Valstybės dieną linkėjo vienybės

(1)

Klaipėdoje, minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Mažvydo alėjoje vyko iškilmingos Lietuvos istorinės vėliavos keitimo, o Jono kalnelyje - Lietuvos valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonijos.

Šventiškai nusiteikusius klaipėdiečius ir miesto svečius Mažvydo alėjoje sveikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės vadas Tadas Jablonskis bei Karo policijos ir Karinių jūrų pajėgų karininkai.

Kylant istorinei Lietuvos vėliavai ir skambant Lietuvos karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro muzikai, T. Jablonskis dėkojo susirinkusiems ir skatino piliečius neramiu laikotarpiu išlaikyti vienybę.

Itin gausiai gyventojai rinkosi Jono kalnelyje vykusioje Lietuvos valstybinės vėliavos iškėlimo ceremonijoje.

Kiekvienam į ceremoniją atėjusiam Mindaugui įteikta Lietuvos vėliava, kurių šventės pabaigoje išdalinta daugiau nei 77.

Skambant Lietuvos himnui valstybės vėliavą kėlė Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas.

Plazdant vėliavai su švente klaipėdiečius sveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis pasidžiaugė, jog Mindaugo karūnavimo dieną Lietuvos piliečiai sugeba būti vieningi ir susitelkti.

Meras paragino susimąstyti ir apie karą Ukrainoje, kur šiuo metu ukrainiečiai savo nepriklausomybę ir Lietuvos laisvę gina krauju.

"Tai gera proga susimąstyti ir suvokti, kad valstybė - tai mes.

Valstybė - tai Klaipėda, valstybė - tai kiekvieno mūsų kiemas, valstybė - tai Lietuva.

Ir nuo to, kiek mes jausime atsakomybę už ją, kiek suprasime, kad mūsų susitelkimas, susivienijimas, vieningumas yra pagrindinis jos ginklas ir pagrindinė jos stiprybė, tiek valstybė ir visi mes būsime stiprūs", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Įspūdžiais mielai dalinosi ir į ceremoniją susirinkę klaipėdiečiai.

„Šventė yra graži, bet aš į ją žiūriu iš toliau. Tarp dešimties Dievo įsakymų nėra įsakymo “dirbk„, o yra įsakymas “švęsk". Bet mes paskęstame savo rūpesčiuose, kažkokiuose darbuose ir iš širdies nešvenčiame.

Todėl labai linkiu visiems išmokti švęsti. Kiekvienais metais liepos 6-ąją keliu vėliavą ir giedu himną bei skatinu tą daryti, kadangi karo akivaizdoje turime dar labiau branginti galimybę švęsti taikioje Lietuvoje.

Todėl labai džiaugiuosi, kad Jono kalnelyje yra ne tik klaipėdiečių ir Mindaugų, bet ir ukrainiečių", - sakė į šventę atėjęs klaipėdietis Mindaugas.

Vėliau susirinkusiuosius muzika linksmino ir renginį uždarė Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ ir Kretingos rajono kultūros centro vyrų folkloro grupė.

IŠKILMINGAI. Mažvydo alėjoje istorinę Lietuvos vėliavą iškėlė kariškiai.

Arno CVIRKOS nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder