Mirusios kopos nurungė Juodkrantę: poilsiautojai dažniau renkasi jas nei plaukimą iš Klaipėdos

(2)

Istorinio laivo „Forelle“, kuriam šiemet sukanka 90 metų, įgula sako, kad pastaruoju metu labai išpopuliarėjo kelionės iš Juodkrantės iki Mirusių kopų Kuršių nerijoje. Dabar poilsiautojai dažniau renkasi jas nei plaukimą iš Klaipėdos į Juodkrantę.

Jau septyneri metai, kai laivas „Forelle“ pakeitęs savininkus grįžo į Klaipėdos uostą. Vaizdžiai tariant, dabar jis laikosi ant bangos - trys jo maršrutai pasitvirtino.

Per tuos metus žmonės, galima sakyti, pamėgo pramoginį laivą, gerokai išsiskiriantį iš kitų laivų uoste.

Antri metai sezoną pradeda anksčiau

Jau antri metai „Forelle“ sezoną pradeda gana anksti - kovo 8 d., per Tarptautinę moters dieną. Iki tol tai darydavo balandžio pabaigoje, t. y. dabar pradeda visu mėnesiu anksčiau nei 2022-aisiais.

Šiemet kovo 8 d. laive vyko išskirtinis renginys - romantiškas austrių vakaras su gyva muzika - taip pažymėta sezono pradžia.

Pernai sezoną „Forelle“ baigė gruodžio pradžioje. „Mūsų laivas pritaikytas tiek šiltam, tiek šaltam klimatui. Jis yra šildomas ir gali funkcionuoti visada, jeigu tik nėra storo ledo.

2022-aisiais sezoną uždarėme beveik prieš pat Kalėdas. Į Juodkrantę dar plaukėme, kai jau buvo užsidėjęs plonas ledukas. O vasarą „Forelle“ gerai vėdinama, yra kondicionieriai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė vienas iš šio laivo atstovų Marius Petrošius.

Paįvairinti austrių vakarai

Laivas „Forelle“ naujam sezonui jau seniai pasiruošęs. Kaip visada, taip ir šiemet šis bei tas jame patvarkyta, padailinta, padaryta, kad keleiviams būtų dar patogiau.

Pernai buvo pakeistas senasis laivo generatorius nauju. Tad dabar plaukiančios „Forelle“ viduje mažiau triukšmo.

Pernai keleivių šis laivas turėjo šiek tiek mažiau nei 2022-aisiais, nes vidurvasaris buvo gana vėsus ir lietingas. Kol kas šiemet į Juodkrantę keleivių daug nėra, nors laivas plaukia tik savaitgaliais.

Galimas daiktas, taip yra todėl, kad rekonstruojamas dviračių takas. Tikimasi, kad birželį tame ruože darbai bus baigti.

Birželis, galima sakyti, yra „Forelle“ įsibėgėjimo mėnuo. Visą šį mėnesį bus dirbama su išankstiniais užsakymais, laive vyks romantiški austrių vakarai. Šiemet jie paįvairinti - skambės gyva muzika.

Šiuo metu puikiai vakaro svečius nuteikia smuiko garsai.

Birželio savaitgaliais bus vykstama į Juodkrantę ir plukdoma po uosto akvatoriją.

Austrių vakarų pabaiga - birželio gale. Liepą ir rugpjūtį laivas plauks tradiciškai trimis savo maršrutais, o prie renginių laive vėl bus grįžtama rugsėjį, spalį, lapkritį.

Į Juodkrantę - kiekvieną dieną

Nuo liepos „Forelle“ į Juodkrantę plauks kiekvieną dieną. Laivas tradiciškai išvyks iš Danės upės prie Kruizinių laivų terminalo 10.30 val., o atvyks po dviejų valandų - 12.30 val. Keleiviai galės 3,5 val. pasivaikščioti po Juodkrantę. Atgal į Klaipėdą išplaukiama 16 val.

Šiemet bilietai nebuvo branginami, kelionė į Juodkrantę ir atgal, t. y. į abi puses, keleiviui nuo 12 metų kainuos 25 eurus, į vieną pusę - 14 eurų, senjorams ir negalią turintiesiems - 20 ir 12 eurų, vaikams nuo 12 iki 5 metų - 15 ir 10 eurų, vaikai iki 5 metų plukdomi nemokamai, už dviratį į abi puses reikės mokėti 3, į vieną - 2 eurus.

Prie Mirusių kopų

Oficialus Mirusių kopų pavadinimas yra Pilkosios kopos, besidriekiančios Naglių gamtos rezervate Kuršių nerijoje, tarp Pervalkos ir Juodkrantės.

Pilkosiomis jos vadinamos dėl vyraujančios augalijos spalvos. Gražią vasaros dieną vaizdas iš tiesų būna fantastiškas. Žiūrint į kopas iš laivo, iš vandens pusės, jis tikrai nėra toks pat kaip iš sausumos, todėl tikrai verta bent kartą tai pamatyti.

Laivas „Forelle“, pastovėjęs Juodkrantėje pusantros valandos, 14 val. daro papildomą reisą Juodkrantė-Mirusios kopos-Juodkrantė be sustojimo. Tokiu atveju to pageidaujantys „Forelle“ keleiviai kurorte praleidžia ne 3,5, o tik 1,5 val.

Kelionė iki Mirusių kopų trunka pusantros valandos - iki 15.30 val. Keleiviai prie kopų nėra išlaipinami, nuostabiais vaizdais žavisi būdami laive. Bilietas į šią ekskursiją žmonėms nuo 12 metų kainuoja 12 eurų, o vaikams nuo 5 iki 12 metų - 9 eurus. Vaikams iki 5 metų bilieto nereikia.

Pernai metų naujovė - žmonėms, kurie plaukė iš Klaipėdos į Juodkrantę ir laivu grįžo, kelionė iki Mirusių kopų buvo nemokama. Šiemet taip bus visą birželį.

Po uosto akvatoriją - su muzika

2020-ųjų sezono viduryje pabandyta keleivius plukdyti po Klaipėdos uosto akvatoriją. Norinčiųjų buvo, maršrutas prigijo.

Anksčiau Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kartą per savaitę vasarą organizuodavo valandos trukmės keliones po uosto akvatoriją nemokamai.

Jos buvo labai mėgstamos, tačiau pastaruoju metu jų nebeliko, tad atsiradusią nišą puikiai užpildo „Forelle“.

Nuo birželio ekskursijos po Klaipėdos uostą vyks tik savaitgaliais - šeštadieniais ir sekmadieniais, o nuo liepos 1 d. - kiekvieną dieną iki rugpjūčio pabaigos. Rugsėjį vėl po uostą bus plukdoma tik savaitgaliais.

Šiemet nuo liepos vakarais laivas keleivius po uosto akvatoriją plukdys kiekvieną dieną. Iš Juodkrantės paprastai jis grįžta 18 val. Kelionė po uostą prasidės 18.30 val. ir truks pusantros valandos.

Nuo Danės upės kairiosios krantinės „Forelle“ plaukia iki uosto vartų, ten apsisuka, grįšta pro Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą ir keliauja iki Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo.

Iki šiol didžiausia atrakcija keleiviams - nusifotografuoti laivo-dujų saugyklos „Independence“ fone.

Plaukimo metu apie svarbiausius uosto strateginius objektus, įdomią laivo „Forelle“ istoriją pasakoja audiogidas.

Ir ekskursijos po uostą metu keleivių priimama tik iki 70, kad būtų daugiau komforto. M. Petrošius sako, kad ši pramoga labiausiai domina ne vietinius gyventojus, o žmones, atostogaujančius pajūryje.

Bilietų kainos nekeičia: keleiviui nuo 12 metų jie kainuoja 12 eurų, vaikams nuo 5 iki 12 metų ir kitiems asmenims, kuriems taikomos lengvatos, - 9 eurus.

Šiemet laivui „Forelle“ sukanka 90 metų

Dviejų denių laivas „Forelle“ yra istorinis. Jis pastatytas 1934 m. Flensburgo laivų statykloje Vokietijoje. Tai buvo vienas pirmųjų Flensburgo įlankos motorlaivių, pradėjusių naują laivybos etapą.

23 metrų ilgio laivas jau tais laikais garsėjo patogiomis sąlygomis keleiviams - buvo šildomas ir turėjo iš čiaupo bėgantį šiltą vandenį. „Forelle“ vokiečių kalba reiškia upėtakį.

Karo audras išgyvenusi „Forelle“ išgarsėjo praėjusio amžiaus viduryje, pradėjusi legendinį sviesto ir kitų maisto produktų gabenimą iš Danijos į Vokietiją.

Jai teko plaukioti ir Elbės upe. Prieš keliolika metų legendinę istoriją turintis laivas pateko į Lietuvos Kuršių marių vandenis. Tokio dizaino laivų visame pasaulyje buvo pastatyti tik du: kitas laivas - „Libelle“ - stovi Flensburgo uoste.

Dabar „Forelle“ atkartoja senąjį maršrutą iš Klaipėdos į Juodkrantę, kai juo plaukė garlaiviai. Tuo metu tai buvo vienintelis būdas susisiekti su šiuo kurortu.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder