Viršijant sergamumo rekordus šeimos gydytojai kviečia skiepytis

Antradienį Lietuvoje buvo užfiksuotas didžiausias naujų koronaviruso atvejų skaičius nuo praėjusių metų gruodžio - 3 331 atvejis. Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas siekia beveik 1 190 atvejų per dieną. Tokiai situacijai keliant nerimą, žmonės raginami naudotis galimybe skiepytis pas savo šeimos gydytoją.

Nuo šios savaitės skiepytis galima visuose pirminės sveikatos priežiūros centruose - reikia kreiptis į savo šeimos gydytojo įstaigos registratūrą ir informuoti apie norą pasiskiepyti.

Klaipėdoje vakcinavimo centro veiklą koordinuoja Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, jam įstaigos pateikia informaciją, kiek ir kokių vakcinų reikia.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gediminas Dragūnas „Vakarų ekspresui“ teigė, kad kol kas prašymų užsakyti vakcinų sulaukta iš 7 įstaigų, dauguma jų - privačios.

„Kiekiai labai nedideli, didžiausias vienos įstaigos prašymas buvo 36 vakcinos dozės, tai yra labai mažas kiekis. Mano prielaida, kad pradžioje norima atsargiai tai daryti, nes nežino, kaip seksis skiepyti“, - kalbėjo G. Dragūnas.

Pasak mediko, populiariausia prašoma - gamintojo „Pfizer“ vakcina. Jos atsargų uostamiestis turi, tad pateikus prašymą jos galima gauti net tą pačią dieną. Kitų vakcinų reikia luktelėti apie savaitę, kol jas pristato Sveikatos apsaugos ministerija.

Skiepijimasis pas šeimos gydytojus dar labiau išplėtė galimybę gauti vakciną nuo koronaviruso.

Įprastai veikia Klaipėdos vakcinavimo centras (Paryžiaus Komunos g. 16A), kuriame pasiskiepyti galima 6 dienas per savaitę - darbo dienomis nuo 8 iki 20 val., šeštadieniais - nuo 9 iki 12 val. Išlieka galimybė pasiskiepyti ir be išankstinės registracijos kasdien nuo 13 iki 15 val. bei ketvirtadieniais bet kuriuo metu.

Sekmadieniais nuo 10 iki 18 val. skiepijama „Akropolyje“ įsikūrusioje „Eurovaistinėje“. Klaipėdos miesto savivaldybė teigė, kad planuojami ir mobilios vakcinavimo komandos vizitai.

PATOGIAU. Nuo šios savaitės skiepytis galima visuose pirminės sveikatos priežiūros centruose, pas savo šeimos gydytoją. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

PATOGIAU. Nuo šios savaitės skiepytis galima visuose pirminės sveikatos priežiūros centruose, pas savo šeimos gydytoją. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

„Kol vis dar išlieka visuomenės dalis, kuri dėl vienų ar kitų priežasčių vakcinos neieško, darome viską, kad ta vakcina surastų juos visur, kur tik įmanoma. Bet galutinis sprendimas vis dėlto kiekvieno asmeniškas reikalas, tad dar kartą apeliuojame į sąmoningumą ir bendrą atsakomybės vieniems prieš kitus jausmą“, - teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak G. Dragūno, pastaruoju metu Klaipėdoje skiepijamasi vangiau, pavyzdžiui, pirmadienį vakcinacijos centre paskiepyti 397 žmonės, antradienį - 373, trečiadienį iki 13 val. - 205.

„Kai jau galėjome pradėti skiepytis trečiąja doze įvairių įstaigų darbuotojai, tuo metu skaičiai buvo padidėję, per dieną paskiepydavome daugiau nei 500, tačiau dabar vėl sumažėjo. Pastebime, kad žmonėms vis dar trūksta patikimos, mokslininkų duomenimis pagrįstos informacijos, yra įvairių abejonių. Tačiau žmonės atvyksta laisva valia, jie patys apsisprendžia skiepytis. Galimybių pasas yra vienas iš būdų paskatinti žmones skiepytis, bet sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, šeimos gydytojai, slaugytojai turėtų šviesti savo pacientus apie vakcinų naudą, nes kitaip niekaip neišeisime iš pandemijos“, - pasakojo G. Dragūnas.

Šiuo metu nuo COVID-19 gali skiepytis visi šalies gyventojai nuo 12 metų amžiaus. Taip pat vyksta ir revakcinacija trečiuoju, sustiprinančiuoju, skiepu. Tokia galimybė yra visiems 18 metų ir vyresniems gyventojams, kurie buvo paskiepyti nuo koronaviruso anksčiau nei prieš 180 dienų.

Informacija

Klaipėdoje skiepytis nuo COVID-19 galima šiuose pirminės sveikatos priežiūros centruose: Klaipėdos miesto poliklinika, Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, Klaipėdos senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centras, „Mano šeimos gydytojas“, Kuncų ambulatorinė klinika, „MediCA klinika“, „Nefridos“ klinika, Brožynų sveikatos centras, A. Navicko konsultacinė poliklinika, „Birutės šeimos medicinos praktika“, „Salvijos“ medicinos centras, „Šviesmeda“, „Salgymeda“, „InMedica“, S. Stanslovaitienės individuali įmonė, „Narema“, Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras, VNT medicinos centras, „Baltic Medics“, „Salumeda“, „Diagnostikos laboratorija“, Grigalausko šeimos medicinos centras, „MedBaltica“.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder