Žymusis Palangos apžvalgos ratas: nors drastiškai brangsta – eilės formuojasi toliau

(1)

Bene didžiausia Palangos pažiba ir traukos objektas šiemet – aukščiausias Lietuvoje apžvalgos ratas, įsitaisęs Basanavičiaus gatvės kairiajame šone, einant link Palangos tilto. Čia net darbo dieną vasarą tenka palūkuriuoti eilėje, nors pramogos kaina jau spėjo ženkliai pasikeisti.

 

 

Dar gegužės pabaigoje suaugusiam žmogui pasisukti naujajame Palangos apžvalgos rate kainavo 10 eurų, o štai dabar pasitinka ženkliai pasikeitęs kainininkas: suaugusiam ši pramoga jau kainuos 14 eurų, vaikui iki 12 metų arba iki 1,50 m ūgio – 10 eurų, o mažyliai iki 3 metų rate suksis nemokamai.

Tiesa, šeimai taikoma šiokia tokia nuolaida: šeima su dviem vaikais iki 12 metų apžvalgos rate gali suktis už 45 eurus, o su trimis vaikais tektų palikti pusšimtį eurų.

Apžvalgos rate dirbantis vaikinas sako, jog naujos kainos atsirado dėl vasaros sezono ir galios iki rugsėjo vidurio.

Regis, kainų pokytis poilsiautojams ne itin rūpi.

Visai prie pat rato besidarbuojančios Simonos klausiu, ar žmonių mažiau, kuomet pramogos kaina staiga pakilo 40 procentų.

Moteris tikina, kad eilė gal ir kiek trumpesnė, bet ji vis tiek nuolat yra, o ir žmonėms Palangos ratas tapo pajūrio orientyru.

„Susitikti prie rato tapo populiaru. Ir mes, kai mėginam paaiškinti, kur žmonėms mus rasti – sakome „Prie rato“. Žmonių čia labai daug nuolat“.

Pirmadienį priešpiet čia jau formuojasi būrys smalsuolių. Vieni pamato kainas ir nusisuka, kiti noriai stoja į eilę ir moka nurodytą sumą.

Pastarųjų – ženkliai daugiau.

„Būtume radę 20 – rasim ir 28“, – sako poilsiautojų pora Darius ir Jovilė.

Tuo tarpu šeima iš Utenos sako pamačiusi kainą ir nusprendusi pramogos atsisakyti: „Į Klaipėdos delfinariumą geriau nuvažiuosim.

Ir kaina mažesnė, ir įspūdžių, manau, daugiau bus“, – sako Jolanta ir susierzinusi patraukia tolyn nuo rato.

„Man atrodo normali kaina. Turim suprast, kad Palangoj veiksmas vyksta tik 3-4 mėnesius per metus.

Čia ne šilti kraštai, kur galima uždarbiaut visus metus.

Žmonės per vieną sezoną nori metams uždirbti.

Jei kam per brangu – taigi nebūtina suptis“, – sako vilnietė Akvilė, su vyru ir dviem vaikais nutarusi išmėginti žymiąją pramogą.

Archyvų nuotr.

Justinos Asakavičiūtės nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder