ricinos aliejus

Žmonės sako, jog šis aliejus - tikras stebuklas sveikatai, tačiau ar tai tiesa?

Ar ricinos aliejus iš tikrųjų gali...

Ricinos aliejaus kilmė

Ricinos aliejaus istorija sudėtinga, nes jis buvo naudojamas tiek Vakarų medicinoje, tiek senoviškesnėse tradicijose, pavyzdžiui, ajurvedoje. Ajurvedos medicinoje ricinos aliejus visada buvo naudojamas kaip virškinimą gerinanti priemonė, kuri, kaip žinome, yra nepaprastai svarbi natūraliam organizmo detoksikacijos procesui.

Dar gerokai prieš šiuolaikinį ricinos aliejaus naudos pripažinimą, jis buvo kertinis senovės sveikatos praktikos elementas.

Daugiau nei 5000 metų trunkanti Indijos ajurvedos tradicija ricinos aliejų gerbė dėl jo detoksikuojančių ir balansuojančių savybių. Tuo tarpu senovės Egipto civilizacijos jį naudojo daugeliui gydymo būdų, o Amerikos indėnų gentys taip pat pripažino jo galimą gydomąjį poveikį.

Ar ricinos aliejus iš tikrųjų gali...

Palengvinti vidurių užkietėjimą?

Nors pranešama, kad ricinos aliejus padeda lipidų metabolizmui, pasižymi antimikrobiniu aktyvumu, detoksikacija, hormonų pusiausvyros valdymu, FDA yra patvirtinusi tik vieną jo medicininę paskirtį - kaip vidurius laisvinantį vaistą.

Geriamas per burną ricinų aliejus pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu. Daugybė gydytojų, tyrimų ir FDA patvirtinimas patvirtina, kad ricinos aliejus gali padėti gydyti vidurių užkietėjimo simptomus dėl stimuliuojančio poveikio, kuris išjudina raumenis

. Bet kokios žolelės, papildai ar vaistai, turintys vidurius laisvinantį poveikį, nėra skirti vartoti reguliariai - per didelis vidurius laisvinantis poveikis gali sukelti dehidrataciją ar maistinių medžiagų absorbcijos trūkumą, tačiau nedidelė ricinos aliejaus dozė gali padėti, jei jums neįprastai užkietėjo viduriai. Žinoma, pirmiausia visada tai aptarkite su gydytoju.

Palengvinti menstruacijų sukeltus spazmus?

Ricinos aliejaus gydomoji nauda gaunama ne tik vartojant jį per burną. Ricinos aliejaus paketai (ricinos aliejuje išmirkyti ir ant odos uždėti audinio gabalėliai, skirti vietiniam naudojimui) buvo naudojami tokiose praktikose kaip tradicinė kinų medicina ir kaip namų sąlygomis naudojama priemonė, populiari Jungtinėse Amerikos Valstijose XX a. pradžioje ir viduryje, siekiant palengvinti mėnesinių spazmus.

Ar tai veikia? Ricinos aliejaus priešuždegiminės savybės gali padėti atpalaiduoti gimdos raumenis, palengvinti su mėnesinių spazmais susijusį skausmą, reguliarus ricinos aliejaus paketų naudojimas gali palengvinti skausmingas mėnesines ir gerinti vaisingumą dėl jo gebėjimo didinti kraujotaką ir mažinti uždegimą.

Tačiau ne visi ekspertai sutiko, kad ricinos aliejus yra stebuklas nuo mėšlungio. Ricinos aliejaus kompresai menstruacijų metu gali padidinti kraujavimą, ypač asmenims, kurių mėnesinės gausios. Nors kai kuriems ricinos aliejus gali padėti, jis gali veikti ne visiems vienodai.

Detoksikuoti kepenis?

Dar vienas ricinos aliejaus pakuočių panaudojimo būdas- dėti jį ant kepenų (viršutinė dešinioji pilvo dalis), kad padėtumėte detoksikacijai. Daugelis tradicinės medicinos mokyklų ricinos aliejų naudojo siekdamos palaikyti optimalią kepenų funkciją, pagerinti detoksikaciją ir sumažinti kepenų uždegimą.

Manoma, kad ricinos aliejaus paketai naudingi kepenims, mūsų organizmo detoksikacijos jėgainei. Šie paketai gali pagerinti kraujotaką ir palaikyti natūralų kepenų detoksikacijos procesą.

Taip yra daugiausia dėl ricinolo rūgšties - ricinos pupelėse esančio junginio, kuris, kaip manoma, padeda organizmui atsikratyti toksinų pertekliaus. Kai kurie tyrimai patvirtina, kad ricinų aliejus gali turėti teigiamą poveikį kepenų funkcijai, tačiau reikalingi tolesni tyrimai.

Nėra pakankamai informacijos ar tyrimų, kurie patvirtintų jo naudą, kai jis naudojamas vietiškai, siekiant padėti kepenų detoksikacijai. Vietoj to rekomenduojama išlikti hidratuotiems, sveikai maitintis ir vengti per didelio kenksmingų medžiagų poveikio.

Parengta pagal: www.theeverygirl.com

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder