Simona Klovaitė - laivų inžinerijos ambasadorė Klaipėdoje

Šių metų bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ rengiamo „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso finalininkė Simona Klovaitė tikrai netipinė asmenybė. Jau pirmą kartą apsilankiusi Klaipėdoje įsikūrusioje laivų statybos įmonėje ji nusprendė susieti savo gyvenimą su laivų statyba.

Tada ji ėmė ieškoti kelio, kaip pasiekti savo užsibrėžtą tikslą. Sprendimas buvo akivaizdus - laivų inžinerijos studijos Klaipėdos universitete. Derindama mokslą ir darbinę veiklą, ji daugiau nei dešimt metų sėkmingai kaupė patirtį laivų statybos pramonėje.

Vadovavo projektams, kurių vertė siekė iki keliolikos milijonų eurų. Būtent tuomet įvaldė pirminius laiko planavimo ir efektyvumo įgūdžius.

Efektyvumo platforma

Šiandien S. Klovaitė darbe įgytą patirtį siekia perduoti kitiems. Ji įkūrė nuotolinių mokymų platformą produktyviai.lt, kurioje dalijasi savo patirtimi, kaip efektyviai išnaudoti savo produktyvumą. Kaip suplanuoti savo darbo ir poilsio laiką.

„Gyvename technologijų amžiuje, tačiau vis dar tenka sutikti žmonių, kurie naudoja ne elektroninį kalendorių, o popierinį bloknotą“, - stebisi S. Klovaitė.

Šiuo metu ji dirba su vyriausybinėmis organizacijomis ir tarptautinėmis laivų statyklomis - padeda spręsti organizacinius iššūkius, vertinti procesus bei juos gerinti, ir valdyti projektus.

Grįžo į universitetą

Kaip Klaipėdos universiteto alumnė šiemet ji grįžo, kad tęstų studijas - siekia laivybos ir uostų inžinerijos magistro mokslinio laipsnio.

Ji neslepia, kad pagrindinis tikslas - turėti galimybę dirbti universitete ir įkvėpti jaunimą rinktis inžineriją, konkrečiai - jūrines specialybes.

„Klaipėdos universitetas yra unikalus tuo, kad čia galima rinktis studijas, kurių nėra kitų šalies miestų universitetuose“, - pastebi Simona.

Laivų inžinerija nėra lengvas mokslas. Jis reikalauja daug specifinių žinių. Tačiau baigus tokias studijas darbo vieta praktiškai garantuota.

S. Klovaitė pastebi problemą Lietuvoje, kad vis daugiau žmonių pasirenka studijas užsienyje. Nors paskutiniais metais matomas pagyvėjimas ir šalies aukštosiose mokyklose.

Tačiau tai yra labai susiję su pačios valstybės politika, kaip yra skatinama reemigracija.

Pati S. Klovaite mato save kaip savotišką ambasadorę, kurios pavyzdys gali įkvėpti jaunus žmones siekti karjeros jūrų inžinerijos sektoriuje.

Ji prisiminė, kad žinia, jog yra nominuota „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijai“, ją pasiekė komandiruotės Italijoje metu.

„Buvo netikėta. Pradžioje klausiau - kodėl aš“, - prisimena S. Klovaitė.

Tačiau būtent jos veikla ir siekiai geriausia atsako į šį klausimą. S. Klovaitės pavyzdys rodo kelią, kurį pasirinkęs jaunas žmogus gali prisidėti prie Klaipėdos ateities. Stiprus universitetas, konkurencinga vietos laivų statybos pramonė, vykdanti projektus visame pasaulyje. Gyvybingas miestas.

Todėl atsakymas, kur būtų panaudota „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“, taip pat akivaizdus.

„Tai būtų investicija į mano projekto produktyviai.lt plėtrą“, - sako S. Klovaitė.

Ji siekia dalintis su kitais tais įrankiais ir sprendimais, kuriuos atrado savo veikloje, kad viskas būtų daroma efektyviai ir pavyktų pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Savo balsą už S. Klovaitę galite atiduoti balsuodami svyturiostipendija.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder