Birutė Petrikytė

Grandiozinį koncertą rengianti scenos primadona Birutė Petrikytė: „Esu žmonių širdyse, ir man tai didžiausias įvertinimas“

(15)

„Man malonu ir gera gyventi. Tai didžiausia dovana, kurią man skyrė likimas. Ačiū tėveliams už gerus genus bei dovanotą balsą, kurį tiesiog privalau saugoti, puoselėti bei juo suteikti laimę žmonėms“, - sako gegužės 25 d. savo jubiliejų scenoje grandioziniu koncertu „Aš laiminga“ „Švyturio“ arenoje minėsianti žinoma Lietuvos estrados dainininkė Birutė Petrikytė.

Atlikėja - įvairių konkursų laureatė, dainavusi žymiose to laikmečio estrados kolektyvuose „Nerija“, „Vilniaus aidai“, „Nemuno žiburiai“, o vėliau pradėjusi sėkmingą solinę karjerą, per penkis kūrybinės veiklos dešimtmečius subūrė didžiulę komandą artimų scenos draugų ir bendražygių. Tad jubiliejinis B. Petrikytės koncertas gali tapti rekordiniu kviestinių svečių skaičiumi, nes jame dalyvauja net 24 Lietuvos estrados grandai ir svečiai iš Latvijos - „Mirage Jazz Orchestra“.

Esate be galo jaunatviška, pozityvi ir energinga. Iš kur visa tai?

Į viską gyvenime žiūriu pozityviai bei stengiuosi tuo užkrėsti aplinkinius. Nemėgstu paniurėlių. Kai įsidrąsinu, kartais net paklausiu, kuo konkrečiai jie nepatenkinti, o tada jie netgi susimąstę pripažįsta, kad priežasčių pykti ant aplinkinio pasaulio tikrai nėra (juokiasi). Blogas nusiteikimas greit plinta. Dalinkimės tik geromis emocijomis ir šypsenomis.

Gyvendama Šventojoje, laimės arba, teisingiau, „Birutės uoste“ galiu tik džiaugtis, kad Dievas mane myli, kad viskas yra gerai: sveika, turiu mylimus žmones šalia.

Svarbiausia, kad gyvenimas man dovanojo daug žmonių, kurie mane vienodai myli tiek sėkmės pakylėtą, tiek nesėkmių rate užgrūdintą.

Jei kas bando mane priskirti prie verslo atstovų, primenu, kad visą gyvenimą buvau ir liksiu dainininke, o šiemet švenčiu ne tik jubiliejų, bet 50 metų kūrybinį jubiliejų. Tai ir ketinu dar kartą įrodyti gegužės 25-ąją „Švyturio“ arenoje surengdama grandiozinį koncertą „Aš laiminga“. Mielieji, kviečiu visus ateiti ir nuspręsti kokios profesijos atstovė aš esu: verslininkė ar atlikėja?

Žmonės gerieji, džiaukimės mus supančia gamta, mylima jūra. Kad galime kvėpuoti, nes be to išgyventume vos mažiau nei minutę, o visa kita gal mums net nėra būtina, jei neturime... Meskime iš galvos menamas problemas. Kaip sako mano šeimos gydytoja Sondra Kulikauskienė, žmogui svarbiausia susitvarkyti savo mąstymą, nes nelaimingas žmogus į savo kūną kemša „šlamštmaistį“, o į galvą - jį naikinančias mintis. Kuo daugiau patyriau negandų, padariau klaidų ir jas taisiau, tuo labiau suprantu, kad gyvenimas ne žydintis sodas, o kliūčių ruožas, kuriame bėgi nuo vieno iššūkio iki kito. Ir koks didžiulis džiaugsmas, kai tau tas gyvenimo kliūtis pavyksta įveikti! Pergalės džiaugsmas ir yra svarbiausias gyvenimo variklis, o ne kasdieniai išgyvenimai.

50 metų scenoje, jubiliejinis koncertas pavadintas „Aš laiminga“. Jus myli ištisos kartos. Kaip tai pasiekiama?

Aš laiminga - tai mano gyvenimo credo. Visiems jauniems solistams linkiu būtinai sulaukti laiko, kai galėsite didžiuodamiesi ištarti, kad publiką jums pavyko džiuginti 50 metų, o, svarbiausia, vis dar norisi dainuoti toliau, ir didžiulėje scenoje.

Kartais atrodo, kad metas baigti sceninę karjerą, bet vis atsiranda mane paskatinančių tai daryti. Nuoširdžiai dėkoju už palaikymą Palangos turizmo centro direktorei Vitai Petrauskienei, žinomiems profesionalams - Sauliui Šiaučiuliui ir Laimonui Urbikui. Man kaip meno žmogui tas pasitikėjimas suteikia sparnus ir aš negaliu sustoti.

Jei jūs nuspręsite, kad aš dar galiu dainuoti, tai turiu svajonę dar leistis į turą per visą Lietuvą - aplankyti kiekvieną manęs laukiantį miestą ar kaimą. Norisi su visais savo gyvenime sutiktais žmonėmis pabendrauti, prisiminti senas dienas, apkabinti. Koncertu „Aš laiminga“ pasitikrinsiu savo kaip dainininkės akcijų legitimumą - jei publika ateis, reiškia, dar prisimena, esu laukiama... Kad ir kiek žmonių būtų gegužės 25-osios koncerte, dainuosiu iš dūšios. Mano dainos sklinda iš visos širdies! Kitaip negaliu ir nemoku. Nedainuoju vien tik pagal natas. Kai tik mane užklumpa gyvenimiškos problemos, sulaukiu daug SMS net iš nepažįstamų žmonių, kurie rašo, kad į nieką nekreipčiau dėmesio ir niekada nenustočiau dainuoti. Jie sako: „Mes jus mylime kaip dainininkę. O kada jūsų koncertas?“ Atsakau, kad koncertas suplanuotas. Laukiu. Kai toks palaikymas, kaip aš galiu nedainuoti?

Dainuoju nuo 16-os metų. Sukurta daugybė klipų, išdainuota daugybė gražiausių dainų. Esu klaipėdietė, o dainininkės karjerą pradėjau ansamblyje „Kopų balsai“ su savo a. a. mokytojais legendiniais Nele ir Arvydu Paltinais...

Svarbiausia, kad gyvenimas man dovanojo daug žmonių, kurie mane vienodai myli tiek sėkmės pakylėtą, tiek nesėkmių rate užgrūdintą.

Kuo publiką žavėsite koncerte?

Koncerto „Aš laiminga“ metu publika išgirs įspūdingą populiariausių per praėjusius 50 metų scenoje suskambėjusių dainų rinkinį, kurį atliks ir solistai, ir netikėčiausi jų ansambliai. Su Evelina Sašenko kartu dainuosime Teisučio Makačino „Sugrįžk, kol nevėlu“...

Dainuos publikos mylimi solistai, mano ilgamečiai scenos bendražygiai: Simonas Donskovas, Valdas Vyšniauskas, Nomeda Kazlaus, Stepas Januška, Ovidijus Vyšniauskas, Evelina Sašenko, Asta Pilypaitė, Antanas Čapas, Rasa Kaušiūtė, Andželika Petrikytė, Igoris Jarmolenka, Aušrinė, Romas Bubnelis, Rasa Juzukonytė, Ruslanas Kirilkinas, Roma Mačiulytė, Lina Urnikytė, Žiedūnė Meškauskaitė, Vytautas Domeika, Kristupas Kerulis, Deina, Gabriela Zdonavičiūtė.

Koncertą ves aktorė Eglė Jackaitė ir muzikologas Viktoras Gerulaitis. Gros svečiai iš Latvijos - „Mirage Jazz Orchestra“, kuriam diriguos publikos ypač mylimas maestro Vytautas Lukočius.

Bendrausime, dalinsimės prisiminimais ir kartu dainuosime jums gerai pažįstamas dainas tris valandas su pertrauka. Pusė amžiaus - yra ką apdainuoti ir prisiminti.

Atvyks ir mano geras draugas, atlikėjas Igoris Jarmolenka, kuris su manimi dalyvavo „Lietuvos balse“. O tam reikėjo drąsos, nes visi, kuriuos kviečiau, atsisakė sakydami, kad tokiam iššūkiui esame per seni... Tačiau dalyvauti buvo verta. Net nebūčiau pagalvojusi, kad sulauksiu tokio didelio jaunų žmonių dėmesio, jie prašys nusifotografuoti ar autografų. Gi mūsų vyresnių atlikėjų radijai jau nebegroja, nes mes „neformatas“. Dėl to nejaučiu jokios nuoskaudos. Žmonių širdyse aš esu, ir man tai didžiausias įvertinimas.

O buvo laikas, kai dešimt metų TV laidos „Pageidavimų koncertas“ prasidėdavo su mano daina „Vaikystė“, o šeštą ryto mano dainos jau skambėdavo per radiją. Pažįstami net juokdavosi, kodėl aš nuolat taip anksti keliuosi.

Kaip atrodo jūsų neformalūs susitikimai su gerbėjais?

Visur, kur tik einu, sutinku daug besišypsančių žmonių, besisveikinančių iš tolo ar kitaip rodančių ženklus, kad atpažino. Man malonu, gera gyventi. Tai didžiausia dovana, kurią man skyrė likimas. Ačiū tėveliams už gerus genus bei dovanotą balsą, kurį tiesiog privalau saugoti, puoselėti bei juo suteikti laimę žmonėms.

Mano mama sulaukė 94-erių ir mes su dukra Andželika planuojame gyventi iki šimto metų. Svarbu mąstyti pozityviai (juokiasi).

Kokio netikėčiausio siurprizo esate sulaukusi iš savo gerbėjo?

Iki šiol turiu iš mažos mergaitės po koncerto gautą meškiuką, kuris tapo mano talismanu. Tuo metu man buvo tik 18-a. Dovanotas žaisliukas kartu su manimi keliauja visą gyvenimą, nešiojuosi rankinėje ir tikiu, kad jis man neša sėkmę. Labai norėčiau dar kada sutikti tą mergaitę, šiuo metu jau moterį... Jei atsilieps, mielai pakviesiu į koncertą. Tik duokite ženklą.

Ar turite savo mėgstamiausią dainą?

Manau, kad ji manęs dar laukia... Dar sudainuosiu ją ateityje.

Dainos kaip vaikai: jas myli, augini ir paleidi. Jų sėkmė nepriklauso nuo atlikėjo norų. Vėliau publikos dėka jos gyvena savarankišką gyvenimą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder