiškos kosmetikos asortimente. Hidrokoloidiniai pleistrai jau seniai naudojami medicinoje, o korėjiečiai juos pritaikė ir odos priežiūroje.

Hidrokoloidas ištraukia pūlinį, o sudėtyje esantis salicilas arba arbatmedis veikia priešuždegimiškai", – paaiškina klinikos „Nauja oda" specialistė.

Paskutinei dienai nepalikite ir antakių procedūrų, jais pasirūpinkite likus keturioms–penkioms dienoms. Jeigu svajojate apie savaiminį įdegį, gydytoja rekomenduoja prieš svarbią dieną verčiau tai palikti profesionalams ir namuose tik tinkamai paruošti tam odą – nušveisti ir sudrėkinti.

Šventės išvakarės gydytoja pataria naudoti drėkinančią miego kaukę ir gerai pailsėti – dėl šventės padarėte viską, ką galėjote.

Trys gydytojos patarimai besiruošiant svarbiai šventei:

1. Neeksperimentuokite. Jums tereikia puoselėti ir paryškinti grožį, o ne imtis radikalių permainų intervencinėmis priemonėmis.

2. Susiplanuokite vizitus pas profesionalus. Kreipkitės patarimų ir priežiūros plano į profesionalus, tačiau nepalikite to paskutinei dienai, nes vizito pas konkretų specialistą gali tekti laukti kelis mėnesius.

3. Atsipalaiduokite. Nesijaudinkite, jei ir įvyks kas nors neplanuoto, tą dieną atsiminsite ne spuogelį, ne vietoje styrančią sruogelę, o emocijas ir tik meilei būdingą švytėjimą – tokio negali sukurti joks makiažas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder