Virtuvės plytelių mados – stilingam ir praktiškam interjerui

Virtuvės apdaila yra bendro interjero pamatas. Kokybiškos ir tinkamai parinktos plytelės virtuvei ne tik padės sukurti norimą dizaino stilių – jos yra vienas praktiškiausių bei funkcionaliausių interjero sprendimų. Visgi, daug kam kyla klausimas, o kokios plytelės šiuo metu yra madingos?

Plytelių formų mados

Ilgą laiką rinkoje kaip populiariausias pasirinkimas virtuvės apdailai dominavo metro arba nedidelio formato plytelės. Tai išties puikus sprendimas, kurio pagalba galima susikurti tiek klasikinį, tiek šiuolaikišką stilių. Taip pat prieš kurį laiką buvo populiarios plytelių „mozaikos“, sudarytos šachmatų lentos principu.

Šiuo metu vyrauja didesnio formato plytelių tendencija, kadangi jos vizualiai padidina erdvę ir palengvina priežiūrą, t. y. tarpų valymą. Jei norisi daugiau spalvų ar formų, galima įsigyti didesnio formato plyteles, ant kurių nupieštos mozaikos. Taip pat pastebima interjero tendencija – skirtingų dydžių plytelių derinimas, sukuriant tam tikrą simetrišką arba asimetrišką spalvų mozaiką, arba išlaikant tą pačią spalvą. Madingas ir virtuvės plytelių dekoras, į kurį įeina šešiakampės ar kitokių išskirtinių formų plytelės.

ply

Pastaruoju metu populiarėja ir tamsios, šaltos, metalo akcentų turinčios virtuvės plytelės, pritaikomos prie neįprastų, iškilių reljefų. Tačiau tai – gana drąsus interjero dizaino sprendimas, kuriuo galima lengvai „prašauti“ pro šalį.

Tendencijos rodo, jog vis daugiau susidomėjimo sulaukia matinės plytelės, kurios virtuvei suteikia šiuolaikišką ir modernią atmosferą. Gera žinia – jos pareikalauja ir daug mažiau priežiūros, negu blizgios plytelės.

Plytelių spalvų mados

Šiuolaikinės virtuvės interjeras spalvų atžvilgiu neturi mados „apribojimų“. Svarbiausia – harmoningas ir darnus interjeras. Kaip ir visuomet, rekomenduojama vengti visiškai baltų plytelių, nebent dažnas jų valymas nebūtų problema.

Šiuo metu populiarios neutralios, žemiškos, šaltos spalvos. Puikus pasirinkimas – sodrūs, tamsūs atspalviai, kurie ne tik atrodys moderniai ir stilingai, bet ir ženkliai palengvins virtuvės priežiūrą. Rekomenduojama rinktis margesnes, raštuotas (o ne vienspalves) plyteles – jų priežiūra taip pat pareikalaus mažiau pastangų.

pl

Ryškių spalvų plytelės gali tapti virtuvės akcentu, o jos tikrai yra praktiškesnis pasirinkimas, negu baltos. Nors ryškios plytelės šiuo metu yra madingos, jos nebūtinai gali atrodyti skoningai. Labai svarbu įvertinti bendrą interjerą ir pasikonsultuoti su specialistu.

Ko vengti?

Nereikėtų pasikliauti vien tuo, kas šiuo metu yra madinga. Daug svarbiau – išlaikyti savitą stilių, kurio aktualumas neišblėsta taip greit, kaip mados. Netgi atvirkščiai – stilingai įrengta virtuvės apdaila su laiku gali įgauti dar daugiau žavesio.

Vertėtų vengti virtuvės įrengimo vien pagal „lankstinukus“. Svarbiausia – įsivertinti, kas tiktų individualiai virtuvei. Svarbu atsižvelgti į virtuvės dydį, baldus, stalviršių spalvas ir kitas esamas ar planuojamas interjero detales.

Taip pat svarbu atidžiai įsivertinti ir savo poreikius, gaminimo įpročius ir tai, kaip dažnai leidžiate laiką virtuvėje, kiek laiko galite skirti jos priežiūrai.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder