Vasario 16-ąją policija tikrins įvažiuojančiuosius į sostinę, o senamiestyje statys barjerą

(8)

Nuogąstaujant dėl galimų provokacijų, vasario 16-ąją policija tikrins įvažiuojančiuosius į Vilnių, senamiestyje statys fizinį barjerą.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad policija turi „tam tikros informacijos“, todėl priimti sprendimai sustiprinti pasirengimą tiek pareigūnų skaičiumi, tiek įvairiomis priemonėmis.

„Mes planuojame pradėti darbą ryte ir atsižvelgiant į tą informaciją, kurią mes turime, dėl gyventojų saugumo planuosime tam tikras patikras iš kitų Lietuvos miestų atvykstančio transporto, tai yra patikros prie įvažiavimo į Vilniaus miestą“, – antradienį žurnalistams prie Signatarų namų teigė R. Požėla.

„Kitas dalykas – darbas pačiuose renginiuose, akcentas yra renginys Pilies gatvėje 14 valandą. Čia mes esame numatę papildomas priemones, bet akcentuoju, kad tai daroma dėl gyventojų saugumo, viešosios tvarkos ir dėl viešosios rimties užtikrinimo – mes planuojame tam tikrose vietose įrengti fizinį barjerą. Jis bus įrengtas ne tam, kad kažką skirtų, bet jungtų, ir padėtų žmonėms užtikrinti saugų praėjimą į renginio vietą ir išvykimą iš renginio vietos“, – pridūrė jis.

14 valandą prie Signatarų namų Pilies gatvėje numatytas tradicinis minėjimas.

Valstybės saugumo departamento duomenimis, provokacijų tikimybė per Vasario 16-osios renginius yra išaugusi.

Pernai rugpjūčio 10-ąją po mitingo prieš pandemijos ribojimus prie Seimo kilo riaušės. Ikiteisminiame tyrime dėl to įtarimai pateikti daugiau nei 100 asmenų.

Nepasitenkinimą protestuotojai reiškė ir Sausio 13-osios minėjimo metu Nepriklausomybės aikštėje, kai nušvilpė kalbą sakiusią premjerę Ingridą Šimonytę bei Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder