Žymūs pasaulio pastatai nušvis purpurine spalva

Kiekvienais metais lapkričio 17 dieną yra minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šią dieną yra garsiai kalbama apie šių naujagimių problemas ir jų sprendimo būdus. Minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną žymūs pasaulio pastatai nušvinta purpurine spalva.

Neišnešiotų naujagimių pasaulyje kasmet gimsta vis daugiau. Neišnešiotukams labai svarbi ir reikalinga ne tik kvalifikuota medicininė pagalba, bet ir jų tėvelių rūpestis, buvimas šalia. Akivaizdu, jog pirmąkart išvydus per anksti gimusį savo vaikelį kiekvienus tėvus apima baimė, nežinomybė ir bejėgiškumas.

Palaikydama šių naujagimių tėvelius, asociacija „Neišnešiotukas“ inicijuoja pačią didžiausią „Purpurinę bangą“ visoje Lietuvoje. Įžiebiant žymiausius pastatus purpurine spalva siekiama atkreipti dėmesį į neišnešiotus naujagimius.

Pernai prie šios iniciatyvos prisijungė rekordinis skaičius miestų ir savivaldybių.

Lietuvoje purpurine spalva iš viso nušvito 37 objektai.

Taip pat šiai dienai paminėti bus organizuojama daug renginių.

Lapkričio 14 d. asociacijos „Neišnešiotukas“ bendruomenė ir Lietuvos vyskupų konferencija kviečia žmones į visose Lietuvos bažnyčiose vyksiančią visuotinę maldą už neišnešiotų naujagimių susilaukusias, sunkiai sergančius naujagimius slaugančias ar naujagimius praradusias šeimas.

Šv. Mišios bus aukojamos gyvai ir matomos nuotoliniu būdu per Delfi TV. Gyvai vyks Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto) bažnyčioje nuo 12 val. Po šv. Mišių vyks nuostabus bei jautrus Tomo ir Gintaro Jakelių gitarų muzikos koncertas.

Lapkričio 15-21 dienomis purpurine spalva bus įžiebiami Lietuvos pastatai. Visi norintieji gali ir savo namuose įžiebti šios spalvos lempučių bei tokiu būdu palaikyti ankstukus ir jų tėvelius.

Lapkričio 16 d. vyks spaudos konferencija LR Seime.

Lapkričio 17 d. šeimų ir personalo sveikinimas ligoninėse.

Lapkričio 18 d. vyks neonatologų konferencija. Šios dienos minėjimo renginių maratoną užbaigs lapkričio 23 d. įvyksiantis seminaras tėvams „Pirmieji ankstuko metai“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder