Al-Fayedo byla: princesės Dianos meilužio tėvas ir dėdė kaltinami seksualiniais nusikaltimais

Al-Fayedo vardas pasauliui tapo žinomas, kai Dodi, verslininko Mohammedo Al-Fayedo sūnus, pradėjo susitikinėti su princese Diana, buvusia Didžiosios Britanijos sosto įpėdinio žmona. 1997 m. Diana ir Dodi žuvo avarijoje Paryžiuje, persekiojami paparacių. Dabar paaiškėjo, kad Mohammedas ir jo brolis Salah buvo seksualiniai nusikaltėliai. Apie tai rašo  dienraštis „Daily Mail“. 

Egipto milijardierius Mohamedas Al-Fayedas buvo futbolo klubo „Fulham“ (iki 2013 m. liepos mėn.), Paryžiaus viešbučio „Ritz“ ir Londono universalinės parduotuvės „Harrods“ (iki 2010 m.) savininkas.

Susidomėjimas jo asmeniu padidėjo po sensacingo televizijos serialo „Karūna“ („The Crown“), kuriame buvo pasakojama apie Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą ir princesės Dianos bei jo sūnaus Dodžio santykius.

 Iki šiol neaišku, ar jie buvo meilužiai, ar tik draugai. Tačiau jie sėdėjo vienas šalia kito ant galinės automobilio sėdynės, kai šis rėžėsi į Almos tunelio Paryžiuje stulpą.

Mohammedas Al Fayedas mirė 2023 m. rugpjūčio 30 d. Londone, eidamas 95-uosius metus, jo jaunesnysis brolis Salah - 2010 m. Trečiasis brolis Ali gyvena JAV. Policija jį apklausė, nes manoma, kad jis žinojo apie tai, ką darė jo broliai.

„Dabar, tarsi iškreipta rusiškos matrioškos lėlės versija, sluoksnis po sluoksnio atskleidžiamos Faidų šeimos paslaptys ir melas“, - sakė žurnalistai.

Mohammedas ir Salahas Al-Fayedai kaltinami išprievartavimu

Salahas, kaip ir jo brolis, kaltinamas seksualine prievarta ir prekyba žmonėmis. Trys moterys teigė, kad jis jas išnaudojo. Viena iš jų tikina, kad jis ją išprievartavo į gėrimą įbėręs narkotikų. Helen buvo 23 metų ir dirbo savo svajonių darbą „Harrods“ parduotuvėje Knightsbridge'e, kai ją iš pradžių išprievartavo Mohammedas, o paskui Salahas.

Kitos dvi „Harrods“ dirbusios moterys vėliau teigė, kad buvo suviliotos apgaulingais darbo pasiūlymais Monake ir Prancūzijos pietuose, kur Salahas jas seksualiai prievartavo. 

Viena iš jų pasakojo, kad pabudusi su siaubu rado Salah savo lovoje. Jis taip pat patarė jai parūkyti kaljaną, kuriame, kaip ji sužinojo, buvo kreko kokaino.

Ji teigė mananti, kad jis siekė sukelti jai priklausomybę, kad būtų lengviau ją išnaudoti. 

Trečioji moteris, kuri teigia, kad jai buvo 19 metų, kai Mohammedas ją seksualiai prievartavo, papasakojo, kaip ji buvo priversta su Salahu dalytis karšta vonia Monake esančiame bute, kur jis ją prievartavo ir privertė rūkyti kreką iš savadarbio bongo.

Jie taip pat teigia, kad Mohammedas, juos pavartojęs, „perdavė“ savo broliui. Policija mano, kad per keturis dešimtmečius jis galėjo išprievartauti ir išnaudoti mažiausiai 111 moterų ir mergaičių, o jauniausiai jo aukai, kaip pranešama, buvo vos 13 metų.

Kas pastūmėjo abu brolius nusikaltimams, dabar jau niekada nebus žinoma. Aukų gynėjai mano, kad visas Mohammedo nusikaltimų mastas gali būti panašus į Jimmy Savile'o, Harvey Weinsteino ir Jeffrey Epsteino nusikaltimus.

Mohammedui, kurio sūnus Dodi žuvo prieš 27 metus Paryžiuje per automobilio avariją kartu su princese Diana, nebuvo iškelta jokia baudžiamoji byla.

Mohammedas Al Fayedas melavo apie savo šeimą

Trys broliai Fayedai kadaise buvo laikomi nepakeičiamais Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos dalimi. Jų santykius būtų galima apibūdinti taip: „Mohammedas uždirba pinigus, Ali juos skaičiuoja, Salah juos išleidžia“.

Jie buvo bendri „Harrods“ pirkėjai, kai devintajame dešimtmetyje laimėjo įnirtingą perėmimo kovą.

Tačiau vėliau vyriausybės inspektorių atliktas tyrimas parodė, kad broliai „nesąžiningai iškraipė savo kilmę, turtą, verslo interesus ir išteklius“.

Teiginiai, kad jie yra turtingi kilmingos Egipto laivų savininkų, medvilnės pirklių ir pramonininkų šeimos palikuonys, pasirodė esą melagingi.

O kai buvęs Mohammedo bendraklasis britų televizijos komandai papasakojo apie jų tikrąją kilmę - neturtingo mokytojo sūnų, jis buvo sumuštas. Trys liudininkai atpažino Salahą kaip užpuoliką.

Abu broliai negailestingai naudojosi prielaida, kad jie drąsiai kovoja su šalta ir snobiška valdžia, nors ir vykdė savo bjaurius išpuolius prieš moteris, kurios buvo įbaugintos, papirktos ir dažniausiai pernelyg išsigandusios, kad galėtų skųstis.

Būdami du vyresni broliai, Salahas ir Mohamedas buvo itin artimi. Kai Mohammedas Al Fayedas išvyko į užsienį, būtent Salahui jis patikėjo savo vyriausiojo sūnaus Dodi gerovę.

Park Lane buto, kuriame gyveno trys broliai, apsaugos darbuotojai Salah pravardžiavo „šikšnosparniu“, nes „jis išeina tik naktį“.

Dėl iš „Harrods“ plūstančių pinigų srauto Salahas laiką dalijo tarp Londono ir Šveicarijos, kur apsigyveno jo žmona Adriana Funaro, Italijos laivybos bendrovės paveldėtoja, ir sūnus Moody.

Jiems taip pat priklausė namas Aleksandrijoje. Egipte jis leido dienas degindamasis saulėje ir lankydamasis pas prostitutes. Tačiau nors į jo elgesį užsienyje buvo galima nekreipti dėmesio, Mohamedas baiminosi, kad pernelyg dažnas brolio narkotikų vartojimas gali pakenkti jo reputacijai.

Buvo skundų, kad Salahas siūlė paslaugas merginoms parduotuvės „Harvey Nichols“ bare netoli Harrodso, o asmens sargybiniai pranešė apie merginų srautą, atvykstantį į Park Lane.

Salahas netgi nusipirko du miniatiūrinius ponius, kuriuos laikė pririštus savo buto septintame aukšte esančiame balkone, kiekvieną dieną vedžiojo juos Hyde Parke ir jodinėjo jais aukštyn ir žemyn liftu.

Salahas Al-Fayedas buvo narkomanas

Tačiau 1993 m. broliškus ryšius išbandė dar viena kvailystė, kai Škotijos policija įtarė Salahą narkotikų laikymu.

Salahas ir jo sekretorė buvo Balnagone, Fayedų šeimos pilyje Velykų Roso valstijoje, kai netyčia paliko krepšį iš Aberdyno oro uosto juos vežusio taksi automobilio gale.

Vairuotojas maišelyje rado didelę sumą grynųjų pinigų svarais, doleriais ir Šveicarijos frankais, pasą, tablečių, baltų miltelių, panašių į kreką, ir „dažnai naudojamą savadarbę pypkę“.

Jis nunešė šiuos įrodymus Elgino policijai, todėl prasidėjo virtinė telefono skambučių, į kuriuos įsitraukė Mohammedas, o vėliau - seras Davidas McNee, buvęs Metropoliteno policijos komisaras.

Netrukus pareiškime Bobas Loftusas, buvęs „Harrods“ apsaugos darbuotojas ir buvęs karo policijos pareigūnas, teigė, kad sekretorė Rachel Crow buvo priversta prisiimti kaltę dėl narkotikų laikymo, kad apsaugotų Salah.

Apklausiama policijos ji aiškiai parodė, kad nežinojo, kaip naudotis pypke. Jokių tolesnių veiksmų nebuvo imtasi.

Seras Davidas, kuris 1977-1982 m. vadovavo Metropoliteno policijai, į bylą įsitraukė saugumo vadovo Mohammedo Johno McNamaros, taip pat buvusio Skotland Jardo pareigūno, nurodymu.

„Neabejoju, kad tai buvo Salaho narkotikai ir kad Mohamedas Fayedas tai žinojo, todėl organizavo slėpimą, kurio metu įtikino sekretorę prisiimti atsakomybę, sumokėjo jai už tai nemažą sumą ir pasinaudojo sero Davido McNee ryšiais, kad įtikintų Škotijos prokurorą nutraukti bylą“, - pažymi Loftusas.

Kai J. Loftusui buvo pateikti kaltinimai serui Davidui, kuris mirė 2019 m., jis neigė bet kokį savo dalyvavimą šioje byloje ir tvirtino, kad J. McNamara tiesiog paklausė jo „apie Škotijos teisę ir apie tai, kas dėl jos priims sprendimus“.

Vienas Mohammedui artimas asmuo sakė: „Man visada susidarė įspūdis, kad Mohammedas toleravo Salah tik todėl, kad jis buvo šeimos narys“. Nusivylęs šiuo incidentu ir susirūpinęs dėl grėsmės pakenkti reputacijai, Mohammedas išpirko brolio „Harrods“ akcijų paketą.

Kaip baigsis tyrimas prieš Al Fayedų šeimą, nežinoma. Policija vis dar renka pareiškimus.

Šaltinis: focus.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder