Britų princas Williamas

Princo Williamo vaidmuo keičiasi – ką jis iš tikrųjų nori su tuo nuveikti?

(5)

Prieš metus jis vis dar buvo vasariškai švytintis karūnavimo metu, kuriame Velso princas atliko pagrindinį vaidmenį ir gana švelniai palaikė savo tėvą karalių. Pora buvo pastebėta kartu juokaujanti per repeticijas.

Greitai įvykiai pasislenka į 2024 m. vasarą ir jaučiamas didžiulis netikėtas spaudimas. Monarchijos centre esančiame ketvertuke – karalius Charlesas, karalienė Camilla, princas Williamas ir Catherine – ir Velso karaliui, ir princesei buvo diagnozuotas vėžys.

„Negali būti per daug žmonių, kurių žmonai ir tėvui vėžys buvo diagnozuotas kartu. Kartais gali jaustis taip, lyg jis būtų vienišas“, – sako karališkasis komentatorius Richardas Palmeris.

Tai reiškia, kad princas Williamas daug dėmesio skyrė savo žmonos ir jaunos šeimos priežiūrai, suprantama, atidedamas daugelį kitų savo planų.

Būtinybė vengti JK visuotinių rinkimų politikos reiškė, kad dar daugiau jo planų buvo apriboti, įskaitant vizitą, kuris būtų skirtas kovai su benamyste.

Nors karalius grįžo į darbą su energijos pliūpsniu, neišvengiama, kad dar reikės pakoreguoti jo sveikatą. Tai reikš, kad princas Williamas bus vis aiškiau stumiamas į įpėdinio, dalijantis naštą, vaidmenį.

„Turi jaustis, kad ant jo guli pasaulio svoris. Ant jo pečių gula monarchijos ateitis“, – sako karališkoji rašytoja profesorė Pauline Maclaran.

Tai nepadeda, kad tarp princo Williamo ir jo brolio princo Harry yra vandenyno pločio atotrūkis.

Be to, Velso princesės liga, kai ji toliau gydo vėžį, buvo nuodinga socialinių tinklų paskalų ir beprotiškų spekuliacijų dujos.

Turėjo atrodyti, kad karališkasis pasaulis, įpratęs keliauti ramiu vežimo tempu, virto pasivažinėjimu baltais snukiais.

Ko pats princas Williamas nori pasiekti šios audros centre? Jei išjungsite visą foninį triukšmą apie karališkuosius šeimos narius, ką jis nori daryti su savo vaidmeniu?

Pagrindinis žodis, pasak princui artimų šaltinių, yra „poveikis“. Užuot karpydamas juostelę, fotografuodamas galimybes ir nesunkius triukus, jis nori pristatyti projektus, kurie padarytų apčiuopiamą ir išmatuojamą skirtumą.

„Jis klausia: „Kaip aš galiu panaudoti savo platformą geram, teigiamiems pokyčiams sukurti“, – sako karališkasis šaltinis.

„Jis turi didelių ambicijų, ką gali įgyvendinti“.

Praktiškai tai reiškia jo projektus, kuriais siekiama sumažinti benamystę, skatinti psichikos sveikatos problemas ir remti aplinkosaugos verslą per savo projektą „Earthshot“.

Princas Williamas savo vaidmenį apibūdino kaip „socialinį lyderį“, o jo vizitai buvo pavadinti „bendruomenės dienomis“.

Jo požiūrio mikrokosmosas buvo pastebėtas praėjusį mėnesį, kai princas, dabar atsakingas už Kornvalio kunigaikštystę, prisidėjo prie naujo sveikatos centro Scilly salose kūrimo.

Jis dirbo su vietos taryba, kad įgyvendintų šį projektą Šv. Marijos bendruomenės ligoninėje.

„Jis pasiraitojo rankoves ir suvaidino esminį vaidmenį užtikrinant, kad darbas prasidėtų kuo greičiau“, – sako karališkasis šaltinis, o tai reiškia, kad „žmonėms nereikia vykti į žemyną dėl priežiūros“.

Taip pat yra naujas būsto projektas Nansledane netoli Niukvėjaus, skirtas sumažinti benamystę.

Tai nėra ypač blizgus projektas. Kampanijos prieš monarchiją kažkada apibūdino karališkąją šeimą kaip „valstybės finansuojamą realybės televiziją“, tačiau princo Williamo remiami projektai dažnai yra ne tokie žavingi ar net ne tokie patrauklūs žiniasklaidai.

Galbūt tai dera su kita jo charakterio dalimi. Jis ne visada eina lengviausiu keliu.

Tai tarsi jo futbolo komanda „Aston Villa“. Jis komandos palaikymą apibūdino kaip sąmoningą sprendimą neparemti nuobodžiai nuspėjamų įprastų nugalėtojų. Jis pirmenybę teikė komandoms, kurios krito ir pakilo, „emociškomis kalnelių akimirkomis“.

Atminkite, kad jo tėvas žengė žingsnį toliau, vadovaudamasis šiuo filosofiniu futbolo etosu, palaikydamas „Burnley“, kuris šiais metais buvo iškritęs.

Princo Williamo požiūris taip pat rizikuoja sulaukti kritikos.

Antimonarchinė grupuotė „Respublika“ jo benamystės projektus pavadino „šiurkščiais ir veidmainiškais... atsižvelgiant į perteklinius turtus, kuriuos jam dovanojame“.

Taip pat yra kaltinimų, kad bet koks siekis spręsti būsto problemas galiausiai visada priklausys nuo politinių intervencijų, kurios nepriklauso jo kompetencijai.

„Tai didelis noras ir nėra visiškai aišku, kaip jis ketina tai pasiekti. Tačiau daugelis žmonių manys, kad jį reikia pagirti už bandymą“, – sako Richardas Palmeris.

Kita erzinanti trintis yra įtampa tarp Williamo komandos ir princo Harry bei Meghan, kurie gali atrodyti kaip konkuruojantis Kalifornijos teismas. 

Princas Williamas susiduria su rimtų idėjų iššūkiu, kai jį užklumpa neįtikėtinai surašytos muilo operos.

Princui Williamui kyla dar vienas kartų spaudimas, kuris greičiausiai tik didės.

Nemaža dalis viešo monarchijos populiarumo dabar priklauso nuo Velso princo ir princesės. Jie tarsi politikai, populiaresni už savo partiją.

Šį mėnesį „YouGov“ atliko atskleidžiančią apklausą, kuri parodė, kad princo Williamo ir Catherine pritarimo reitingai viršijo 70%, o parama monarchijai kaip institucijai siekė 56%.

Jaunesnio amžiaus žmonių palaikymas monarchijai siekia tik 34 proc. – ir tik vyresni nei 50 metų dauguma ją vertina teigiamai.

Princo Williamo ir Catherine populiarumo reikšmė yra ta, kad jis apima amžiaus grupes ir skirtingus regionus, tuo metu, kai nemaža mažuma skeptiškai žiūri į monarchiją.

„Monarchija turi būti aktuali ir jis nori ją modernizuoti“, – sako profesorius Maclaranas.

Būdamas sosto įpėdiniu, jis taip pat turės ilgesniu laikotarpiu pažvelgti į savo valdymą.

„Per kelerius ateinančius metus jis mąstys, kokiu monarchu jis nori būti ir kokio monarcho reikės šaliai XXI amžiaus viduryje“, – sako istorikas seras Anthony’is Seldonas.

„Jis pats apibrėžė savo dienotvarkę, didžioji jos dalis sutampa su jo tėvo pomėgiais ir aistromis“, – sako seras Anthony.

Tačiau šiuo metu princui Williamui, kuris turi tokią didelę viešąją platformą, bet dabar turi rasti savo balsą, yra tiek daug nežinomųjų.

Parengta pagal: www.bbc.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder