Vaikų ligoninės bendruomenei - pažintis su ugniagesio profesija

Į Klaipėdos vaikų ligoninę trečiadienio popietę suvažiavo net keli ugniagesių automobiliai. Tęsiant ilgametį bendradarbiavimą, uostamiesčio ugniagesiai mažuosius pacientus ir ligoninės darbuotojus supažindino su ugniagesio profesija ir pasakojo apie saugų elgesį.

"Džiaugiamės, kad tęsiasi mūsų gražų bendrarbiavimas su ugniagesiais. 

Norime parodyti vaikams, ką ugniagesiai veikia, kokią turi įrangą, kaip dirba. Galbūt ateityje kas nors iš vaikų pasirinks šią kilnią profesiją. 

Manau, kad ir mūsų darbuotojams toks renginys naudingas. Jiems yra proga prisiminti apie saugų elgesį, o nelaimės atveju - reikiamus veiksmus", - kalbėjo Klaipėdos vaikų ligoninės vadovas Virginijus Žalimas.

Ligoninės kieme ugniagesiai pristatė gaisrų gesinimui skirtą automobilį, aprangą, kurią buvo galima pasimatuoti.
 

Įspūdį klausytojams padarė faktas, kad, sulaukus iškvietimo, ugniagesiai turi per minutę apsirengti specialiais rūbais, o per dar vieną minutę jau išvykti į įvykio vietą.

Turbūt daugiausia emocijų sukėlė demonstracija, kaip saugiai gesinti kilusį gaisrą.

Papasakoję, kokie būna gesintuvai ir kuo jie skiriasi, ugniagesiai, naudodami gaisro imitacinį prietaisą, parodė ir leido išbandyti norintiems, kaip teisingai gesinti liepsną.

Vienas iš svarbių dalykų, ką reikia žinoti - negalima stovėti ugniai pavėjui. Jei vėjas ugnį pučia link žmogaus, gesinti reikia iš kitos pusės.

Apie savo naudojamą techniką bei darbo ypatumus pasakojo ir narai.

Daugeliui buvo netikėta, kad nors narų kuprinė yra labai sunki, nes didžiąją dalį svorio sudaro didelis deguonies balionas, tačiau neriant į vandenį prireikia dar papildomo svorio ir užsidedamas dar 10-12 kilogramų sveriantis diržas.

Vaikams ir tėveliams buvo smalsu, kaip narai po vandeniu kvėpuoja, kaip pasišviečia žibintuvėliu.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis teigė, kad paprastai tokie edukaciniai susitikimai su vaikais vyksta ugdymo įstaigose, tad ligoninėje besigydantys vaikai neturi galimybės susipažinti su ugniagesių darbu. 

Dėl to ugniagesiai jau ne vienerius metus pas mažuosius pacientus atvyksta patys.

"Norime ne tik pristatyti savo profesiją, tačiau ir parodyti, kaip reikia saugiai elgtis namuose, buityje, pasimatuoti aprangą, painstruktuoti darbuotojus. Tai keleriopa nauda.

Žmonės namuose turėtų turėti gesintuvus, o turėdami - mokėti jais elgtis. Mūsų tikslas yra, kad visuomenė būtų saugi, žinotų, kaip reikia saugiai elgtis", - sakė M. Garbenis.

Noriai ugniagesių patarimų klausėsi ir ligoninės darbuotojai, džiaugęsi, kad buvo proga išbandyti, kaip veikia gesintuvai, kad prireikus žinotų, kaip teisingai jais naudotis.

Ugniagesių atstovai aplankė ir negalėjusius į lauką išeiti mažuosius pacientus bei jų tėvelius.

M. Garbenis prisiminė, kad praėjusiais metais, kai dėl pandemijos nebuvo galima užsukti į ligoninės vidų, ugniagesiai vaikus nustebino naudodami aukštalipių įrangą ir kopdami pas juos ligoninės sienomis.

"Mums ir patiems smagu netradiciškai rengti tokius mokymus", - šypsojosi M. Garbenis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder