Ukrainos prezidentas suteikė pilietybę Aleksandrui Nevzorovui ir jo žmonai

Prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įsaką dėl Ukrainos pilietybės suteikimo Rusijos žurnalistui Aleksandrui Nevzorovui ir jo žmonai.

Tai penktadienį naujienų agentūrai „Ukrinform“ patvirtino Ukrainos valstybinės migracijos tarnybos atstovai.

„Šis įsakas tikrai pasirašytas. Daugiau nieko negalime komentuoti“, - sakė jie.

Anksčiau VRM vadovo patarėjas Antonas Heraščenka pareiškė, kad V. Zelenskis pasirašė įsaką dėl Ukrainos pilietybės suteikimo A. Nevzorovui ir jo žmonai.

Kaip jau buvo pranešta, gegužės 6 d. Maskvos miesto Basmano rajono teismas už akių suėmė žurnalistą A. Nevzorovą, Rusijoje pripažintą užsienio agentu, „už žinomai melagingos informacijos apie RF ginkluotąsias pajėgas platinimą“. Anksčiau buvo paskelbta žurnalisto paieška.

Portalas VE.lt primena, kad po Sausio 13-osios per centrinę televiziją parodytas Aleksandro Nevzorovo filmas "Mūsiškiai" ("Nashy") sukrėtė visą Lietuvą. Tragiškus 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius A. Nevzorovas neigė ir stojo į ginkluotų rusų armijos ir OMON'ininkų pusę.

A. Nevzorovas pagarsėjo kaip Kremliaus ruporas, niekinęs Sausio 13-osios aukas ir šlovinęs sovietų agresiją Lietuvoje. Tačiau dabar rusų žurnalistas lieja negailestingą kritiką Rusijai ir prezidentui V. Putinui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder