Sistema dar prieš ketverius metus Lietuvos verslo konferencijos bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotame renginyje pelnė „Metų masinio vartojimo paslaugos“ apdovanojimą.
Ir tai vos keletas Dariaus Šoparo veiklų, jų per 20 metų patirtį IT ir finansų srityje – daugybė. Klaipėdos universiteto (KU) alumnas, baigęs informatikos studijas, sako, kad būtent čia – universitete susiformavo fundamentalus mąstymas ir gebėjimas rasti tinkamus iššūkių ar problemų sprendimo būdus.
O tai vienas svarbiausių bruožų darbo rinkoje ir versle. Taip pat vienu iš didžiausių pasiekimų baigus studijas KU, verslininkas įvardija užmegztus ir ilgą laiką puoselėjamus ryšius su universiteto dėstytojais ir mokslininkais.
„Klaipėdos universitetas ne tik suteikė man reikiamus įgūdžius, bet ir skatino domėtis technologijomis.
Studijų metu turėjau galimybę augti kaip asmenybė ir naudotis naujausiais mokslo pasiekimais, kurie įkvėpė mane kurti ir įgyvendinti savo idėjas.
Universitetas taip pat turi IT-Robotikos laboratoriją, kur studentai gali gilinti žinias apie įvairias technologijas, tokias kaip robotika, IT, matematika ir fizika.
KU dalyvauja tarptautiniuose projektuose, susijusiuose su robotų kūrimu ir valdymu, skatindamas studentų praktinius įgūdžius.
Man taip pat labai patiko kai kurie dėstytojai, ypač prof. dr. Vitalijus Denisovas ir doc. dr. Dalia Baziukė, kurie ne tik suteikė žinių, bet ir įkvėpė domėtis technologijomis bei mokslu“, – studijų patirtimi dalijasi Darius.
Darius sako, kad tobulėti, mokytis ir plėsti veiklos galimybes sustoti neketina. Šiuo metu jis intensyviai dirba su dirbtinio intelekto projektais ir gilina žinias šioje srityje.
Verslininkas priklauso ir Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijai. Naudingi dirbtinio intelekto projektai artimiausiu metu pasieks dienos šviesą.
Anot pašnekovo, idėjos vystomos bendradarbiaujant su įvairiais mokslininkais, tarp jų ir Klaipėdos universiteto.
Dariaus pažintis su dirbtinio intelekto galimybėmis taip pat prasidėjo Klaipėdos universitete. Jis sako, kad bene didžiausią įspūdį ir ryškiausią prisiminimą paliko KU dėstytoja doc. dr. Dalia Baziukė, jos inovatyvūs sprendimai ir gebėjimas dirbti su naujausiomis technologijomis.
„Grįžęs mintimis į 2005-uosius, prisimenu, kad doc. dr. D. Baziukė pristatė savo sukurtą dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią „Moodle“ kursų valdymo sistemos patobulinimą, kuris atrodė kaip tiesiai iš ateities.
Nors apie dirbtinį intelektą tais laikais beveik niekas nekalbėjo, ji pademonstravo programą, kuri automatiškai analizavo kiekvieno studento pažangą ir atitinkamai pritaikė užduočių sudėtingumą.
Stropiems studentams užduotys pasunkėdavo, leisdamos jiems gilintis į sudėtingesnes temas, o tiems, kuriems sekėsi sunkiau, sistema pateikdavo lengvesnius pratimus, padedančius pasivyti kursą.
Man tai buvo akimirka, kai pirmą kartą suvokiau, jog dirbtinis intelektas gali būti panaudotas švietimo srityje.
Tada pasijutau tarsi pažvelgęs į kosmosą – kažką tolimo, nežinomo ir labai intriguojančio. Tai buvo neįtikėtinas įkvėpimo šaltinis, kuris, kaip dabar suprantu, padėjo auginti mano paties susidomėjimą technologijomis ir inovacijomis“, – prisimena KU alumnas.
Anot verslininko, vienas vertingiausių dalykų, kuriuos įgijo studijuodamas – ryšiai su Klaipėdos universiteto dėstytojais ir mokslininkais.
Bendradarbiavimas su jais suteikė naudos ne tik studijų metų, bet ir kelis dešimtmečius po to vystant įvairius projektus, plėtojant verslus.
Darius atvirauja, kad dažnai klausia KU mokslininkų ir dėstytojų patarimų ieškant tam tikrų mokslinių sprendimų.
Šiuo metu Darius aktyviai dalyvauja skatinant jaunimą rinktis Klaipėdos universitetą kaip studijų kryptį ir instituciją.
Jis kviečia jaunuolius, ieškančius įkvėpimo ir žinių, rinktis Klaipėdos universitetą kaip vietą, kur galima augti ir įgyvendinti tvarumo idėjas, ugdyti verslumą.
Prieš porą savaičių Darius Šoparas savo profesinio kelio iššūkiais ir patarimais dalijosi KU pirmą kartą organizuotame renginyje „TAVO KARJERA: keisk(is) ir klestėk, kur susirinko gausus būrys moksleivių ir studentų.
Rašyti komentarą