ĮVERTINIMAS. „Mano nuomone, šiuolaikinis mokytojas turi su savo mokiniais rasti kuo artimesnį ryšį, sukurti kuo palankesnę mokymosi aplinką, būti jiems pavyzdžiu, autoritetu savo veiksmais ir darbais“, - sakė vienas iš projekto „Lietuvos mokytojas 2024“ nugalėtojų klaipėdietis Rūtenis Latoža. Asmeninio archyvo nuotr.

Tarp „Lietuvos mokytojas 2024“ nugalėtojų - ir klaipėdietis

(6)

Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU), apdovanoti projekto „Lietuvos mokytojas 2024“ nugalėtojai. Devyni švietimo srities profesionalai įvertinti už išskirtines pastangas ir atsidavimą mokytojo pašaukimui, tarp jų ir vienas klaipėdietis - 24-erių Rūtenis Latoža.

Jis šiuose rinkimuose triumfavo Švietimo pagalbos specialisto kategorijoje.

R. Latoža dirba dviejose Klaipėdos ugdymo įstaigose - Vitės progimnazijoje yra ugdymo karjerai specialistas, o Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje - ekonomikos ir verslumo mokytojas.

Mokytojo mintys

„Šis įvertinimas - ir maloni staigmena, ir džiugesys, ir įpareigojimas tobulėti. Visų pirma, malonu, kad buvau pastebėtas, pasiūlytas ir galiausiai tapau savo nominacijos nugalėtoju“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Latoža.

Jis dar pridūrė: „Kai darai tai, kuo tiki, o dar turi stiprų palaikymą - pavyksta! Nemeluosiu, tapimas konkurso “Lietuvos mokytojas 2024" laureatu - faktas, sukeliantis aibę emocijų...

Nors ir teigiau, kad niekada nebūsiu pedagogu, tačiau širdies gilumoje žinojau - ši diena tikrai išauš. Nuo pat mažumės stebėjau savo mamą - autoritetą, mentorę, mokytoją, kuri buvo ir yra tobulas pavyzdys ne tik kaip nuostabaus žmogaus, bet ir tikrojo pedagogo.

Didžiausias apdovanojimas - būti apsuptam nuostabių, (į)vertinančių, motyvuojančių žmonių, kurie tiki tavo prasmingu darbu ir skatina judėti toliau!"

R. Latožos kandidatūrą projektui „Lietuvos mokytojas 2024“ pasiūlę mokiniai teigė, kad šio pedagogo ugdomosios veiklos kaskart tampa nuotykiu.

"Šis pedagogas - ne tik žinių srautas, bet ir gyvenimo mentorius, kuris geba suteikti mokiniams žinias ir įgūdžius, reikalingus ateities iššūkiams. Mokytojas ne tik seka šiuolaikines mokymo ir mokymosi tendencijas, bet ir yra jų kūrėjas. Individualus ir dėmesingas požiūris į kiekvieną mokinį ir nuolatinis siekis skatinti pažangą yra tai, kas lemia šio mokytojo savitumą.

Jo pamokose vyrauja pasitikėjimas ir draugystė. Dalyvauja ir skaito pranešimus konferencijose, aktyviai inicijuoja ir organizuoja įvairius renginius, veiklas, integruotas pamokas bei išvykas. Be abejo, jis yra vertas būti pripažintas vienu iš geriausių mokytojų Lietuvoje, nes jo darbas ne tik transformuoja šiandieną, bet ir formuoja rytojų", - taip buvo atsiliepta apie R. Latožą.

Projekto „Lietuvos mokytojas 2024“ nugalėtojas „Vakarų ekspresui“ teigė, kad jam didelė garbė jaustis reikalingam ir suteikti moksleiviams pridėtinę vertę bei reikalingų jų gyvenimui žinių.

„Neseniai moksleiviai man sakė: “Mokytojau, jūs visada šypsotės, nešate pozityvią emociją. Mano nuomone, šiuolaikinis mokytojas turi su savo mokiniais rasti kuo artimesnį ryšį, sukurti kuo palankesnę mokymosi aplinką, būti jiems pavyzdžiu, autoritetu savo veiksmais ir darbais. Tuo savo darbe ir gyvenime visada stengiuosi vadovautis", - sakė R. Latoža.

Įvertino garbi komisija

Portalo lrytas.lt organizuojami apdovanojimai „Lietuvos mokytojas 2024“ šiais metais sulaukė itin didelio aktyvumo. Balsavimo metu, kuris vyko sausio 9 - vasario 8 dienomis, savo nuomonę išreiškė 370 236 skaitytojai, projekte buvo nominuota 412 mokytojų, socialiniuose tinkluose pasidalinta daugiau nei 10 tūkstančių kartų, taip pat juose sulaukta beveik 80 tūkstančių reakcijų.

Devynių kategorijų nugalėtojai paaiškėjo susumavus skaitytojų ir vertinimo komisijos balsus.

Komisiją sudarė savo sričių profesionalai, tarp kurių - Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, ilgametis pedagogas, buvęs Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, lektorė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, Pozityvios tėvystės laboratorijos įkūrėja doc. dr. Sigita Burvytė, Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) direktorė Rūta Krasauskienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus ir portalo lrytas.lt vyr. redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder