Darius Čiužauskas

„Vakarų ekspreso“ žurnalistui - garbingas įvertinimas

(4)

Didžiausią Vakarų Lietuvos dienraštį „Vakarų ekspresas“ ir internetinį portalą ve.lt pasiekė džiugi žinia - dar vienas redakcijos žurnalistas tapo Garbės donoru.

Sveikatos ministro pasirašytas Garbės donoro pažymėjimas ir šį įvertinimą liudijantis ženklas įteiktas nesenai į „Vakarų ekspreso“ ir portalo ve.lt gretas grįžusiam žurnalistui Dariui Čiužauskui. Taip įvertinta jau daugiau nei dešimtmetį trunkanti kraujo donorystė. Per tuo metus D. Čiužauskas neatlygintinai kraujo donavo 48 kartus.

„Viskas prasidėjo labai paprastai. Ligoninėje atsidūrė sunegalavęs kolegės šeimos narys ir medikai jos paprašė, gal kas galėtų paaukoti kraujo. Tuo metu tai buvo įprasta praktika. Po ranka pasimaišiau aš ir dienraščio fotografas. Abu pirmą kartą davėme kraujo. Nuo to laiko tvarkingai kas du ar tris mėnesius užsuku į Naikupės gatvėje įsikūrusį Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą. Žinau, kad iš manęs paimti 450 ml kraujo gali medikams ne tik padėti kažkam pasveikti, bet ir išgelbėti gyvybę. Ir, naudodamasis proga, norėčiau pakviesti visus paaukoti kraujo. Ypač dabar, kai dėl sudėtingos pandeminės situacijos jo neretai labai trūksta“, - sakė D. Čiužauskas.

Tai jau antras „Vakarų ekspreso“ atstovas, sulaukęs tokio garbingo įvertinimo. Prieš beveik dvejus metus Garbės donoru tapo ir ve.lt portalo administratorius Viktoras Kesminas.

Neatlygintinų donorų procentinė dalis pastaraisiais metais artėjo prie 100 proc. 2020 m. jie sudarė 99,97 proc. (53 970 donorų) visų užregistruotų donorų.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis, kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Kad būtų užtikrintas kraujo ir jo komponentų poreikis, būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų.

 

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder