Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis apie Kaliningrado tranzitą: atsitraukimas nuo sankcijų įgyvendinimo būtų apgailėtinas

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio nuomone, jei Europos Komisija (EK) nuspręstų atšaukti sankcijų Kaliningrado tranzitui įgyvendinimą, toks sprendimas būtų apgailėtinas. Jo teigimu, Lietuva neturi jokio pagrindo abejoti dėl ketvirtojo ES sankcijų paketo Rusijai taikymo.

„Būtų apgailėtina, jei Europos Sąjunga parodytų tokį silpnumą“, – pirmadienį Seime žurnalistams teigė V. Landsbergis.

„Tai yra Europos Sąjungos pozicija dėl sankcijų ir Lietuva čia neturi jokio pagrindo abejoti ar prieštarauti Europos Sąjungos sankcijoms. Kitas dalykas, ko siekia putininė Rusija – ji siekia galbūt nukreipti dėmesį nuo savo siaubingo karo Ukrainoje.

Gali būti, siekia legitimuoti paskutinę Stalino aneksiją, kuri yra Karaliaučiaus kraštas, kad būtų papildomai patvirtinta, kad tai tikrai Rusija. Tai yra Europos dalis ir Europos problema“, – pridūrė jis.

Įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą. Kaip tvirtina atsakingos institucijos, šis Lietuvos valdžios institucijų draudimas sankcionuotas prekes gabenti į Kaliningradą yra grįstas ES sankcijomis, numatytomis dar pavasarį.

Tuo tarpu Rusija tranzito į Kaliningradą sustabdymą laiko neteisėtu ir beprecedenčiu. Maskva net pagrasino Lietuvai atsaku.

Sidebar placeholder