Ši mada Lietuvoje dar tik skinasi kelią, bet didmiesčių gatvėse jau ir jūs galite pastebėti kūdikių lopšiuose vežiojamus keturkojus. Moteris lėtai iš vežimėlio iškelia šunį, tas pakakoja, šeimininkė su šlapia servetėle nuvalo pūkuotą pasturgalį, į rožinį maišelį surenka šūdukus, dar pataiso nėriniuotą šuns kepurėlę, padaro vieną selfį instagramui - ir „kūdikis“ vėl soste.
Instagrame pilna vaizdų, kaip vyriškos lyties gražuolis su trumpučiu sijonėliu išdidžiai kaukši aukštakulniais krantine, priešais save stumdamas vaikišką vežimėlį su dviem jorkšyriukais, infulencerė rodo, kokį gražų, deimantais nusagstytą lopšį įsigijo savo katytei ir etc.
Šuo ir katė - vietoj vaiko. Tuo dabar džiaugiasi dabartinio pasaulio žmonės. O juk tikrai patogu! Pašėrei, nušikdinai, - ir ramu. Ir kalbos, kad sauskelnės kaitina klimatą žemėje, kad žmonių „per daug prisidaugino“, nebeskamba „keistai“.
Keturkojų akyse - visada meilė ir ištikimybė. Nereiks jokių darželių, jokių mokyklų. Atkrenta būtinybė didžiulėms ateities investicijoms. Gyvūnai nerėkia kai dygsta dantys, kai pučia pilvą, tu gali ant jų šaukti - o jie ant tavęs - ne! Jie gyvena trumpiau, jais nereikės rūpintis VISĄ likusį gyvenimą.
Dabartiniame pasaulyje tapo norma savo katinukams puošti kalėdinę eglutę, aprašinėti kiekvieno kakučio spalvą, sodinti juos šalia savęs prie stalo, pirkti vardinius rūbelius. Ir aš nežinau, ar tai didelė meilė, ar tiesiog patogus gyvenimas, tačiau atvirai sakau - kai kurie štai tokie dalykai į galvą atveda mintis, kad su mumis pasidarė kažkas negerai.
P.S. Nenoriu įžeisti gyvūnų mylėtojų, pati juos myliu ir iki šiol namuose laikom du eklerų išvaizdos graužikus. Bet vežioti juos kūdikių vežimėliuose neateitų į galvą. Senstu, matyt.
O jei rimtai - naujos pasaulio normos ir moralės pokyčiai nepriimtini ir man. Ir, ko gero, aš su tuo jau nesusitaikysiu, nors priimti teks.
Tik įdomu, koks gyvenimas laukia naujosios beta kartos, kurios atstovai gimė šiais metais? Beje, šis postas - ne apie vežimėlius, skirtus nepaeinantiems, sergantiems šunims, o apie madą ir „naujas tendencijas“.
Ir pabaigai - gabalėlis statistikos. Praeitais metais Lietuvoje gimė 20 008 vaikai. Tai 10 proc. mažiau nei 2022-aisiais, kai pasaulį išvydo 22 068 kūdikiai, ir net 30 proc. mažiau nei 2016-aisiais, kai gimusiųjų Lietuvoje skaičius siekė 29 514.
Gimstamumo kreivė Lietuvoje krito žemyn nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo. Statistika rodo, kad 1990-aisiais mūsų šalyje gimė 56,9 tūkst. kūdikių!
Savanorišką bevaikystę tyrinėjanti Lietuvos mokslininkė Živilė Oertelė atlikus šio reiškinio tyrimą pažymi, kad tokių porų arba moterų prioritetas - „į suaugusiuosius orientuotas gyvenimo būdas, laisvalaikis, kelionės, kurių neriboja su vaikų auginimu susiję rūpesčiai bei atsakomybės“.
Rašyti komentarą