Popiežius Pranciškus

Rugsėjį popiežius lankysis Belgijoje, Liuksemburge

(1)

Rugsėjo pabaigoje 87 metų popiežius Pranciškus lankysis Belgijoje ir Liuksemburge, jis ten vyks praėjus mažiau nei dviem savaitėms po 12 dienų kelionės po Aziją, pirmadienį paskelbė Vatikanas.

„Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus rugsėjo 26 d. leisis į apaštališkąją kelionę į Liuksemburgą, o rugsėjo 26–29 dienomis – į Belgiją, vyks į Briuselį, Liuveną ir Louvain-la-Neuve miestą“, – sakoma Vatikano pranešime.

Belgijos vyskupų konferencija anksčiau pranešė, kad popiežius pakviestas dalyvauti Liuveno katalikiškojo universiteto 600 metų jubiliejaus proga. Universitetas buvo įkurtas 1425 m., bet renginiai vyks visus 2024-2025 m. mokslo metus.

Pastarasis popiežiaus vizitas Belgijoje buvo surengtas 1995 m., kai Jonas Paulius II Briuselyje dalyvavo XIX a. flamandų kunigo Jozefo De Veusterio, žinomo kaip tėvas Damienas, beatifikacijos ceremonijoje.

Popiežius Pranciškaus kelionė įvyks praėjus mažiau nei dviem savaitėms po ambicingos kelionės į Indoneziją, Papua Naująją Gvinėją, Rytų Timorą ir Singapūrą, planuojamos rugsėjo 2–13 dienomis. Per kelionę į Aziją popiežius įveiks iš viso maždaug 30 tūkst. kilometrų, tai bus ilgiausia iš Argentinos kilusio pontifiko kelionė nuo tada, kai jis 2013 m. tapo pasaulinės Katalikų bažnyčios vadovu.

Tai bus ir pirmoji Pranciškaus kelionė į užsienį po jo apsilankymo Marselyje, Prancūzijoje, bei jam nemenkas išbandymas dėl vis trapesnės sveikatos. Pastaraisiais metais pontifikas naudojasi neįgaliojo vežimėliu, jis kenčia kelio skausmą, jam atliktos išvaržos ir storosios žarnos operacijos.

Savaitgalį Pranciškus lankėsi Italijos mieste Veronoje, balandį keliavo į Veneciją.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder