PRIORITETAI. NKŽVVG labiausiai kaip į paramos gavėjus orientuojasi į priekrantės žvejus. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdai - beveik milijonas eurų ES paramos

(2)

Nepasisekus Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupei praėjusiu finansiniu laikotarpiu paskirstyti Europos Sąjungos (ES) paramą ir praradus beveik 2 milijonus eurų, uostamiestyje įsteigta nauja tokia grupė. Ji parengė savo veiklos strategiją ir rugsėjo 13 d. pateikė vertinti Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Ši savo išvadų dar nėra pateikusi, tad laukiama jos verdikto. Šiuo finansiniu laikotarpiu uostamiesčiui numatoma skirti 970 tūkst. eurų, t. y. beveik 1 mln.

Asociacija Naujoji Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupė (NKŽVVG) įsteigta 2021 metų kovo 31 d. Taigi jai daugiau nei dveji metai. Pernai gruodį jos valdybos pirmininku tapo Andrius Kairys. Sakoma, kad grupės strategija yra surinkusi visus teigiamus balus, tačiau oficialių išvadų dar nėra.

Projektai - susiję su žuvininkyste

A. Kairio teigimu, paramos gavimo taisyklės tiksliai apibrėžia, kokios sritys gali pretenduoti į paramą ir kas galėtų būti jos gavėjai. "Parama yra daugmaž proporcingai padalinta ir žvejams verslininkams, ir viešajam sektoriui, ir įvairioms organizacijoms, pvz., negalią turinčių žmonių grupėms. Mes labiausiai orientavomės į smulkiuosius verslininkus, į priekrantės žvejus. Paramos intensyvumas verslininkams gana nedidelis - tik 50 proc. projekto vertės, o jeigu projektas inovatyvus - 75 proc.

Infrastruktūrai gerinti bus skiriama pinigų per viešuosius projektus. Jeigu projektą rengtų, tarkime, Savivaldybė ar asociacija, būtų galima gauti paramos iki 100 proc. Šiek tiek paramos skirti numatyta ir marinistiniam paveldui išsaugoti.

Stengiamės kuo griežčiau laikytis taisyklių atkreipdami dėmesį į tai, kas leidžiama. Yra Žemės ūkio ministerijos patvirtintas aprašas, jame nurodyta, į ką labiausiai turi būti kreipiamas dėmesys„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Kairys.

Jo teigimu, projektai turės būti susiję su žuvininkyste: ar infrastruktūros gerinimas, ar uostelio tobulinimas, ar šaldymo įrangos pirkimas ir kt. Žvejai per metus žvejoja gana neilgai. Parama galėtų būti skiriama jų veiklai diversifikuoti. Galbūt jie galėtų imtis turizmo, edukacijos kaip papildomos veiklos. „Imdamiesi papildomos veiklos jie galėtų išgyventi tuo laikotarpiu, kai negali žvejoti dėl gamtinių sąlygų, dėl įvairių draudimų“, - teigė NKŽVVG valdybos pirmininkas.

Paraiškas - po Naujųjų metų

A. Kairio manymu, jeigu viskas klostysis gerai, jeigu nebus daug papildomų klausimų, galima tikėtis, kad NMA pateiks savo išvadas ir patvirtins finansavimą spalio pabaigoje.

Kai strategija buvo patvirtinta, asociacija NKŽVVG parengs tvarką, kokie turėtų būti projektai, ir kvies pareiškėjus juos teikti. Pirmasis kvietimas teikti paraiškas greičiausiai bus jau po Naujųjų metų.

A. Kairio teigimu, projektus įvertinus asociacijai, galutinį sprendimą skirti finansavimą ar ne priims NMA.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder