Psichosocialinės veiklos centras „Nauja pradžia“ pradeda svarbų projektą „Veiklus ir solidarus žingsnis: psichosocialinės negalios kontekste“
Projektu „Veiklus ir solidarus žingsnis: psichosocialinės negalios kontekste“ siekiama mažinti socialinius barjerus, diskriminaciją ir skatinti teisingesnę bei įtraukesnę Klaipėdos miesto bendruomenę.
Iššūkiai ir sprendimai
„Psichosocialinės negalios turinčių asmenų dalyvavimas visuomenėje yra nelengvai pasiekiamas tikslas dėl daugybės socialinių barjerų. Diskriminacija ir žema savivertė dažnai trukdo šiems žmonėms aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
Pažymėtina, kad asmenys, turintys psichosocialinę negalią, vis dar patiria socialinę atskirtį, be to, trūksta jiems reikalingų paslaugų. Lietuvoje vyraujanti socialinių paslaugų teikimo sistema yra labiau bendro pobūdžio, ji mažiau orientuota į asmens, turinčio negalią, individualius poreikius.
Tačiau gera žinia yra ta, kad ne tik biudžetinės, bet ir nevyriausybinės organizacijos prisideda keisdamos situaciją“ – teigia Gerda Kazlauskienė.
Programa „Verta!“ ir centro „Nauja pradžia“ kelionė
Klaipėdos psichosocialinės veiklos centras „Nauja pradžia“ yra viena iš nevyriausybinių organizacijų, dalyvavusių programoje „Verta!“. Šią programą parengė ir įgyvendina VšĮ „Atviros Lietuvos fondas“, finansuojama Europos Komisijos Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių programos lėšomis.
Programa „Verta!“ skirta stiprinti žmogaus teisių srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas, kurios dirba su socialinę atskirtį patiriančiomis grupėmis.
Centro „Nauja pradžia“ kelionė programoje „Verta!” prasidėjo nuo atrankos anketų vertinimo ir pokalbio. Po to 2 centro atstovai buvo pakviesti dalyvauti ilgalaikėje gebėjimų stiprinimo programoje „NVO akademija.
Socialinių lyderių programa“. Šioje programoje buvo mokomasi kaip pritraukti lėšų organizacijai, profesionaliai parengti projektus, užtikrinti finansinį tvarumą, skleisti savo žinią ir bendrauti su bendruomene.
Anot, Daivos Žilinskienės „Dalyvavimas programoje „Verta!“ buvo neįkainojama patirtis mūsų organizacijai. Programa organizaciniu požiūriu suteikė mums įrankių ir žinių, kurios yra būtinos mūsų tolesnių projektų sėkmei ir naujų paslaugų plėtrai, kurių galutinis tikslas - psichosocialinę negalią turintys asmenys su platesnėmis galimybėmis“.
Projekto „Veiklus ir solidarus žingsnis: psichosocialinės negalios kontekste“ tikslai ir veiklos
Baigę sėkmingai mokymus, mūsų organizacija pateikė projektinę paraišką ir gavo finansavimą projektui „Veiklus ir solidarus žingsnis: psichosocialinės negalios kontekste“.
Projekto tikslas – prisidėti prie atskirties mažinimo didinant socialinių ir psichikos sveikatos paslaugų prieinamumą psichosocialinę negalią turintiems asmenims ir jų artimiesiems bei didinti informuotumą visuomenėje apie psichinę sveikatą, siekiant mažinti stigmas ir diskriminaciją.
Projekto metu planuojami šie pagrindiniai rezultatai:
- 10 darbingo amžiaus žmonių su psichosocialine negalia įgis naujų įgūdžių ir stiprins savo komunikacijos, finansų valdymo, technologijų naudojimo bei darbinius gebėjimus, kas leis lengviau integruotis į darbo rinką.
- 6 savanoriai vykdys informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugas, kurias gaus mažiausiai 60 Klaipėdos bendruomenės narių.
- 10 dalyvių, turintys psichosocialinę negalią ir patiriantys skurdą, dalyvaus trumpalaikėje psichologinės paramos grupėje, kas stiprins jų psichinę sveikatą.
- Renginys „Saugau savo psichinę sveikatą“, skirtas psichinės sveikatos dienai paminėti.
Projektas bus vykdomas 2024 m. liepos - 2025 m. gegužės mėnesiais. Šis laikotarpis bus skirtas ne tik konkrečioms veikloms įgyvendinti, bet ir ilgalaikiams pokyčiams skatinti, siekiant sukurti įtraukesnę ir solidarumo pagrįstą Klaipėdos miesto bendruomenę.
Kviečiame prisijungti klaipėdiečius ir kartu kurti teigiamus pokyčius. Mums galite rašyti [email protected] arba skambinti tel. +37069612160
Rašyti komentarą