Už nepilnamečių įdarbinimą vasaros metu skirs kompensacijas

Klaipėdos miesto savivaldybė skatina darbdavius įdarbinti nepilnamečius moksleivius vasaros sezono metu ir kompensuoja pusę jų darbo užmokesčio.

Nuo balandžio 1 d. jau registruojamos Klaipėdos miesto įmonės ir organizacijos, kurios norėtų dalyvauti Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje ir suteikti galimybę dirbti moksleiviams.

Šiais metais Klaipėdos miesto savivaldybėje ši programa bus įgyvendinama antrus metus. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo ir bendruomenių reikalų koordinavimo grupės vyriausiosios specialistės Agnės Kovalenkaitės, atsižvelgus į pirmųjų metų patirtį, šiemet buvo šiek tiek pakoreguota jos tvarka.

Už jauną žmogų, įdarbintą maksimaliam jo amžiui leistinam darbo laikui, Klaipėdos miesto savivaldybė darbdaviui kompensuos 50 proc. nuo MMA (įskaitant ir darbdavio sumokamus mokesčius) per mėnesį.

Jaunimas gali būti įdarbinamas ne ugdymo proceso metu jau nuo birželio, tačiau kompensacija jų darbo užmokesčiui bus skiriama už liepos ir rugpjūčio mėn.

Programoje gali dalyvauti 14-18 metų (jei 18 metų sukanka programos metu) jaunuoliai. Norintieji dirbti nepilnamečiai bus registruojami nuo gegužės 20 d.

„Šiais metais į programą įtraukėme mentorių, kuris padės mokiniams užpildyti CV, pasiruošti darbo pokalbiams. Mentorius programos laikotarpiu vertins mokinių kompetencijas, fiksuos, ko jie išmoko: gal pagerėjo jų anglų kalbos žinios, komunikaciniai įgūdžiai ar finansinis raštingumas. Vėliau tas įvertinimas bus naudingas mokiniams aplikuojant į kitas darbo pozicijas“, - sakė A. Kovalenkaitė.

Anot pašnekovės, praėjusiais metais pagal šią programą Klaipėdos miesto savivaldybė parėmė 12 darbdavių, kurie vasaros laikotarpiu įdarbino 34 moksleivius. Dauguma jų dirbo paslaugų sektoriuje: kurjeriais, ledų, kavos pardavėjais.

Šiais metais tikimasi įdarbinti apie 35 mokinius. Pasak A. Kovalenkaitės, mokinių skaičius gali būti ir didesnis, jei jie bus įdarbinti ne visu etatu.

Klaipėdos miesto savivaldybė šiais metais programai įgyvendinti ketina skirti 33 tūkst. 900 Eur.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder