Ukrainą palaikiusiai Romano Abramovičiaus dukrai gresia iki 20 metų nelaisvės

Rusų oligarcho Romano Abramovičiaus dukrai Sofijai gali grėsti iki 20 metų kalėjimo už Rusijos išdavystę.

Dabar apie šį variantą diskutuojama socialiniuose tinkluose, nes Rusijos Federacijos generalinė prokuratūra perspėjo Rusijos piliečius „dėl baudžiamosios atsakomybės už pagalbos teikimą užsienio valstybei kenkiant Rusijos Federacijos saugumui“.

Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba pranešė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos „vykdo specialią operaciją, siekdamos apginti Donecko liaudies respubliką ir Luhansko liaudies respubliką.

Būtina atsižvelgti į tai, kad finansinės, logistinės, konsultacinės ar kitokios pagalbos teikimas užsienio valstybei, tarptautinei ar užsienio organizacijai ar jų atstovams veikloje, nukreiptoje prieš Rusijos Federacijos saugumą, turi nusikaltimo, numatyto Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 275 str. (išdavystė), požymių“.

Pagal Rusijos įstatymus, už šio nusikaltimo padarymą numatytas laisvės atėmimas iki 20 metų.

O dieną prieš tai R.Abramovičiaus dukters Sofijos paskyroje „Instagram“ tinkle pasirodė tokio turinio komentaras: „Putinas nori karo su Ukraina. Didžiausias ir sėkmingiausias Kremliaus propagandos melas yra tai, kad dauguma rusų palaiko Putiną“.

Šį tekstą akimirksniu paskelbė kelios interneto svetainės, tačiau autorystė buvo priskirta „Romano Abramovičiaus dukrai Oksanai“, nors milijardierius niekada neturėjo dukters tokiu vardu.

Dabar socialiniuose tinkluose netyla diskusijos: ar tai atsitiktinė vardo klaida, ar gudrus žingsnis, norint nepakišti tėčio? Prieš kelerius metus Rusijos žiniasklaida minėjo, kad vyresnieji R.Abramovičiaus vaikai – susilaukti su pirmąja žmona Irina, įskaitant Sofiją – turi kelias pilietybes, tarp jų ir Rusijos.

Jei tai tiesa, dabartinio įrašo autoriui gresia kaltinimai išdavyste už „kitokios pagalbos teikimą užsienio valstybei“.

Pats R.Abramovičius jau nukentėjo finansiškai: kaip rašė „The Times“, dėl Rusijos ir Ukrainos krizės milijardierius per dieną jau prarado 580 mln. svarų, nes jo akcijų 28,6 proc. paketo Rusijos plieno ir kalnakasybos įmonėje „Evraz“ sumažėjo 29 proc. Tačiau pats verslininkas nepateikė jokių pareiškimų apie Rusijos ir Ukrainos konfliktą.

Tačiau Rusijos veiksmus pasmerkė oficialus Rusijos Federacijos atstovas – Rusijos delegacijos JT klimato konferencijoje vadovas Olegas Anisimovas. Anot AFP, rusų mokslininkas atsiprašė už Rusijos ginkluotą invaziją į Ukrainą, kuri, anot jo, nėra pateisinama.

Agentūros teigimu, O.Anisimovas per virtualų susitikimą už uždarų durų šnekėjo po emocingos Ukrainos atstovės Svetlanos Krakovskajos kalbos apie situaciją savo šalyje.

„Leiskite atsiprašyti visų rusų, kurie nesugebėjo užkirsti kelio šiam konfliktui, vardu. Tie, kurie mato, kas vyksta, negali rasti pasiteisinimo dėl Ukrainos atakos“, – sakė O.Anisimovas.

Sidebar placeholder