Žvejų rūmams - maksimali transformacija

Klaipėdos miesto tarybos kolegija pirmadienį nusprendė, kad rengiant Žvejų rūmų rekonstrukcijos projektą reikia siekti maksimalių ambicijų. Miesto valdžia tiki, kad per 7-8 metus galima įgyvendinti šiandien apie 40 milijonų eurų vertinamą projektą.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu ir MB „Bauland“ parengė kultūros centro Žvejų rūmų veiklos ir pastato modernizavimo koncepciją.

Yra pasiūlytos keturios pastato ir jį supančios aplinkos sutvarkymo alternatyvos. Pigiausias variantas šios dienos kainomis vertinamas per 14 milijonų eurų, brangiausias - beveik 38 milijonais.

Nuspręsta nedelsti

„Diskusija buvo labai dalykiška, kilo daug klausimų studijos rengėjams. Buvo pasirinktas maksimalus variantas, pati didžiausia ambicija“, - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis asmeniškai taip pat palaikė šį projektą, kuris, natūralu, ne tik bus brangiausias, bet ir truks daugiausia laiko jį įgyvendinti.

„Už ambicingiausią projektą buvo 8 balsai iš 9. Pasirinkti pigesnes alternatyvas - tai reiškia sprendimus atidėti ateičiai, laikas bėga, todėl reikia spręsti dabar“, - įsitikinęs V. Grubliauskas.

Anot jo, pasirinkus kryptį dabar laukia daug konkrečių darbų ir sprendimų, kuriuos reikia įgyvendinti.

Vienas pirmųjų yra derybos su Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, kuriai priklauso Žvejų rūmų komplekse esanti sporto salė.

Ieškos finansavimo

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis sako, kad „Žalgirio“ draugijai planuojama siūlyti prisidėti prie rekonstrukcijos projekto arba Savivaldybė, kaip rekomenduojama studijoje, galėtų išpirkti draugijos turtą. Tai turėtų kainuoti per 0,5 milijono eurų.

Taip pat miesto administracija pasirengusi ieškoti išorinių finansavimo šaltinių rekonstrukcijos projektui įgyvendinti, nes miesto biudžetui visa suma būtų per didelė.

„Prasideda naujasis ES finansinis laikotarpis, yra kvietimas (teikti paraiškas) iš Kultūros ministerijos, taip pat pažangos priemonės“, - svarsto galimus finansavimo šaltinius A. Dobranskis.

Anot jo, pasirinkus maksimalų rekonstrukcijos variantą būtų statomas Žvejų rūmų priestatas, kuriame galėtų atsirasti ir parkavimo aikštelė ir slėptuvė.

Yra siekiama, kad rekonstrukcijos metu Žvejų rūmuose įsikūrę kolektyvai galėtų tęsti savo veiklą, tačiau ar tai praktiškai bus įmanoma, paaiškės tik atlikus techninį projektą. Akivaizdu, kad per artimiausius 3-4 metu realūs statybos darbai vargu ar prasidės.

Šiuo metu Žvejų rūmuose veikia 4 teatrai, 4 chorai, 2 tautinių šokių kolektyvai. Bendruomenių namuose veikia 20 senjorų kolektyvų, vienijančių apie 350 narių.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder