Vytautas Sakalauskas: Lietuvoje sekmadienį kai kur fiksuota rekordinė 15 laipsnių šiluma

Lietuvoje šeštadienį pasiekti dienos šilumos rekordai kai kuriose meteorologijos stotyse sekmadienį vėl buvo viršyti, o Marijampolėje ir Druskininkuose temperatūra pasiekė 15 laipsnių šilumos, pranešė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

„To dar nėra buvę. Vakar (šeštadienį − BNS) daug kur, o šiandien (sekmadienį − BNS) visose (meteorologijos stotyse − BNS) viršyti ankstesni rekordai“, − BNS teigė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos atstovas. 

„Jeigu žvelgsime į meteorologinių stebėjimų laikotarpį, sausio 1-ąją oras buvo sušilęs tiktai iki septynių-aštuonių laipsnių, na, Kybartuose − iki devynių laipsnių, o dabar net keturiais, penkiais, o vietomis šešiais  laipsniais aukštesnė temperatūra nei buvo kada tai ankstesniais metais. O tai Marijampolėje net septyniais laipsniai viršytas sausio 1-osios aukščiausios temperatūros rekordas“, − pridūrė V. Sakalauskas. 

Pasak jo, Marijampolėje ir Druskininkuose sekmadienį apie vidurdienį oras buvo sušilęs iki 15 laipsnių šilumos, o anksčiau neviršyti maždaug aštuoni laipsniai.  

„Tai tikrai nėra buvę iki tiek sušilę nei gruodžio mėnesį, nei sausį per visą meteorologinį  stebėjimą“, − teigė jis. 

V. Sakalausko tvirtinimu, šilčiausia sausio 1-oji fiksuota 2018 metais − tada Kybartuose temperatūra buvo pakilusi iki beveik 9 laipsnių. 

„Iki 8,8 laipsnio Kybartuose, iki 8,1 laipsnio šilumos buvo pakilusi Klaipėdoje, bet tokia temperatūra, kokia buvo šią sausio 1-ąją dar niekur niekada nėra buvusi“, − BNS tvirtino. 

Anot V. Sakalausko, naktį temperatūra kris ir liks 1-6 laipsniai šilumos. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder