Celine Dion

Celine Dion 58 metai: kaip muzikos legenda kovoja su liga ir planuoja sugrįžimą į sceną

Kanados muzikos legendai Celine Dion kovo 30 dieną sukako 58 metai. Ji – viena geriausiai apmokamų šiuolaikinių atlikėjų, kurios talentas pakerėjo milijonus. Gimtadienio proga apžvelgiame jos asmeninio gyvenimo vingius ir ryžtingą kovą su sunkia liga.

Pasaulyje parduota daugiau nei 200 mln. jos albumų kopijų. 1988 metais atlikėja laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą, kuriame atstovavo Šveicarijai su kūriniu „Ne partez pas sans moi“.

Asmeninis gyvenimas

2016 metų sausį dainininkė neteko mylimo vyro ir vadybininko Rene Angelilio, kuris pralaimėjo ilgą kovą su vėžiu.

Pora susipažino dar 1980 metais, kai Celine tebuvo 12 metų ir dalyvavo jo rengtoje perklausoje. Jų pirmasis pasimatymas įvyko atlikėjai sulaukus 19 metų, o viešai apie savo romaną jie paskelbė po šešerių metų.

Celine ir Rene susituokė 1994 metų gruodį per prabangią ceremoniją Monrealyje. 2001 metų sausį jiems gimė vyresnysis sūnus Rene-Charlesas, o 2010 metų spalį šeimą papildė dvyniai Nelsonas ir Eddy. Atlikėja dukart stabdė karjerą – 1999 ir 2014 metais – kad galėtų slaugyti vyrą jam kovojant su liga. R. Angelilis mirė likus vos dviem dienoms iki savo 74-ojo gimtadienio. Tuo metu vyresniajam sūnui buvo 14, o dvyniams – vos 5 metai.

Kova su liga

2022 m. Celine Dion diagnozuotas Stiff-person syndrome – reta neurologinė liga, sukelianti raumenų spazmus ir apsunkinanti dainavimą bei judėjimą.

Dėl šios ligos organizmas ima atakuoti savo nervines ląsteles, o tai stipriai veikia judrumą. Kai kuriais atvejais spazmai gali būti tokie stiprūs, kad net gali lūžti kaulai. Šia liga serga maždaug vienas žmogus iš milijono.

Dainininkės būklė blogėjo – ji netgi prarado veido raumenų kontrolę. Apie tai 2023 m. žiniasklaidai pasakojo jos sesuo Claudette.

Nepaisant to, didžiausia Celine svajonė išlieka ta pati – sugrįžti į sceną ir vėl dainuoti savo gerbėjams.

Sugrįžimas į sceną

2026 m. pradžioje paaiškėjo, kad Celine Dion planuoja įspūdingą sugrįžimą su koncertų serija Paris La Défense Arena arenoje Paryžiuje.

Koncertai numatyti 2026 m. rudenį, o atlikėja planuoja rengti net po du pasirodymus per savaitę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder