110 metų senolis pasakoja, ką valgo ir geria kasdien, kad išvengtų visų ligų

(10)

Šimtametis metė rūkyti ir be šio gėrimo nepraeina nė dienos.

 

Šimtametis Vincentas Dransfildas neseniai atšventė 110-ąjį gimtadienį vietinėje ugniagesių tarnyboje Little Falls, Naujajame Džersyje, kur daugiau nei 80 metų dirbo pirmuoju pagalbos teikėju. Maitinimasis visada buvo V. Dransfildo prioritetas, tačiau jam pavyko išlaikyti sveikus įpročius ir kartu mėgautis mėgstamais dalykais, įskaitant saldumynus.

"Man gyvenime labai, labai, labai pasisekė, - sakė Dransfildas portalui TODAY.com.

Nors Dransfildas jau išėjo į pensiją, jis vis dar gyvena trijų aukštų name, kurį kartu su savo mirusia žmona įsigijo 1945 m. Daugybė namo laiptų nėra jokia kova superšimtmečiui, kuris vis dar turi aktyvų vairuotojo pažymėjimą, kuriuo nuolat naudojasi.

Buvęs rūkalius, Dransfildas išvengė vėžio diagnozės, neurokognityvinių sutrikimų, tokių kaip demencija, ir kitų sunkių ligų.

Jo anūkė Erica Lista sakė Today.com, kad 110 metų senolis yra sveikas kaip kumštis. "Jis vairuoja visiškai gerai - geriau nei kai kurie kiti žmonės, kuriuos matau", - sakė ji, juokaudama, kad jos senelis yra geresnės sveikatos nei ji, sulaukusi 49 metų.

Taigi, kokia jo paslaptis? Interviu Today.com Dransfildas savo ilgaamžiškumą aiškino kakava po pusryčių. Į pensiją išėjęs ugniagesių vadas pasidalijo savo kasdiene rutina, į kurią įeina greitas nuvažiavimas į parduotuvę išgerti puodelio kakavos, po to užsukimas į vietinę užkandinę, kur jis dažniausiai valgo maistą išsinešimui.

Jo užsakymai įvairūs - nuo mėsainių iki salotų ir itališkos virtuvės patiekalų - Lista pastebi, kad senelis neriboja savo mitybos. Kartais jis net gurkšteli alaus, nors apie alkoholį visada negali būti nė kalbos.

"Beprotiška tai, kad jis nesirūpino savo mityba", - sako Lista. "Jis valgė viską, ką tik norėjo. Jis niekada neprižiūrėjo savo svorio. Jam niekada nereikėjo mesti svorio. Jis visada buvo sveikas."

Tačiau vienas dalykas, be kurio Dransfildas negali gyventi, yra kasdienė stiklinė kakavos. Pasak "Nestle", šis salyklo gėrimų mišinys palaiko imuninę sveikatą, o vienoje jo porcijoje yra 12 svarbiausių vitaminų ir mineralų. Miltelius geriausia gerti su stikline pieno - dar vienu seniai mėgstamu Dransfildo gėrimu.

Didžiosios depresijos laikotarpiu Dransfildas, būdamas 15 metų, metė mokyklą, kad išlaikytų šeimą. Pirmasis jo darbas? Dirbti pieno ūkyje, kur jis galėjo gauti tiek pieno, kiek tik galėjo išgerti.

"Gerdavau pieną ir gerai maitinausi, nes dirbau ūkyje. Dažnai grįžtu atgal ir galvoju, kad jie suteikė man gerą gyvenimo pradžią ir mano kūno kaulams", - aiškino Dransfildas.

Dransfildas rimtai žiūri į kasdienę kakavos porciją, todėl per jo 100-ojo gimtadienio vakarėlį visi už jį sakė tostą su stikline kakavos.

Nors Dransfildas mano, kad ilgaamžiškumo paslaptis - mėgautis tuo, ką valgote, jis pažymėjo, kad yra ir kitų būdų puoselėti protą ir kūną, pavyzdžiui, išlikti aktyviam, leisti laiką užsiimant mėgstama veikla ir ištaisyti blogus įpročius. Jis pridūrė, kad ne mažiau svarbus ir pozityvumas.

"Pažindamas žmones ir mylėdamas žmones gyvenu ilgiau", - sakė Dransfildas. "Aš išlieku pozityvus. Niekada negalvoju kitaip, kai kas nors negerai".

"Jis visada buvo toks pozityviai nusiteikęs, net kai mirė mano močiutė. Jis gyveno dėl jos, bet buvo pasiryžęs gyventi toliau", - apie senelį, kurį apibūdina kaip amžiną optimistą, sakė Lista.

"Man sekasi gerai ir tikiuosi, kad gerasis Viešpats mane tokį išlaikys", - spinduliavo Dransfildas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder