Harry ir Meghan Archewell fondui uždrausta rinkti ar leisti pinigus, kuris dabar paskelbtas nusikalstamu

(1)

Princo Harry ir Meghan Markle Archewell fondą Kalifornijos labdaros ir lėšų rinkimo registras įtraukė į nusikaltėlių sąrašą dėl to, kad nepateikė reikiamų metinių fiskalinių įrašų, gali atskleisti DailyMail.com.

Remiantis DailyMail.com pateiktais įrašais, labdaros fondas, kurį 2020 m. pora įsteigė su dideliu pasisekimu, sausio mėnesį buvo paskelbtas nusikaltimu, nes nepateikė metinių registracijos pratęsimo mokesčių ataskaitų nuo 2023 m. vasario mėn.

Šį mėnesį Kalifornijos generalinis prokuroras Robas Bonta fondas gavo įspėjimą apie nusikalstamą veiką ir įspėjimą apie baudas ir pavėluotus mokesčius bei grasinimą sustabdyti arba atšaukti jo registruotą statusą.

Šios naujienos verčia suabejoti Sasekso kunigaikščio ir kunigaikštienės praėjusią savaitę paskelbtu pranešimu, kai kelionių po Nigeriją metu jie paskelbė apie GEANCO fondo Abudžoje ir Archewell fondo partnerystės plėtrą.

Tačiau, remiantis Archewellui išsiųstu ir gegužės 3 d. pranešimu apie nusikalstamą veiką, „organizacija, kuri yra įtraukta į nusikalstamų veikų sąrašą, nėra geros būklės ir jai draudžiama užsiimti veikla, kuriai reikalinga registracija, įskaitant labdaros lėšų prašymą ar išmokėjimą“.

Remiantis „CharityWatch“ mokesčių deklaracijomis, kurias „Archewell“ atskleidė 2023 m. gruodį, paaiškėjo, kad 2022 m., palyginti su ankstesniais metais, ne pelno siekiantis aukų skaičius sumažėjo 11 mln.

Įrašai parodė, kad labdaros organizacija 2022 m. gavo šiek tiek daugiau nei 2 mln. USD labdaros aukų, palyginti su 13 mln. USD 2021 m.

Tą patį mėnesį paaiškėjo, kad Archewell vykdomasis direktorius, Sasekso JK viešųjų ryšių vadovas Jamesas Holtas 2022 m. uždirbo 277 405 USD, įskaitant 20 000 USD premiją. Tai yra 280% daugiau nei jo atlyginimas, mažesnis nei 60 000 USD 2021 m., pirmaisiais organizacijos metais.

Kai pora prieš ketverius metus įkūrė savo labdaros organizaciją ir pavadino ją savo sūnaus Archie, kuriam dabar 5 metai, garbei, 39 metų Harry ir 42 metų Meghan pareiškė, kad jos „pagrindinis tikslas“ buvo „paprasčiausiai daryti gera“.

Jų misijos pareiškime rašoma: „Mes sutinkame akimirką pasirodydami, imdamiesi veiksmų ir naudodamiesi mūsų neprilygstamu dėmesio centru, kad pakeltume ir suvienytume bendruomenes, tiek vietines, tiek pasaulines, internete ir neprisijungus.

Jie teigė, kad jų „trys pagrindiniai dėmesio ramsčiai“ yra „kurti geresnį pasaulį internete, atkurti pasitikėjimą informacija ir, svarbiausia, sujungti bendruomenes“.

Tačiau, anot CharityWatch, kuris 1992 m. buvo įkurtas kaip Amerikos filantropijos institutas ir vienintelis nepriklausomas labdaros priežiūros organas Jungtinėse Valstijose, Archewell „netinkamas valdymas ir skaidrumas“.

Priežiūros organizacija pažymi, kad nors labdaros organizacija iš viso praneša apie penkis „pareigūnus, direktorius, patikėtinius, pagrindinius darbuotojus ir didžiausią atlyginimą gaunančius darbuotojus“, ji praneša tik apie du valdybos narius: „Meghan, Sasekso kunigaikštienė" ir „Princas Harry, Sasekso hercogas“. 

Organizacija teigia: „Tai neatitinka Jungtinėse Valstijose plačiai priimtos praktikos, susijusios su ne pelno siekiančiomis direktorių valdybomis".

Ir nors Kalifornijoje veikiančios labdaros organizacijos privalo turėti tik vieną valdybos narį, IRS „labai ragina į savo valdybas įtraukti bent tris direktorius“.

Jie teigia: „Mažoms valdyboms kyla pavojus, kad jos neatstovauja pakankamai plačiam viešajam interesui ir neturės reikiamų įgūdžių bei kitų išteklių, reikalingų veiksmingai valdyti organizaciją“.

„CharityWatch“ paprašė „Archewell“ pateikti naujausią IRS 990 formą ir sausio mėn. patikrino finansines ataskaitas, tačiau į šį prašymą nebuvo atsakyta, todėl negalima jo įvertinti.

Parengta pagal: www.dailymail.co.uk

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder