Už milijonus iškraustytus viaduko kaimynus keičia kiti

(9)

Gudriai suplanuota afera ar elementarus valdininkų žioplumas. Taip galvoja skandalingą Vidos Kalantirenko namo išpirkimo istoriją prisimenantys klaipėdiečiai, žvelgdami į visai šalia Liepų ir Mokyklos gatvių viaduko dygstantį naujutėlaitį pastatą. Jis statomas žemės sklype, kuris vėl tapo privatus po to, kai buvo išpirktas už tuo metu įspūdingus visų mokesčių mokėtojų pinigus.

Planuoja baigti pavasarį

Važiuojant uostamiesčio Liepų ir Mokyklos gatvių viaduku neįmanoma neatkreipti dėmesio į visai greta jo statomą dviejų aukštų pastatą. Jis dygsta tarp nuovažų į Priestočio ir Liepų gatves.

Nors iki darbų pabaigos liko dar mažiausiai pusę metų, jau dabar galima į pastato savininkus kreiptis dėl patalpų nuomos.

Pastatas yra komercinės paskirties, tad jame siūloma išsinuomoti ofisą, atidaryti ne tik interjero saloną, bet ir kliniką.

Statybos darbus atlieka Plungės rajone registruota bendrovė „Andrivis“. Jos direktoriaus Ričardo Lesovojaus teigimu, statybas norima baigti gegužę. Tačiau neatmetama galimybė, jog bus ir kiek pavėluota.

„Mes vadinamąją “dėžę„ gegužės mėnesį baigsime statyti. Liks tik vidaus darbai. Sutvarkys gerbūvį ir juos bus galima pradėti. Gal visko iki pavasario pabaigos ir nebus spėta padaryti“, - sakė R. Lesovojus.

VERSLAS. Planuojama, kad komercinės paskirties pastatas duris atvers pavasario pabaigoje, tačiau jau dabar galima į jo savininkus kreiptis dėl patalpų nuomos.

Įsigijo ir pardavė

Anksčiau čia buvo Skerdyklos gatvė. Jos nebelikus, tikslus pastato adresas - Liepų gatvė 61.

Šį žemės sklypą maždaug prieš trejus metus varžytinėse įsigijo uostamiesčio projektavimo įmonė „Danės projektai“. Tačiau šis nekilnojamasis turtas šiai įmonei jau nepriklauso.

Pasak „Danės projektų“ atstovo Valentino Lucenko, maždaug prieš metus jis parduotas kitai įmonei.

"Sklypas mums jau nepriklauso, statybas vykdo kita įmonė.

Kokia? Negaliu tiksliai pasakyti, nes neprisimenu, tad nenoriu sumeluoti. Nežinau, gal ši įmonė jau nebėra savininkė.

Mes parengėme projektą ir gavome statybos leidimus. Kai pardavėme žemės sklypą, statybos jame dar nebuvo pradėtos", - patikino V. Lucenko.

Naujuoju žemės sklypo savininku tapo Vilniuje registruota bendrovė „Polifarma“. Ji ir vykdo pastato statybas.

Pasak jos atstovo Povilo Gusčiaus, statybos leidimas išduotas rekonstrukcijai į komercinės, prekybinės ir paslaugų paskirties pastatą.

"Pastatas bus dviejų aukštų. Jame esančios patalpos bus nuomojamos.

Pirmajame aukšte nori įsikurti odontologijos kabinetas, kavinė, restoranas. Viršuje dairosi baldų aksesuarų parduotuvė„, - “Vakarų ekspresui" sakė P. Gusčius.

ARTI. Naujai statomo pastato sienos vos nesiremia į Liepų ir Mokyklos gatvių viaduką.

Įveikė miesto valdžią

Vyresni klaipėdiečiai dar puikiausiai prisimena prieš daugiau nei du dešimtmečius per visą šalį plačiai skambėjusią istoriją, kurios pagrindine veikėja tapo V. Kalantirenko. Moteris gyveno sename name, kurio vietoje dabar ir dygsta naujas pastatas.

Statant Liepų ir Mokyklos gatvių viaduką, šalia gyvenančius klaipėdiečius užsimota iškraustyti. Draugiškai pavyko susitarti beveik su visais. Kiek pasiderėję, žmonės sutiko persikraustyti į Liepojos gatvėje jiems pastatytus namus.

Tačiau V. Kalantirenko užsispyrė. Ir ne juokais. Jai priklausę du septyntadaliai Skerdyklos gatvėje stovėjusio gyvenamojo namo Klaipėdos miesto savivaldybei kainavo tuo metu milžinišką sumą - 767 tūkstančius litų.

Kadangi tuo metu buvo galimi mainai, grynųjų pinigų nemokėta. Kaip kompensaciją už valstybei atiduodamą savo turtą V. Kalantirenko išsireikalavo du butus (keturių ir vieno kambario) ir negyvenamosios komercinės paskirties patalpas.

Visas šis nekilnojamasis turtas yra uostamiesčio centre. Miestas padengė ir visas persikraustymo bei kitas išlaidas.

Iškeldinti gyventojai ir iš Liepų g. 71, 73, 75 namų.

Visų šalia pastatyto viaduko gyvenusių klaipėdiečių iškraustymas atsiėjo bent kelis milijonus litų.

Savo sąlygas diktavusi V. Kalantirenko puikiausiai žinojo, jog tuometinė Klaipėdos valdžia paprasčiausiai neturi kito pasirinkimo, kaip tik labai plačiai atverti miesto piniginę.

Griežtai reikalauta, jog šalia naujai pastatyto viaduko neliktų nė vieno gyventojo. Priešingu atveju uostamiesčiui ir jo transporto sistemai labai svarbaus objekto niekas nebūtų ryžęsis pripažinti tinkamu naudoti.

Vėl tapo privatus

V. Kalantirenko namas buvo nugriautas. Prie viaduko esanti žemė padalinta į du sklypus. Vieno jų (inžinerinės infrastruktūros paskirties) savininke tapo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Antrasis, po kelerių metų, netikėtai atsidūrė privatizuojamųjų sąraše. Jį iš valstybės 2003 metų rudenį įsigijo privatus asmuo.

Negyvenamasis namas (194 kvadratinių metrų ploto) su garažu ir jam priskirtu 6,4 aro žemės sklypu parduotas viešo aukciono metu. Pradinė kaina siekė kiek daugiau nei 47 tūkst. litų.

Labai stipri kova dėl šio objekto nevyko. Per aukcioną jo kaina pakilo iki kiek daugiau nei 61 tūkst. litų (apie 17,6 tūkstančio eurų).

Pastatas kainavo apie 27,5 tūkst., žemės sklypas - apie 33,6 tūkst. litų.

Spaudoje rašyta, kad šį sklypą įsigijo dabartinės vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės dėdė. Tiesa, tuo metu uostamiestyje gyvenusiai dukterėčiai buvo vos per 20 metų ir ji apie tokias politines karjeros aukštumas tuomet net nesapnavo.

Nugulė laiko dulkės

Kaip atsitiko, kad per didžiausius vargus ir labai brangiai išpirkta žemė vėl tapo privačia nuosavybe, praėjus tiek metų, nustatyti nebeįmanoma.

Tuo labiau jog pardavimo-pirkimo sandoris įvyko jau nebeegzistuojančioje valdiškoje institucijoje - tuometinėje Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje.

Nieko konkretesnio negali pasakyti ir tuometiniai Klaipėdos vadovai, miesto Taryboje posėdžiavę politikai ir Savivaldybės darbuotojai.

Visi jie prisimena tik kokius vargus teko patirti ir kiek brangiai miestui kainavo V. Kalantirenko iškraustymas, bet ne vėl įvykusį namo ir žemės sklypo privatizavimą bei jo aplinkybes.

Tad belieka tik tikėtis, jog istorijos ratas neapsisuks ir ji nepasikartos. Nes jei ateityje kiltų būtinybė Liepų ir Mokyklos gatvių viaduką plėsti, dabar sunku ir suskaičiuoti, kelių ar keliolikos milijonų eurų kompensacijos pareikalaus visai šalia jo statomo pastato šeimininkai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder