Švietimo įstaigose - civilinės saugos spragos
Apie tai pranešė 2021 m. veiklos ataskaitą pristatęs už civilinę saugą atsakingas Savivaldybės darbuotojas Žygintas Viršilas. Jis pateikė ir konkrečių įstaigų pavadinimus.
Komisija įpareigojo artimiausiu metu Savivaldybei pavaldžias biudžetines švietimo įstaigas tinkamai pasiruošti, parengti reikiamus planus bei organizuoti mokymus, pratybas.
Kaltina pandemiją
Ž. Viršilas informavo, jog iš pernai patikrintų 152 ūkio subjektų ir kitų įstaigų pasirengusių reaguoti į ekstremaliąsias situacijas buvo 83 proc. Nevisiškai pasirengusių - 17 proc. Nepasirengusiųjų nebuvo nė vienos.
Būtent tie 17 proc. labiausiai ir sudomino ESK posėdžio narius. Paaiškėjo, kad šioje statistinėje grafoje atsidūrė lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Linelis“, „Pingvinukas“, „Puriena“, „Ąžuolyno“, „Vėtrungės“, „Vydūno“, „Žaliakalnio“, „Žemynos“, „Vaivorykštės tako“ gimnazijos, Vitės, „Vyturio“, „Smeltės“ progimnazijos, Jūrų kadetų mokykla.
Taip pat ir Respublikinė Klaipėdos bei Vaikų ligoninės. Paminėti ir Klaipėdos valstybinė kolegija, Stasio Šimkaus konservatorija, Technologijų mokymo centras.
Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) viršininkas Marius Garbenis atkreipė dėmesį, jog nevisiškai pasirengusios reaguoti į ekstremaliąsias situacijas yra tos įstaigos, kurios skirtos jautriausiai visuomenės daliai: lopšelinukams, darželinukams, moksleiviams, ligoniams.
„Privaloma įpareigoti tas įstaigas visiškai pasirengti, kas trukdo? Juk jos priklauso pačiai Savivaldybei. Dabar aiškėja, kad trūksta kažko: pratybų, dokumentų, atskirų planų“, - teigė jis.
Ž. Viršilas aiškino, kad pernykščiai metai ugdymo įstaigoms buvo ypatingi dėl COVID 19 pandemijos, todėl ir pasirengimo lygis galėjo būti ne toks, koks turėtų būti.
„Kai kurie darželiai - užsidarę, vaikai sirgo, mokyklos neveikė, todėl itin sunku buvo vykdyti planus. Pandemija padarė savo darbą“, - aiškino jis.
Uostamiesčio Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pabrėžė, jog tai - seni laikai, kai išties situacija dėl viruso plitimo buvo sudėtinga, todėl dabar reikia būtinai pašalinti trūkumus.
Sutvarkius biurokratinius niuansus darželinukams, mokyklinukams ir kitiems, reikės vesti papildomas civilinės saugos pratybas, mokymus, uoliau tikrinti, kaip vykdomi reikalavimai.
Papildomi 2 val. trukmės civilinės saugos mokymai darbo vietoje turės būti suorganizuoti ir bendrovėse „Klaipėdos vanduo“, „Regseda“, kai kuriuose lopšeliuose-darželiuose, gimnazijose, kitose įstaigose.
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla privalės apskritai atnaujinti Ekstremalių situacijų valdymo planą.
„Na, nepuošia vaizdo tokia situacija, kai tiek ugdymo įstaigų nėra visiškai pasiruošusios reaguoti į ekstremaliąsias situacijas“, - reziumavo G. Neniškis.
Pabėgėlių mažėja
Minėto posėdžio metu trumpai apžvelgta ir dabartinė padėtis uostamiestyje dėl karo pabėgėlių iš Ukrainos. Dabar jų registruota jau apie 6 tūkst. Pastebėta, kad pabėgėlių srautai pastaruoju metu pradėjo mažėti.
Kovo 14 d. Klaipėdoje atidarytas ketvirtasis šalyje pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras, įsikūręs Klaipėdos futbolo sporto mokykloje (Paryžiaus Komunos g. 16A), nuo balandžio 4 d. pradėjo dirbti trumpiau ir interesantus aptarnauja nuo 8 iki 18 val.
Savaitgaliais ir ne darbo laiku atvykusiems ukrainiečiams registracijos centro duris atvers jau ne savanoriai, o saugos tarnybos darbuotojai.
M. Garbenis pastebėjo, kad ukrainiečių pabėgėlių apgyvendintose vietose, centruose vis kartojasi incidentai, susiję su priešgaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymu.
„Todėl parengėme specialius lankstinukus su informacija, kaip saugiai elgtis buityje, kuriuos platiname. Įvyksta nedideli gaisrai, o žmonės apgyvendinti pačiose įvairiausiose patalpose“, - dėstė jis.
Rašyti komentarą