Valties 360 laipsnių apvertimo testą atlikęs Aurimas Mockus: apie padarytas išvadas ir artimiausius planus

(2)

Keliautojas, visuomenininkas ir karys savanoris – taip galima pristatyti 43-ių Aurimą Mockų, kuris rudenį mes sau didžiausią ir iki šiol sudėtingiausią iššūkį. 

Vienas, be pagalbos ir sustojimų jis valtimi irsis per didžiausią pasaulio vandenyną 12 tūkstančių kilometrų. Iki šiol valtį laikęs ant žemės, Aurimas Mockus pirmą kartą ją įleido į vandenį ir realiomis sąlygomis išbandė jos saugumą.

„Pervertimo testas buvo būtinas, siekiant įsitikinti, kad atliekant valties įrengimo darbus nebuvo pažeista jos konstrukcija, taip pat ar ji gerai išlaiko savo plūdrumą, yra sandari ir stabili. Testą valtis laikė su 400 kg papildomo svorio – į specialų vandens balastinį triumą buvo prileista 400 litrų vandens, kuris padėjo imituoti valties užsikrovimą.

Abu persivertimai – vienas be žmogaus viduje, o kitas su – pavyko puikiai. Specialistai, kurie stebėjo viską vietoje, sakė, kad valtis labai gerai laikosi ant vandens ir mano, kad bangoms ją perversti bus sudėtinga“, – pasakoja A. Mockus.

Jis tęsia, kad nuleidus valtį ant vandens teko susidurti su labai dideliu vėju, tačiau jis taip pat leido pajusti valties svorį ir tai, kaip sunku ją valdyti tokiomis ekstremaliomis oro sąlygomis.

Ši patirtis privertė padaryti tam tikras išvadas ir sprendimus, pavyzdžiui – A. Mockus turės pasigaminti naujus, platesnius irklus, dėl patogumo pakelti jų poziciją šiek tiek į viršų, taip pat atlikti korekcijas numatomame kelionės maršrute.

„Kelionės pradžioje labai svarbu sugebėti valtį nuplukdyti nuo kranto vėjo pagalba, nes maksimaliai pakrauta ji bus labai sunki – svers apie 1-1,2 tonos.

O jeigu nuo San Diego pakrantės dar į mane pūstų ir nepalankus vėjas, tai tektų susidurti su rizika būti nuneštam į Meksiką“, – aiškina keliautojas.

Galimybė tapti kelionės dalimi

„Jau ne kartą teko gauti užklausų iš žmonių Lietuvoje ir užsienyje, kaip jie galėtų finansiškai prisidėti prie kelionės įgyvendinimo, todėl su komanda nusprendėme sukurti virtualią erdvę, kurioje jie tai galėtų padaryti.

Norėjosi už indėlį į kelionės biudžetą pasiūlyti ką nors vertingo atgal, todėl prisidėjusiems finansiškai, priklausomai nuo sumos, siūlome simbolinius kelionės kilometrus, nuotrauką ant valties integruotame dizaine ir video linkėjimus iš Ramiojo vandenyno“, – pasakoja įspūdingai odisėjai besiruošiantis lietuvis.

Keliautojas sako, kad prisidėti prie kelionės visi norintys galės iki birželio mėnesio pabaigos, apsilankę specialioje jo internetinės svetainės (aurimasmockus.lt) skiltyje – „Tapk kelionės dalimi“.

Šioje svetainėje A. Mockus pristatys ir unikalius suvenyrus, pagamintus iš originalaus valties korpuso. Juos taip pat galės įsigyti tie, kurie nori prie kelionės įgyvendinimo prisidėti finansiškai.

Laukia naujas etapas

Pasakodamas apie artimiausius planus, A. Mockus sako, kad pasiruošimas kelionei įsibėgėja ir netrukus prasidės naujas etapas.

„Išbandžius valtį realiomis sąlygomis, prie fizinio pasiruošimo sporto salėje galima bus pridėti ir irklavimą Kuršių mariose. Be to, irklavimo metu turėsiu svarbią užduotį – kiekvienam daiktui rasti vietą valtyje, kad jis būtų pritvirtintas ten, kur būtų patogiausia jį pasiekti“, – atskleidžia keliautojas.

Atskleis vardą ir dizainą

Šis pavasaris, atvirauja A. Mockus, jam itin svarbus ir dėl dar dviejų priežasčių. Pirma – gegužę keliautojas žada visuomenei pristatyti unikalų valties dizainą ir jos vardą.

Antra – dar kovo mėnesį jis sekėjams pristatė ilgai lauktą turinį – video vlogus. Jie iki pat kelionės starto rudenį bus reguliariai talpinami Aurimo Mockaus „YouTube“ kanale.

Šiuose vloguose keliautojas pristatys detalų video pasakojimą apie valties įsigijimo istoriją, valties įrengimo ir paruošimo įleidimui į vandenį darbus, treniruotes bei daugelį kitų projekto etapų.

Iki šiol A. Mockus pristatė jau 4 video vlogus – juose galima pamatyti, kaip jis rinkosi valties irklus, svečiavosi pas Aurimą Valujavičių, išbandė palydovinio interneto ryšio techniką ir akumuliatorius bei pirko kitą valties įrengimui reikalingą įrangą.

Apie Aurimą Mockų ir jo plaukimą:

Keliautojas Aurimas Mockus 2024 m. rugsėjį pradės unikalią kelionę: vienviete irkline valtimi plauks per Ramųjį vandenyną nuo San Diego (JAV, Kalifornija) iki Brisbano (Australija) ir sieks tapti pirmuoju tai padariusiu žmogumi pasaulyje. Ši kelionė unikali ne tik savo maršrutu, bet ir misija.

Per didžiausią pasaulio vandenyną Aurimas plukdys labai svarbią žinutę – „Lithuania stands together“. Ja siekiama pagerbti kare mirusius ukrainiečius ir priminti pasauliui, kad negalime nustoti padėti šaliai, kuri kovoja už mūsų visų laisvę.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder