Kruizinės laivybos sezono startą šiemet skelbia muzikuojantis laineris

Klaipėdos uosto krantines jau netrukus papuoš pirmasis šiemet kruizinis laivas. Jo tema – muzika. Laineriui „Le Bellot” – tai ir pirmasis vizitas Lietuvos pajūryje. Tokių kruizinių laivų šiemet iš viso laukiama 10. Klaipėdos uostą ir miestą nuo balandžio pabaigos iki spalio, tikimasi, aplankys 53 kruiziniai laineriai.

„Kruizinės laivybos sezonas ir atplaukiantys laivai su turistais yra svarbūs ne tik miestui, bet ir visam regionui. Siekiant, kad kuo daugiau turistų pamatytų Klaipėdą kuriami nauji traukos centrai, kaip pavyzdžiui, statomas Pilies bokštas, derinama, kad atsirastų apžvalgos ratas, naujos promenados, kurios sukurs išskirtinę miesto dvasią. Skaičiuojama, kad kruizinių laivų turistai mieste vidutiniškai per sezoną išleidžia daugiau nei milijoną eurų, todėl turime dėti visas pastangas, kad atvykstančiųjų skaičius didėtų“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Bendradarbiaudama su įmone „Radio clasique“ ir Alain Duault, kuris yra vienas geriausių šiuolaikinių prancūzų poetų ir daugelio knygų apie muziką autorius, kruizinio laivo savininkė įmonė „Ponant“ sujungė kruizinę kelionę po istorinius miestus prie Baltijos jūros su specialiu muzikiniu projektu. Kruizinis laivas „Le Bellot” savo kelionę pradėjo balandžio 20 dieną Kopenhagoje. Aplankęs Karlskronos ir Gdansko uostus, šiandien vidurdienį jis pasieks Klaipėdą. Iš viso atvyksta 140 turistų, dauguma jų prancūzai. Jie Klaipėdoje pakviesti aplankyti senamiestį, Palangą ir Neringą, kur svečiai turi galimybę ne tik pamatyti, bet taip pat paragauti ar kažką pasigaminti. Pojūčių turizmas ir unikalios patirtys – tai pastarojo laikmečio turizmo tendencija.

„Kiekvieną pavasarį Klaipėdos uoste pasirodę kruiziniai laivai tarsi skelbia apie artėjančią vasarą, kuomet miestas ir vėl prisipildys turistais, gatvėse skambės muzika ir žmonių klegesys. Pirmoji šių metų kregždė – išskirtinė, į miestą atplukdo ne tik žmones, bet ir muziką, o su muzika juk visuomet viskas pozityviau. Tikimės, kad šiųmetinis sezonas Klaipėdos uostui bus sėkmingesnis tiek kruizinių laivų, tiek turistų, atplaukusių jais, skaičiumi nei pernai. Laukiame apie 30 procentų daugiau laivų ir tiek pat didesnio turistų skaičiaus“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

2020-aisiais pastatytas laivas plaukia Prancūzijai priklausančios Voliso ir Futūnos teritorijos vėliava, yra 131 metro ilgio. Tačiau tokio dydžio laivų Klaipėdos uoste šiemet turėtų būti mažiau nei pusė, skaičiuojama, kad apie 60 procentų bus didieji – ilgesni nei 200 metrų kruiziniai laineriai.

Didžiųjų laivų, atplaukiančių į Klaipėdos uostą, procentas atspindi tiek laivybos bendrai, tiek kruizinės laivybos vystymosi principus. Tam, kad Klaipėdos uostas atitiktų rinkos pokyčius ir galėtų priimti visus norinčius čia atplaukti kruizinius laivus, jis turi būti atitinkamai vystomas ir plėtojamas.

Praėjusiais metais esamas kruizinių laivų terminalas Klaipėdos uoste sezoną pasitiko tvaresnis ir draugiškesnis aplinkai. Nuotekos iš kruizinių laivų po krantinių rekonstrukcijos ir teritorijos tvarkymo darbų šalinamos į nuotekų tinklus. Šiemet tikimasi pradėti naujo kruizinių laivų terminalo statybą greta Žiemos uosto. Po keleto metų Klaipėdos uoste turėtų atsirasti 2 naujos modernios beveik 1 kilometro ilgio krantinės kruiziniams laivams švartuoti.

Palikti Klaipėdą laineris „Le Bellot” planuoja šiandien apie 18 val. Į 9 naktų muzikinę kelionę turistus  pakvietęs laivas dar lankysis Visbio, Rygos, Talino, Helsinkio ir Stokholmo uostuose.

Kruizinių laivų sezonas Klaipėdoje šiemet turėtų baigtis spalio 1 dieną. Kitąmet norą aplankyti Klaipėdą ir atplukdyti čia turistus jau išreiškė 63 kruiziniai laivai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder