ATGYJA. Nemaža kruizinių laivų keleivių dalis pasklinda po Klaipėdos gatves. Jie suteikia miestui judrumo, gyvumo. Laineris „Aurora“ mūsų uostamiestyje viešėjo ir šiemet. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Kruiziniai laineriai Klaipėdos uoste: gyvesnis miestas, didesnis šalies žinomumas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas pastebi, kad šiemet kruizinis sezonas buvo kitoks nei ankstesniais metais. Be visų kitų dalykų, fiksuoti pilnesni laivai, Klaipėdą į savo maršrutą įtraukė nauja kruizinė kompanija „Ambasador“, Lietuvos uostą pirmą kartą aplankė keturi nauji laivai.

Vienas iš tokių laivų, pirmą kartą atvykusių pas mus, buvo kruizinių laivų sezoną rugsėjo 17 d. uždaręs laineris „Silver Dawn“.

„Gal mums, klaipėdiečiams, per rūpesčius už akių neužkliūva kruiziniai laivai. Bet labai gražu, kai tokie judantys namai įplaukia į Klaipėdą ir atsistoja prie krantinės, kai miestas pagyvėja. Tai, kad jie užsuka pas mus - didelis uosto, miesto ir šalies pasiekimas“, - sako Klaipėdos uosto vadovas A. Latakas.

Nuolatinės pastangos

Kruizinių laivų vizitai didina mūsų šalies žinomumą. Jais atplaukia daug įvairių specialybių, skirtingo amžiaus žmonių iš daugybės pasaulio šalių, tad žinia apie mūsų miestą pasklinda gana plačiai.

A. Latakas pabrėžia, kad tiek Uosto direkcija, tiek Klaipėdos turizmo informacijos centras deda daug pastangų, kad kruiziniai laivai užsuktų į mūsų miestą.

„Reikia gana aktyviai dirbti norint dabartiniu metu pritraukti turistus į šitą regioną“, - pastebi Uosto direkcijos vadovas.

Šiemet Klaipėdos delegacija dalyvauja penkiose parodose, kuriose pristato savo miestą ir kraštą. Viena jų vyko JAV 18-ą kartą. Dalyvavimas joje buvo itin naudingas, nes pastaruoju metu daugelis kruizinių linijų bando pritraukti kuo daugiau turistų iš Amerikos.

„Man labai smagu, kad šiuo atveju pramonė susisieja su turizmu. Mes kūrėme specialią infrastruktūrą, kuri naudojama ne tik krovai, laivų statybai, bet ir turizmui. Šiemet laivai jau buvo švartuojami prie suremontuotos kruizinių laivų krantinės. Joje dabar civilizuotai paimamos nuotekos iš laivų, ko anksčiau nebuvo“, - pasidžiaugė Uosto direkcijos, suremontavusios krantinę, vadovas.

Laivuose daugiau keleivių

Iš viso į mūsų uostą kruiziniai laineriai šiemet užsuko 41 kartą, 20-ia mažiau nei pernai. Tačiau 2023-iaisiais laivai buvo pilnesni nei pernai, kai jie atplaukdavo pustuščiai. Pernai jie buvo užpildyti apie 40 proc., o šiemet - iki 90 proc.

2022 m. Lietuvą aplankė apie 47 tūkst., o šiemet - 42 tūkst. kruizinių keleivių. Šį sezoną į Klaipėdą buvo atplaukęs vienas didžiausių pasaulyje burlaivių 138 metrų ilgio „Sea Cloud Spirit“ su 130 keleivių. Didžiausias Klaipėdoje svečiavęsis laineris buvo „Mein Schiff 6“, kurio ilgis - 296 metrai.

Apie 50 proc. kruizinių laivų turistų vyko į ekskursijas į aplinkinius miestus: Nidą, Palangą. „Labai gaila, kad pamiršti aplankyti Gargždai. Jie turi istoriją, muziejų. Prasidedant Antrajam pasauliniam karui tai buvo pasienio miestas. Šioje srityje turizmo agentūros galėtų padirbėti ir rasti, kas būtų įdomu turistams Gargžduose“, - mano A. Latakas.

Būtina pasiruošti laiku

Pasak A. Latako, pasaulyje kruizinė laivyba viršijo priešpandeminį lygį. Šiemet kruiziniais laivais keliavo apie 32 mln. keleivių, o 2019 m. jų buvo tik 29 mln. Kitais metais tokių keleivių turėtų padaugėti maždaug 2 milijonais, o apie 2025-uosius jų skaičius, numatoma, sieks apie 40 mln.

Iki 2028 m. pasaulyje planuojama pastatyti 66 naujus kruizinius laivus. Jiems reikia specializuotų krantinių. „Klaipėda negalėtų leisti sau pralošti, kad į ją negalėtų atvykti dideli laivai“, - teigia A. Latakas.

Žinodama kruizinės laivybos perspektyvas Uosto direkcija deda pastangas įrengti kruizinių laivų krantinę „Memelio miesto“ teritorijoje.

Kitiems metams yra užsiregistravę apie 60 kruizinių laivų, planuojančių aplankyti Klaipėdos uostą. Tikėtina, išaugs ir mūsų miestą aplankiusių turistų skaičius.

Užs. Nr. 310873

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder