Vieta, kur susipina skaudi istorija, grožis ir meilė savam kraštui

Dažnai mes keliaujame po užsienio šalių kurortus, gėrimės gamtos peizažais, kalnais, tačiau pamirštame savojo krašto unikalų grožį ir istoriją. COVID-19 pandemija pastaraisiais metais ne vienam mūsų padėjo atskleisti Lietuvos gamtos ir istorijos išskirtinumą - dažnas ėmė rinktis keliones po aplinkinius mūsų šalies miestelius ir net kalbėti: „Kiek daug mes anksčiau nežinojome ir praradome.“

Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Klaipėdos apskrities skyriaus žurnalistai jau daugiau nei 10 metų kasmet renkasi ne keliones į užsienio šalis, o pažintines-edukacines keliones po Lietuvą. Šį rudenį nuspręsta aplankyti ir artimiau susipažinti su Tauragės kraštu.

Viešnagė pradėta Tauragės miesto širdyje - muziejuje „Santaka“.

Šio muziejaus direktorė Eglė Červinskaitė įdėjo daug pastangų, kad kuo įdomiau būtų pristatyti šio krašto kultūros, meno, istorijos lobiai.

„Įdomios ekspozicijos, puikūs gidai, savo krašto patriotai, emocingai pasakojantys gimtųjų vietų istoriją. Suvirpino širdis apsilankymas tremties muziejuje, nustebino ir pradžiugino Skaudvilė su puikiu muziejumi, edukacijomis - mokėmės vyti virvę, šauniomis gidėmis ir Skaudvilės gimnazijos patalpose atidaryta įvairiabriaunio menininko Alfonso Čepausko meno galerija“, - kelionės įspūdžiais dalijosi LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė Jolanta Beniušytė.

Būriui žurnalistų ir jų artimųjų širdis suvirpino Tauragės tremtinių ir politinių kalinių kančių namų muziejaus ekspozicija, atskleidžianti daug įdomių detalių apie partizanų gyvenimą bei rezistentų kančias NKVD būstinėje.

Klaipėdos žurnalistai ir jų šeimų nariai prie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“.

Klaipėdos žurnalistai ir jų šeimų nariai prie Tauragės krašto muziejaus „Santaka“.

Ekspozicijoje sukaupta daugybė nuotraukų apie partizaninį karą ir tremtis, išsaugoti ranka užrašyti žmonių atsiminimai. Paskaičius juos, akyse tiesiog kaupiasi ašaros.

Muziejuje yra įrengta nauja, moderni ekspozicija su kamera, karceriu, tardytojo kabinetu bei partizanų bunkeriu.

Kameroje lankytojas gali išgirsti ir patirti tai, ką jautė ir išgyveno čia kalėję žmonės, išvysti, kokiomis sąlygomis buvo laikomi kaliniai.

 Tardytojo kabinetas Tauragės tremtinių ir politinių kalinių kančių namų muziejuje.

 Tardytojo kabinetas Tauragės tremtinių ir politinių kalinių kančių namų muziejuje.

Tardytojo kabinete visi norintieji galėjo įsijausti į tardomojo būseną, akis į akį susidurti su NKVD'istu. Sodrus, piktas ir nuožmus balsas ima tardyti tamsiame kambaryje su nukreipta lempa į akis. Norom nenorom užplūdęs jausmas - ne iš maloniųjų.

Įrengtame partizanų bunkeryje galima susipažinti su partizanų buitimi, gyvenimo sąlygomis.

Išsaugoti ir buvusių tremtinių bei politinių kalinių daiktai - meno dirbiniai, paveiksalai, iš duonos pasigaminti rožiniai.

„Žmonės, kai buvo blogai, paguodą rasdavo kreipdamiesi į Aukščiausiąjį“, - pasakojo gidė.

Gausu nuotraukų, rankdarbių ir laiškų, padėjusių ištremtiesiems išgyventi sunkius metus.

Verta buvo užsukti ir į Karšuvos piliakalnį, o ekskursija po pačią Tauragę atskleidė daug nežinomų faktų apie šį gražų miestą.

Daug įspūdžių paliko ir aplankytas Taurų parkas bei Viešvilės rezervato direkcijoje surengta ekskursija pažintiniu taku, apžiūrėtas kurtinių veislynas.

„Iš Tauragės grįžome tikrai praturtėję ir su dar labiau išaugusia simpatija šiam Lietuvos miestui. Prieš keletą metų Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyrius keliavo į Pagramančio regioninį parką. Jau tuomet visus sužavėjo Tauragės kraštas, jo gamta, čia dirbantys žmonės. Dabar Tauragėje lankėmės antrą, bet tikrai ne paskutinį kartą...“ - akcentavo J. Beniušytė.

Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder