Fausta Marija Leščiauskaitė kirto „bevaikių“ mokestį pasiūliusiam politikui: „Gimdymas joks džiaugsmas“

(3)

Per daugiau nei 30 metų Lietuvoje gimstamumas nukrito net 3 kartus. Politikai suka galvas, kas mokės mokesčius, dirbs ir išlaikys senjorus, pagaliau ar bus kam ginti Lietuvą? Jie beda pirštu į jaunimą ir stebisi, kodėl šie nebegimdo tiek vaikų, kiek buvo įprasta anksčiau? LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ vyko karšta diskusija tarp „bevaikių“ mokestį siūlančių politikų ir jaunų moterų, kurios nenori turėti vaikų arba susilaukusios vieno vaiko, neplanuoja gimdyti daugiau, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Nenoriu vaikų, nes gyvename tik kartą. Aš mėgstu žygius į gamtą, keliones, o turėdama vaiką privalėčiau savo pomėgių atsisakyti“, – kalbėjo atžalų neplanuojanti 31-erių klaipėdietė Evelina.

Kita laidos viešnia 37-erių Inga pasakojo taip pat neplanuojanti gimdyti vaikų, nes myli sportą, keliones, žygius ir gamtosaugą:

„Žmonių pasaulyje ir taip per daug. Be to, kaip aš galiu gimdyti vaiką į planetą, kuri po 50 metų gali tapti nebegyvenama, mus gali nuplauti potvynis ar ištikti kita katastrofa.“

Anksčiau viešai kalbėjusi, kad nenori susilaukti atžalų, žurnalistė Fausta Marija Leščiauskaitė dabar sūpuoja 4 mėnesių dukrą. Ir nors vaikas nebuvo planuotas, Fausta tikina, kad apsispręsti gimdyti padėjo tai, kad ji turi darbą, finansines galimybes bei mylintį partnerį šalia. Tiesa, paklausta ar galvoja apie antrą atžalą, Fausta atsako neigiamai.

„Aš jaučiu, kad turiu galimybę užauginti vieną vaiką, nes turiu būti tikra, kad galėsiu ja pasirūpinti, kad, pavyzdžiui, susirgus mano partneriui, galėsiu pasirūpinti ir juo. Be to aš dar turiu savo darbus, kurie man yra svarbūs, todėl antro vaiko neįsivaizduoju“, – LNK laidos „Bučiuoju. Rūta“ filmavime kalbėjo žurnalistė.

Šeimos konsultantas ir lektorius Tomas Girdzijauskas nupiešė liūdna ateitį Lietuvai.

„Kad Lietuva neišnyktų, lietuvių šeimos turi gimdyti po tris vaikus“, – vaikų nenorinčioms moterims rėžė lektorius.

O Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, kuris pasiūlė įversti vadinamąjį „viengungių“ arba „bevaikių“ mokestį piktinosi tais, kurie nenori gimdyti, bet senatvėje tikisi būti išlaikomi valstybės.

„Mes turime šviesti visuomenę, kalbėti apie vaikų gimdymą tik gerai, nes dabar daugelis pasakoja kaip sunku, kaip brangu turėti vaikų. Dėl to jaunimas nenori gimdyti“, – kalbėjo meras ir pridūrė, kad nenoras turėti vaikų yra egoistiškas.

„Nesuprantu, kaip galima kalbėti, jog nenori turėti vaikų, kai nesi to patyręs. Kai tu nepajautei gimdymo džiaugsmo, tu negali apie tai diskutuoti“, – bandė atžalų nenorinčioms moterims įkąsti Vitalijus Mitrofanovas.

Tokie žodžiai papiktino Faustą Mariją Leščiauskaitę, kuri mero paklausė, kiek jis pats vaikų pagimdęs.

„Gimdymas joks džiaugsmas. Klykiau kaip niekada nebuvau klykusi. Tai buvo didžiausias gyvenimo skausmas, kokį esu jutusi. Tai, Vitalijau, džiaugsmą pasilikite sau“, – sakė Fausta, bet pridūrė, kad savo dukra labai džiaugiasi ir myli besąlygiškai.

Dainininkė Indrė Launikonytė vis dar neturi atžalų, bet mielai jų susilauktų jei rastų tinkamą parnerį. Deja, kol kas tokio rasti nepavyksta.

„Viename vakarėlyje klausiau 40 metų vyrų, ar jie nori vaikų. Visi sakė, kad nenori, nes nori laisvės, nenori atsakomybės. Tai kaip sukurti šeimą, kai vyrai nenori?“, – stebėjosi dainininkė.

Ji prisipažino, kad vyrų fronte situacija beviltiška, mat per septynerius metus jos nė vienas vyras nepakvietė kavos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder