Trūksta kūrybiškumo? Pasinaudokite šiais patarimais

Visos puikios idėjos gimsta kūrybinio proceso metu. Turbūt visos problemos, su kuriomis susiduriate kasdienybėje, gali būti išspręstos pasitelkus kūrybinį mąstymą. Tačiau kaip tai padaryti?

Naudokite šiuos penkis žingsnelius: 

Inovatyvios idėjos atsiranda tada, kai sukuriame naujas senų, žinomų elementų kombinacijas. Kūrybinis procesas - nėra atradimas kažko naujo “iš nieko”, o labiau mokėjimas pažvelgti į jau žinomus dalykus kitu kampu. 

Tapkite kūrybiški šių žingsnių pagalba:

  1. Surinkite naują medžiagą. Visų pirma - svarbu mokytis. Šioje stadijoje susikoncentruokite ties informacija apie jūsų turiamą problemą. 
  2. Dirbkite su informacija savo galvoje. Šioje stadijoje stenkitės pažvelgti į išmoktą informaciją iš kitos pusės, stenkitės eksperimentuoti su įvairiomis idėjomis. 
  3. Atsitraukite nuo problemos. Leiskite sau pamiršti užduotį ir darykite tai, kas jus energizuoja ir jaudina. 
  4. Leiskite idėjoms sugrįžti. Kai smegenys spėjo "pailsėti" nuo užduoties, leiskite mintims, susijusioms su naujomis idėjomis, sugrįžti, pažvelkite į jas su naujai sukaupta energija. 
  5. Plėtokite idėjas ir ieškokite kritikos. Visoms sėkmingoms idėjoms būtina kritika - pasinaudokite ja kaip būdu tobulėti. 

Būti kūrybišku nereiškia pagalvoti tai, ko dar niekas nėra pagalvojęs. Kūrybiškumas tai yra idėjų ir minčių sujungimas. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder