Muzikos žvaigždė Céline Dion papasakojo apie savo gyvenimą su sunkia liga

Muzikos atlikėja Céline Dion, kuriai diagnozuotas vadinamasis sustingusio žmogaus sindromas, pirmą kartą interviu televizijai papasakojo apie gyvenimą sergant reta autoimunine liga. Jausmas toks, lyg tave smaugtų, kalbėjo ji apie sunkius spazmus gerklėje.

Liga visame kūne gali sukelti raumenų susitraukimus, todėl, pavyzdžiui, sustingsta rankos ir kojos, atviravo 56-erių atlikėja JAV stočiai NBC. Ištikus sunkiems priepuoliams, jai net yra lūžę šonkauliai.

C. Dion 2022 m. gruodį paskelbė serganti reta neurologine liga. Ją kamuoja raumenų spazmai, todėl jai kartais sunku vaikščioti ir dainuoti, tuomet teigė Kanadoje gimusi atlikėja. C. Dion tada atšaukė visus 2023 ir 2024 m. planuotus savo gastrolių „Courage World Tour“ koncertus Europoje.

Dabar atlikėja NBC laidų vedėjai Hodai Kotb pasakojo, kad pirmieji simptomai jai pasireiškė jau prieš daug metų. Per koncertinį turą „Taking Chances“ Vokietijoje 2008 m. ji pirmą kartą pajutusi sunkumą dainuoti ir praradusi balso kontrolę. Atlikėja teigė labai bijojusi eiti į sceną.

Pradžioje ji vartojusi dideles vaisto „Valium“ dozes, kad sušvelnintų mįslingus nusiskundimus. Ilgai liga jai nebuvo diagnozuota. C. Dion pasakojo pradžioje maniusi, kad peršalo ar kad dėl sunkaus darbo išseko.

Trijų vaikų motina savikritiškai atviravo, kad neskyrė laiko išsamiems tyrimams. Be to, ji rūpinosi vėžiu sergančiu savo vyru René Angéliliu, kuris mirė 2016-aisiais. Kai pagaliau sužinojo savo retos ligos diagnozę, nenorėjusi jos ilgiau slėpti.

C. Diona sakė fizioterapija, vokalo pratybomis ir medikamentais kovojanti su liga. „Aš grįšiu į sceną, net jei turėsiu šliaužti, net jei turėsiu kalbėti rankomis“, – tęsė atlikėja. Jai esą labai trūksta fanų. Tačiau kada galėtų grįžti į sceną, C. Dion nepasakė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder