Tragikomiška parlamentaro Antano Vinkaus kelionė traukiniu

(7)

Valstybės įmonė „Lietuvos geležinkeliai" į neviltį jau varo ne tik eilinius piliečius, bet ir parlamentarus, kurie pasipiktinimą reiškia kalbomis iš Seimo tribūnos bei netgi registruotomis įstatymų pataisomis.

Jiems užkliūna ne tik dažnai gendantys traukiniai, bet ir su niekuo nesiskaitantys darbuotojai, pelno siekimas, atsisakant socialinių paslaugų ir t.t.

Plenarinių posėdžių pabaigoje paprastai skiriama laiko Seimo narių pareiškimams.

Paskutiniame posėdyje nusprendė pasisakyti „valstiečių" frakcijos narys Antanas Vinkus, kurio pranešimą vėliau kolegos pasveikino plojimais, o posėdžiui pirmininkavęs konservatorius Paulius Saudargas taip jį įvertino: „Vienas įdomiausių mano girdėtų pareiškimų šioje salėje".

Ką gi tokio papasakojo A.Vinkus?

„Praėjusį penktadienį pats važiavau, kadangi jau šešeri metai važinėju geležinkelių transportu, traukiniu Vilnius-Klaipėda. Išlipti reikėjo Kretingoje.

Žodžiu, prieš pat Kretingą praneša, kad durys neatsidaro. Vėliau jie savo metodais atidarė tas duris. Toks signalas.

Grįžtu iš Skuodo šeštadienį dienos metu. Atvažiuoju į Plungę, Plungės geležinkelio stotyje stovi tas keleivių pervežimo traukinys Vilnius-Klaipėda - sugedęs.

Stovi nuo 11 valandos.

Mes suprantame, kad gali būti techninių kliūčių, gali būti ir kitokių priežasčių.

Pasitinka minia žmonių: aha, Seimo narys yra! Labai daug žmonių, susijaudinusių, susikrimtusių, išgyvenančių dėl tos situacijos", - dėstė A.Vinkus.

Kaip Tautos išrinktasis jis nusprendė visų į nemalonią situaciją patekusių keleivių vardu paskambinti į „Lietuvos geležinkelių" klientų informacijos centrą.

„Atsiliepia ponia Aleksandra. Klausiu, ar galėčiau sužinoti jūsų pavardę, mano pavardė gydytojas Antanas Vinkus, Seimo narys.

Mes neprivalome jums atsakinėti pavardžių ir padeda ragelį.

Žmonės manęs klausia, ką man pasakė? Negi aš sakysiu, kad mane mandagiai pasiuntė į šoną? Išlaikau tą lygį mūsų parlamento ir toliau vėl skambinu.

Gerai, traukinys sugedo, atsiųsim autobusus iš Klaipėdos. Autobusas bus 13 valandą. 13 valandą autobuso nėra, 14 valandą autobuso nėra, 15 valandą autobuso nėra. Visi laukiam.

Tik apie 15 val. 30 min. šiaip ne taip sutvarkė tą traukinio gedimą", - neįtikėtiną istoriją nušvietė parlamentaras.

Tiesa, jis pagyrė traukinio palydoves. „Palydovės, pajutau, irgi atsidūrė įkaitų padėtyje, jos negauna jokios informacijos, o žmonės tiesiog kategoriškai reikalauja atsakyti, kokia yra situacija.

O kai žmonės jau yra tokio įsiutimo fazės, atvažiuoja autobusas. Susėda visi į autobusą. Kai tik susėdo į autobusą, atbėga kviesti: ką tik sutaisė traukinį.

Vėl visi iš autobuso į traukinį.

Buvo keleivių net iš Paryžiaus.Teko man kalbėti ir prancūzų kalba.

Buvo iš kitų valstybių. Laukė jų Klaipėdoje giminės, bet viskas sugriuvo. Čia toks labai nejuokingas dalykas, žmonių aš neturiu teisės nuvilti.

Šiandien priėmiau sprendimą, reikalaujant žmonėms, informuoti apie tą situaciją", - kalbėjo A.Vinkus.

Parlamentaras patarė bent jau prieš šventas Kalėdas nesudaryti situacijų, menkinančių žmones.

„Keleiviai geležinkelį pamėgo. Viduje tvarkinga, gražu ir palydovės atsakingai dirba, žmogišką šilumą skleidžia, bet su technika negerai.

Kai tiktai šalčiai, traukiniai genda. Vadinasi, yra nepasiruošta. Gerbiamas ministre, aš tikiu, kad jūs išgirdote žmonių balsą, aš įpareigotas tai šiandien perduoti, tai negali būti toliau toleruojama. Aš tikiu jumis, pasitikiu.

Aš šį penktadienį vėl važiuoju ir galėsiu jums pasakyti, kokia buvo situacija", - užbaigė A.Vinkus.

Faktai

Keleivių vežimo įmonei „LTG Link" prakalbus apie svarstymus naikinti nuolaidas mokytojų kelionėms traukiniais, Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis registravo pataisas, kuriomis siekiama įstatymu įtvirtinti nuolatinę 10 proc. lengvatą pedagogams, įsigyjantiems traukinio bilietus.

Pasak E.Sabučio, kalbama tik apie simbolinę nuolaidą, kuri įmonėms finansams nedaro jokio ženklaus poveikio, tačiau ir ją norima panaikinti pelnų siekiant visais įmanomais būdais.

Seimo narys primena, kad tai nėra pirmas kartas, kai „Lietuvos geležinkeliai" užmiršo, kad ji yra ne privati, o valstybinė įmonė su jai taikomais socialiniais kriterijais.

„Prieš kurį laiką įmonė vykdė nemažos dalies savivaldybių atvirą šantažą, kai svarstė naikinti pelno nenešančius traukinių maršrutus šiaurės Lietuvoje.

Tuo metu savivaldybėms ir jose gyvenantiems žmonėms tiesiogiai buvo pasiūlyta susimokėti, jeigu nori, kad per jų teritorijas vis dar eitų maršrutai.

Pirma buvo užsimota naikinti dalį tradicinių traukinių maršrutų, dabar stabdo lengvatas mokytojams.

Kas bus kiti, kurie neneša pelno geležinkelių bendrovei?" - retoriškai klausia parlamentaras.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder