Vis tik kalėdinius sveikinimus SMS žinutėmis pamažu išstumia kiti bendravimo būdai. Kodėl siunčiame mažiau SMS ir ar šiemet sulauksime kalėdinio sveikinimo, rašoma „Bitė Lietuva“ pranešime žiniasklaidai.
„Noras pasveikinti artimuosius ir draugus niekur nedingo – žmonės bendrauja taip pat aktyviai, kaip ir anksčiau. Vis tik keičiasi jų bendravimo būdas – SMS žinučių srautas pastaraisiais metais mažėja, o sveikinimai per internetines susirašinėjimo platformas bei programėles vis labiau dominuoja.
Tradicines SMS vis dažniau išstumia „Messenger“, „WhatsApp“ ir kitos susirašinėjimo programėlės“, – pasakoja Arūnas Mickevičius, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.
Mažėjančius SMS srautus rodo ir oficiali Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) statistika. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvoje išsiųsta pusė milijardo, tai yra net apie 505 mln. SMS žinučių – 42 mln. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2024 m., rodo RRT duomenys.
„SMS srautus metų pabaigoje šiek tiek augina aktyvesnis el. prekybos bei šventinis laikotarpis – siunčiami pranešimai apie siuntas, paslaugų tiekėjų kalėdiniai sveikinimai.
Vis dažniau pagrindiniai SMS siuntėjai yra nebe privatūs asmenys, bet būtent verslas, įvairios įstaigos“, – aiškina A. Mickevičius.
Nepatirs nesklandumų
Pasak A. Mickevičiaus, nors kalėdiniai sveikinimai SMS žinutėmis tampa vis retesni, šis bendravimo būdas išlieka patikimu sprendimu, ypač tais atvejais, kai laikinai sutrinka susirašinėjimo programėlių veikla.
Taip pat žmonės vis dažniau internetu ne tik bendrauja susirašinėdami, bet ir skambina. Šiandien „Bitės“ tinkle 2 iš 3-jų skambučių jau vyksta skambučių internetu technologijos „VoLTE“ pagalba.
„Prieš du dešimtmečius, kai Lietuvoje veikė ribotos talpos 2G ir 3G tinklai, per šventes neretai kildavo ryšio iššūkių visiems ryšio tiekėjams.
Šiandien, veikiant pažangiems 4G ir naujos kartos 5G tinklams, tiek Kalėdas, tiek Naujuosius sutinkame be ryšio nesklandumų – sklandžiai veikia tiek skambučiai, tiek SMS žinutės būtent dėl didesnio skirtingų technologijų derinio“, – aiškina skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė“ vadovas.
Įprastai didžiausi skambučių ir žinučių srautai metuose fiksuojami Kūčių vakarą, pirmąją Kalėdų dieną ir Naujųjų metų vidurnaktį. Tai yra ryšio paslaugų naudojimo pikas šalyje.

Rašyti komentarą