Žilų plaukų priežiūra: pagrindinės taisyklės ir klaidos

Kilnūs sidabriniai plaukeliai... Natūralūs žili plaukai nuolat tampa norma, tampa savęs priėmimo, pasididžiavimo savo įvairiapusiška patirtimi simboliu. Tačiau „natūralumas“ yra dviašmenis kardas: jis gali atrodyti išties kilniai ir žavingai arba priversti mus atrodyti neprižiūrėtus ir vizualiai „senus“. Ir skirtumas tarp šių dviejų situacijų yra plaukų priežiūra. Sužinokime, kuo žili plaukai skiriasi nuo paprastų plaukų, kokių klaidų jie neatleidžia ir kokios taisyklės padeda juos padaryti išties prabangius.

Kuo skiriasi žili plaukai? Pagrindiniai rizikos veiksniai

Su amžiumi keičiasi mūsų plaukų struktūra ir galvos oda.

Spalvos pigmento praradimas

Pirmiausia mes žilstame - tai reiškia, kad mūsų plaukai nustoja gauti spalvos pigmento melanino.

Mūsų plaukai auga iš galvos odoje esančių plaukų folikulų. Šiuose „svogūnėliuose“ yra melanocitų ląstelės: jos gamina spalvotąjį pigmentą ir „perduoda“ jį į ataugančius plaukų stiebelius. Melaninas patenka į žievę - svarbiausią plauko sluoksnį, kuris užima 80-85 % plauko stiebo. Žievę sudaro keratino baltyminės skaidulos ir oro burbuliukai, pripildyti melanino pigmento.

Dėl to „šviežias“ ilgis - plauko stiebai ties šaknimis - pradeda ataugti jau selektyviai pakitusios spalvos. O kadangi melanocitų ląstelės įvairiuose plaukų folikuluose „išeina į pensiją“, mūsų plaukai pilkėja visoje galvos odoje.

Atrodo, kad belieka tik džiaugtis sidabrinėmis garbanomis. Tačiau melaninas, esantis plaukų šereliuose, suteikia mums ne tik spalvą, jis yra svarbi plauko struktūros dalis. Kai mūsų strypeliai nustoja priimti melaniną, jo vietoje susidaro tuštumos - oro burbuliukai be pigmento.

Šios tuštumos turi įtakos plaukų kokybei. Jie tampa poringesni, standesni ir trapesni. Struktūros pokyčiai turi įtakos ir formai : tiesūs plaukai gali pradėti garbanotis, o garbanoti - tiesėti. Garbanos apskritai tampa sunkiau valdomos, blogiau laikosi šukuosena.

Galvos odos pokyčiai

Senstant prarandame ne tik plaukų spalvos pigmentą. Taip pat netenkame riebalinių liaukų riebalų, arba sebumo.

Sebumas yra trigliceridų, riebalų rūgščių ir keramidų kompleksas. Jis labai svarbus sveikos odos ir plaukų būklei palaikyti:

Drėkina. Padengia odą ir plaukų stiebus ir padeda išlaikyti vidinę drėgmę;

Apsaugo. Palaiko rūgščių ir šarmų pusiausvyrą odoje, sukuria tinkamą aplinką kovai su patogeninėmis bakterijomis ir naudingos mikrofloros dauginimuisi.

Tačiau su amžiumi riebalinės liaukos pradeda veikti ne taip aktyviai. O po menopauzės (45-55 m.) riebalų gamyba labai sumažėja, nes lytiniai hormonai dalyvauja odos riebalų gamyboje. Dėl to galvos oda tampa sausesnė, o plaukai - beviltiškesni. 

O dabar panagrinėkime, kaip prižiūrėti žilus plaukus, žinant jų „silpnąsias vietas“.

1. Pasirinkite tinkamą šampūną

Pagrindinė šampūno užduotis - kokybiškai išvalyti galvos odą, plaukų kuokšteliams jis neturi beveik jokio poveikio. Todėl svarbu šampūną rinktis NE pagal plaukų būklę, o pagal odos tipą.

Norėdami patikrinti savo tipą, paimame popierinę servetėlę ir kelioms sekundėms prispaudžiame ją prie plaukų šaknų. Jei matote riebalų dėmes, turite riebią odą. Jei ant servetėlės yra tik lengvos, vos pastebimos juostelės, odos tipas yra normalus. O jei servetėlė liko švari - galvos oda sausa.

Dažnai žili plaukai „eina į komplektą“ su normalia arba sausa galvos oda. Ir tokiu atveju svarbu rinktis šampūną su švelnesnėmis paviršinio aktyvumo medžiagomis - surfaktantais. 

Šampūnas NEGALI plauti galvos odos iki žvilgesio, kitaip ji aktyviai pleiskanos, todėl žvelgiame į šampūno sudėtį ir ieškome ten švelnių paviršinio aktyvumo medžiagų: Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside.

2. Tinkamai plaukite ir džiovinkite plaukus

Žili plaukai ypač jautrūs terminiams ir mechaniniams pažeidimams, todėl plaukite ir džiovinkite juos labai švelniai:

Nenaudokite karšto vandens, jis turi būti maloniai šiltas.

Plaunant plaukus NEGALIMA jų trinti ar spausti, šampūnu plaukite tik šaknis ir masažuokite tik odą, leiskite šampūnui nubėgti per visą ilgį
Po plovimo plaukų netrinkite, švelniai ištrinkite mikropluošto arba medvilniniu rankšluosčiu.

Nešveiskite šlapių ir drėgnų plaukų, neikite miegoti su tokiais plaukais.

Nedžiovinkite plaukų karštu plaukų džiovintuvo režimu - galima tik vidutiniu arba šaltu režimu, uždėjus terminę apsaugą, plaukų augimo kryptimi ne arčiau kaip 20 cm nuo garbanų.

Nenaudokite tiesintuvų.

3. Naudokite kondicionierių

Jis yra plovimo procedūros dalis, tačiau mes jam skirsime dėmesio atskirai. kondicionierių reikia tepti ant drėgnų plaukų po kiekvieno plovimo! Pažeidžiamą ir akytą mūsų žilų plaukų žievę saugo kutikulė - išorinis žvynelių apvalkalas, kuris sluoksniuojasi vienas ant kito. 

Kutikulė padeda sulaikyti vidinę drėgmę ir apsaugo plauko šerdį nuo išorinių pažeidimų,tačiau po plovimo šampūnu kutikulės žvyneliai pakyla. Kondicionieriaus reikia joms išlyginti ir užsandarinti.

4. Stiprinkite plaukus kaukėmis

1-3 kartus per savaitę taip pat turėtume naudoti plaukus stiprinančias kaukes - po plovimo ir prieš tepant kondicionierių.

O pagrindinis ingredientas, kurio turime rasti kaukėse, yra keratinas: baltymas, sudarantis plaukų žievę. Tačiau mums reikia ne paprasto keratino, o hidrolizuoto keratino, t. y. baltymo, suskaidyto į mažytes aminorūgščių grandines. 

Būtent toks keratinas gali iš tikrųjų prasiskverbti pro kutikulę į žievę ir laikinai įsitvirtinti plauko stiebo struktūroje, „užtaisyti“ tuštumas ir padaryti plauką tankesnį. Kaukės sudėtyje ieškome hidrolizuoto keratino.

5. Galvos odos priežiūra

Atskirai svarbu pasirūpinti ir sausa galvos oda.

Atlikite masažą. Galvos odos masažas gerina plaukų folikulų aprūpinimą krauju ir mitybą, stimuliuoja mūsų „tinginių“ riebalinių liaukų veiklą. 

Todėl kasdien (geriau prieš miegą) atlikite lengvą galvos masažą. Nusiplauname rankas, paleidžiame plaukus, uždedame pirštų pagalvėles ant galvos odos pačioje augimo zonos pradžioje ties kakta - ir lėtai sukamaisiais judesiais masažuojame visą galvą, judėdami nuo kaktos link pakaušio.

Naudokite šveitiklius. Su amžiumi odos atsinaujinimo greitis mažėja. Dėl šios priežasties epidermio paviršiuje su kaupiasi pernelyg daug negyvų ląstelių-korneocitų: jie „neįsileidžia“ į savo vietą šviežių ląstelių, sukelia pleiskanojimą ir pleiskanojimą, užkemša odos poras. 

Be to, keratininės ląstelės suriša odos riebalus ir neleidžia jai paskleisti apsauginio sluoksnio ant plaukų, sudaro storą plutą galvos odos paviršiuje. Kad to išvengtumėte, 1-2 kartus per mėnesį (ne dažniau!) naudokite galvos odos pilingą. Šiuo atveju rinkitės švelnius pilingus - fermentinius, be AHA ir BHA rūgščių, kad netraumuotumėte sausos odos.

6. Naudokite serumus su peptidais

Dar veiksmingesnis būdas sutankinti plaukus ir atgaivinti galvos odą - naudoti serumus su peptidais (juos galite naudoti masažuodami galvos odą prieš miegą).

Peptidai yra trumpos aminorūgščių grandinės. Jos veikia kaip medžiagų apykaitos procesų reguliatorius ląstelėse ir tarp jų. Galvos odai ir plaukams atgaivinti reikia šių peptidų:

Tripeptidas-1 varis (GHK-Cu): gerina plaukų folikulų aprūpinimą krauju ir pailgina plaukų augimo fazę (anageną).

Biotinoiltripeptidas-1 - didina galvos odos mikrocirkuliaciją, stimuliuoja sveiką riebalų išsiskyrimą ir gerina folikulų mitybą.

AHK-Cu (lizil-histidil-lizinas-varis ) - padidina ląstelių dalijimąsi plaukų augimo zonoje, stimuliuoja augimą ir didina plaukų tankį.

Myristoyl Pentapeptide-17 - gerina folikulų mitybą ir storina plauko stiebą.

7. Apsauga nuo žilumo

Galiausiai dar vienas savotiškas pavojus žilų plaukų grožiui - žilumas. Žilų plaukų struktūroje esantis baltymas keratinas ypač aktyviai oksiduojasi ir įgauna gelsvą atspalvį veikiamas išorinių dirgiklių: saulės spindulių, kietame vamzdynų vandenyje esančių metalų, rūkančio tabako, užteršto gatvių oro ir t. t.

Kaip kovoti su žilų plaukų geltonumu:

Apsauga nuo UV spindulių. Tepkite plaukus nenuplaunamais šilumą saugančiais purškiamaisiais purškalais su UV filtrais, kad apsaugotumėte juos nuo saulės spindulių;

Apsauga nuo metalų. Ant dušo galvutės sumontuokite apsaugos nuo metalo filtrą nuo vandentiekio vandens. 1-3 kartus per mėnesį naudokite specialius metalų valymo šampūnus (Detox Metall Shampoo).

Tonavimo priemonės. Taip pat galime naudoti plaukų tonikus (ir tai daug geresnis pasirinkimas nei dažai, kurie pažeidžia ir taip susilpnėjusią struktūrą!) 1-2 kartus per savaitę naudojame specialius tonuojamuosius šampūnus su pigmentais: mėlynas pigmentas suteikia šaltesnį atspalvį, o violetinis - šiltesnį.

Šaltinis: dzen

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.